در این مقاله به شما می‌گوییم چطور می‌توانید بفهمید در اینستاگرام بلاک شدید. قبل از اینکه روش‌های دیگر را امتحان کنید، راه‌های تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام را در موبایلتو بخوانید. 

چیزهایی که باید بدانید

  • وقتی کسی شما را در اینستاگرام بلاک کند، پیامی برای شما ارسال نمی‌شود.
  • بلاک شدن از سمت حساب کاربری یک نفر، با بستن پیج یا پرایوت کردن آن فرق دارد. 
  • جستجوی ساده بهترین راه برای فهمیدن این است که بلاک شدید یا نه و نیازی به برنامه‌های شخص ثالث نیست!

از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟

وقتی کسی شما را در اینستاگرام بلاک می‌کند چه اتفاقی میفتد؟ در واقع هیچ اتفاقی نمیفتد و تا خودتان بررسی نکنید، امکان ندارد بفهمید کسی شما را بلاک کرده یا نه! اینستاگرام هیچ پیامی ارسال نمی‌کند که به شما بگوید کسی شما را بلاک کرده است. هرگز متوجه نمی‌شوید کسی شما را بلاک کرده، مگر اینکه به دنبال او بگردید و ببینید نمی‌توانید پروفایل یا حساب کاربری او را پیدا کنید.

  • البته وقتی مدتی است از شخص مورد نظرتان پست یا پیامی دریافت نمی‌کنید و استوری‌های او را نمی‌بینید، احتمالا شما را بلاک کرده است.
  • به قسمت جستجو بروید. نام پیج یا حساب کاربری فرد مورد نظرتان را وارد کنید. اگر نتوانستید حساب کاربری او را پیدا کنید، دو احتمال وجود دارد؛ اینکه شما را بلاک کرده یا صفحه کاربری خود را غیرفعال کرده است. 

اگر هنوز شک دارید و نمی‌توانید تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام را برای خود واضح کنید، روش‌های دیگری هم هست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا بفهمید شما اشتباه کردید یا شخص مورد نظر واقعا شما را در اینستاگرام بلاک کرده است.

۱. از یک پیام یا کامنت قدیمی استفاده کنید تا بتوانید پروفایل او را پیدا کنید. اگر پیج آن‌ها باز شد و با پیام User not found و No Posts Yet مواجه شدید، نشان می‌دهد فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است. 

این گزینه فقط زمانی کار می‌کند که قبلا به هم پیام داده باشید و بتوانید به پروفایل او دسترسی پیدا کنید. اگر تا به حال پیامی یا کامنتی بین شما رد و بدل نشده، از روش‌های زیر استفاده کنید.

۲. پروفایل آن‌ها را در وبسایت اینستاگرام چک کنید. با گوشی یا لپ‌تاپ آدرس (www.instagram.com/(username را باز کنید. به جای (username) باید نام کاربری فرد مورد نظر را تایپ کنید. اگر توانستید پروفایل او را ببینید، یعنی شما بلاک شدید. اگر پروفایل باز نشد، یعنی فرد مورد نظر حساب کاربری خود را غیرفعال کرده است. 

۳. از حساب کاربری شخص دیگری استفاده کنید. اگر با اینستاگرام دوست یا یکی از اعضای خانواده توانستید حساب کاربری فرد مورد نظر را ببینید، یعنی او شما را بلاک کرده است. اگر نمی‌خواهید کسی را درگیر کنید و از حساب کاربری او استفاده کنید، یک حساب کاربری ثانویه بسازید و با آن چک کنید.

۴. اگر کسی شما را بلاک کرده باشد، دکمه آبی رنگ «Follow» برای شما کار نخواهد کرد و اینستاگرام پیامی ارسال می‌کند که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

۵. اگر می‌دانید او در پیج یا گروه یا حساب کاربری دیگری در اینستاگرام پیامی گذاشته، لایک کرده یا کامنتی نوشته است، به دنبال آن باشید و ببینید می‌توانید کامنت‌ها یا پیام‌های او را ببینید. اگر پیام و کامنت و لایک را ندیدید، یعنی او حساب کاربری خود را غیرفعال کرده است، اما اگر پیام‌ها را دیدید یعنی حساب کاربری خود را غیرفعال نکرده است و شما را بلاک  کرده است. 

نکته

وقتی کسی شما را بلاک کند، او هم نمی‌تواند صفحه پروفایل شما را ببیند. نیازی نیست در مقابل، آن‌ها را بلاک کنید! البته اگر در قسمت تنظیمات فهرست، کسانی که بلاک کردند را ببینند، می‌توانند حساب کاربری شما را پیدا کنند. اگر نمی‌خواهید عکس‌ها یا پست‌های شما را ببینند، صفحه را به حالت Private درآورید و اگر مطمئن هستید، آن‌ها را بلاک کنید.

شما تا به حال چند بار بلاک شدید؟ کدام یک از این روش‌ها به شما ثابت کرد در اینستاگرام بلاک شدید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.