با قرار گرفتن یک گوشی تایید در فهرست تاییدیه‌های FCC به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد یک گوشی جدید از سری M را به بازار معرفی و عرضه کند. این گوشی به احتمال بسیار زیاد M51 خواهد بود و همان طور که در فهرست تاییدیه FCC آمده است دارای شارژ سریع ۲۵ واتی است و با ۹ ولتاژ ورودی با قدرت ۲.۷۷ آمپر شارژ می‌شود. 

البته این اولین خبری نیست که درباره گلکسی M51 می‌شنویم. ماه پیش افشاگران نوشته بودند که گلکسی M51 سامسونگ در واقع جانشینی برای M40 محسوب می‌شود. در واقع M51به جای M41 نسخه بعدی این گوشی است. مدل نامبر این گوشی SM-M515F است و تاییده جدید نشان می‌دهد که یک گام دیگر به رونمایی از این گوشی و عرضه آن به بازار نزدیک شده ایم. 

اگر چه هنوز مشخصات گلکسی M51 معلوم نشده است و نمی‌توان درباره آن نظری داد با این حال شایعاتی که پیش از این منتشر شده بود نشان می‌دهد که این گوشی از پردازنده اسنپ دراگون ۷۳۰ استفاده خواهد کرد. همچنین سیستم عامل این گوشی احتمالا اندروید ۱۰ است و حافظه رم آن نیز ۴ گیگابایت است. این مشخصات باعث می‌شود گوشی جدید سامسونگ شباهت‌هایی به A71 داشته باشد با این حال هم چنان قدرت پردازش این گوشی نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند. 

اما با توجه به این که سری M شرکت سامسونگ به گوشی های ارزان قیمت و در عین حال کاربردی مشهور هستند قاعدتا باید انتظار این را داشته باشیم که برای کم تر شدن قیمت این گوشی نسبت به A71 برخی از مشخصات و ویژگی‌های آن نیز محدودتر باشد. پیش از این گوشی‌های سری M به دلیل قدرت بالای باتری‌شان نیز مشهور بودند. باید دید سامسونگ قرار است کدام یک از بخش‌های این گوشی را محدود کند تا بتواند با قیمتی مناسب آن را به بازار عرضه کند.

منبع