سامسونگ حالا به صورت رسمی اعلام کرده است که مراسم رونمایی از محصولات جدید روز ۵ آگوست برگزار خواهد شد و شایعاتی که پیش از این درباره زمان برگزاری رویداد منتشر شده بود را تایید کرد. به نظر می رسد سامسونگ در این رویداد از چند گوشی جدید رونمایی خواهد کرد. نسخه بزرگ‌تری از نوت ۲۰ که نوت ۲۰ اولترا نام دارد و گلکسی زد فولد ۲ از جمله دستگاه‌هایی است که احتمالا در این رویداد معرفی خواهند شد. هم چنین گلکسی زد فلیپ برنزی که از فناوری 5g پشتیبانی می کند نیز جرو رونمایی‌های این مراسم خواهد بود. گلکسی واچ ۳ نیز دیگر دستگاهی‌ است که توسط سامسونگ معرفی می‌شود. 

زمان برگزاری این مراسم ۳ بعد از ظهر به وقت انگلیس و ۱۰ صبح به وقت مناطق شرقی ایالات متحده است. این رویداد سامسونگ به صورت کاملا مجازی برگزار می شود. 

ویدئوی کوتاهی از جیمی پرومو در یوتیوب نشان داد که نوت ۲۰ اولترا حتما در این رویداد رونمایی خواهد شد. در این ویدئو دستگاهی با صفحه نمایش بسیار بزرگ می‌بینیم که بدنه‌ای با گوشه‌های تخت دارد و دوربینی بزرگ دارد که با افشاهای منتشر شده از این گوشی نیز مطابقت دارد. 

هم چنین در این ویدئو قلم نوری را نیز می‌بینیم که نشان می‌دهد این گوشی جزو سری نوت سامسونگ است. 

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، ویدئوی اشاره شده چند ویژگی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا را مشخص می‌کند. سیستم نرم افزاری قلم این گوشی شامل قابلیت اشاره‌گر قلم نیز هست. تا حداقل ۸ سپتامبر سیستم عامل این گوشی اندروید ۱۰ خواهد بود. 

احتمالا جایگاه قلم نوری و نیز اسپیکر گوشی در قسمت چپ گوشی خواهد بود. دوربین‌های گوشی که مجموعا نسبت به نوت ۱۰ بزرگتر شده اند در قسمت چپ قرار گرفته اند. اولین تصاویر از نوت ۲۰ اولترا در وب سایت روسی در تاریخ ۱ جولای منتشر شد. به نظر می رسد سامسونگ تصادفا این تصاویر را لو داده است.

حالا که رونمایی از گلکسی نوت ۲۰ اولترا در ۵ آگوست قطعی شده است به نظر می رسد فروش این گوشی از تاریخ ۲۰ آگوست شروع خواهد شد.