مطابق با اخبار منتشر شده قرار است شیائومی در ماه جاری گوشی هوشمند جدید با پردازنده مدیاتک به بازار معرفی و رونمایی کند. به نظر می رسد این گوشی جزو گوشی‌های معمول شیائومی خواهد بود بنابراین قیمت آن نیز معقول و نسبتا ارزان است. 

شیائومی نوت ۹ پرو را اوایل مارس سال جاری میلادی رونمایی کرد و همان زمان نیز بر روی گوشی بعدی آن یعنی ردمی نوت ۱۰ پرو بود. به نظر می رسد بعید نیست رونمایی و معرفی ردمی نوت ۱۰ پرو نیز به همین زودی ها انجام شود. گزارش‌های منتشر شده جدید نیز این مساله را تایید می کند. 

مطابق با آنچه که Digital Chat Station افشا کرده است این گوشی جدید شیائومی که قرار است رونمایی شود از سری ردمی است. همان طور که از بازار گوشی‌های هوشمند مشخص است مدیاتک و اسنپ دراگون در حال نبردی برای گرفتن سهم بیش‌تری از بازار هستند. این گوشی جدید ردمی پردازنده مدیاتک دارد و در واقع رقیبی برای اسنپ دراگون سری ۷۰۰ محسوب می‌شود. بنابراین می‌توان گفت ردمی جدید شیائومی جزو گوشی‌های میان رده به بالا است. 

همین طور شایعاتی به گوش می‌رسد که ردمی نوت ۱۰ دارای پردازنده مدیاتک Dimensity 820 است. اما با توجه به این که بعید است شیائومی این پردازنده قوی را در نوت ۱۰ به کار ببرد احتمالا منظور این شایعات همان نوت ۱۰ پرو است. 

بنابراین اگر بخواهیم جمع بندی کنیم به نظر می‌رسد گوشی جدید شیائومی که از پردازنده MediaTek Dimensity بهره می‌برد همین ماه رونمایی می‌شود. با این حال هنوز این مساله قطعی نیست و ممکن است همه این شایعات در واقع متعلق به گوشی ردمی K30 ultra باشد و نه ردمی نوت چرا که خبرهای متعددی درباره به بازار آمدن این گوشی طی هفته‌ها و ماه‌های آینده نیز منتشر شده است وباید منتظر رونمایی این گوشی شیائومی نیز باشیم. در روزهای آتی مشخص می‌شود منظور از گوشی جدید با پردازنده مدیا تک کدام گوشی است. 

منبع