اینستاگرام یکی از پر کاربر ترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود و  کاربران ایرانی هم از طرفداران پر و پا قرص آن محسوب می‌شوند. این شبکه  اجتماعی ویژگی‌های جالبی دارد که در این مطلب قصد داریم به لیست علاقمندی  ها در اینستاگرام بپردازیم.

این لیست در واقع به صورت خودکار و توسط هوش مصنوعی اینستاگرام برای هر  کاربر ایجاد می‌شود. در واقع لیست علاقمندی‌ها با توجه به فعالیت شما در  اینستاگرام آماده‌سازی می‌شود و به همین دلیل با بررسی آن می‌توانید  پست‌هایی را مشاهده کنید که به عقیده هوش مصنوعی اینستاگرام، بیشتر از  آن‌ها لذت می‌برید.

در این مطلب تصمیم گرفتیم به چگونگی مشاهده این لیست با استفاده از این  شبکه اجتماعی بپردازیم. بنابراین اگر دوست دارید بدانید اینستاگرام چه فکری  درباره علاقمندی‌هایتان می‌کند، این مطلب را از دست ندهید.با رفتن به لایه‌های عمیق اینستاگرام این امکان را دارید تا ببینید اینستاگرام فکر می‌کنید علاقمندی‌های شما کدام است. البته این موضوع می‌تواند آنقدر‌ها هم دقیق نباشد اما بررسی آن خالی از لطف نیست.

این لیست مربوط به تبلیغات می‌شود. در واقع بخشی از روش‌های درآمدزایی اینستاگرام است تا بتواند با تشخیص علاقمندی‌ها پست‌های تبلیغاتی منحصر به فردی را به افراد مختلف نمایش دهد تا درصد کلیک‌ها روی تبلیغات را تا حد قابل قبولی بالا ببرد.

در واقع اینستاگرام تبلیغات نمایش داده شده برای شما را با توجه به ترکیبی از علاقمندی‌هایتان به نمایش می‌گذارد. این که چه پست‌هایی را لایک کرده‌اید، چه ویدیو‌هایی را تماشا کرده‌اید و زیر کدام مطالب نظر ثبت کرده‌اید. اگر حساب کاربری فیسبوک هم داشته باشید، اینستاگرام بخشی از اطلاعات خود را از آنجا جمع آوری خواهد کرد.

به طور کلی شما قادرید هر زمان که خواستید لیست آماده شده از علاقمندی‌هایتان توسط اینستاگرام را مشاهده کنید که در ادامه به چگونگی انجام این کار خواهیم پرداخت. باز هم تاکید می‌کنیم که این لیست از علاقمندی‌ها احتمالا خیلی دقیق نباشد.

برای مشاهده لیست یاد شده، از صفحه اصلی اینستاگرام روی آیکون پروفایل بزنید. این آیکون در گوشه سمت راست صفحه قابل مشاهده است.حالا روی آیکونی که سه خط موازی دارد، از گوشه بالای صفحه سمت راست بزنید.حالا وارد Security شوید.گزینه Access Data را انتخاب کنید.حالا صفحه را تا انتها به پایین اسکرول کرده و گزینه View All از بخش Ads Interests را بزنید.حالا از این بخش قادرید لیستی کامل از علاقمندی‌های آماده شده توسط اینستاگرام را مشاهده کنید. ده‌ها موضوع مختلف را ممکن است مشاهده کنید. برای این که موارد بیشتری از علاقمندی‌های خود را ببینید، کافیست روی گزینه View More بزنید.این که اینستاگرام در این زمینه آنقدر‌ها هم دقیق نیست می‌تواند باعث شود که کمی احساس آسودگی داشته باشیم. از طرفی باید صداقت اینستاگرام در این زمینه را ستایش کرد، چرا که بدون هیچ دشواری خاصی لیستی از اطلاعاتی که از کاربرانش به دست آورده را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارد.

به طور کلی با این که لیست یاد شده دقیق نیست، اما همچنان جالب است که بدانیم اینستاگرام چه اطلاعاتی در رابطه با ما به دست آورده است. لازم به ذکر است که ویژگی مدت نسبتا طولانی است که در اینستاگرام طراحی شده.منبع: Businessinsider