شیائومی تاکنون در عرضه گوشی‌های مختلف به بازار نشان داده است که از دست زدن به طراحی‌های جدید ابایی نداشته است اما به نظر می‌رسد کانسپت جدید گوشی‌های هوشمند شیائومی تحولی فوق العاده در طراحی گوشی هوشمند خواهد بود.

 اخبار منتشر شده نشان می‌دهد که شیائومی در حال کار برای گوشی هایی است که درونشان جایگاه‌های ایرباد قرار دارد و در واقع می توانید در صورت عدم استفاده از ایرباد آنها را درون گوشی قرار دهید.

 مطابق با تصاویر منتشر شده ایربادها در این نسخه در قسمت بالایی گوشی قرار می گیرند. هنگام قرارگیری ایرباد در گوشی، سر آنها رو به بالا قرار می گیرد اما  موقع استفاده، خم می‌شود تا به خوبی درون گوش جای گیرد.

مزیت قابل توجه دیگر این ایربادها این است که اگر آن‌ها را درون گوشی قرار دهید قدرت اسپیکر گوشی را دوبرابر خواهند کرد. 

البته در کنار این مزیت‌ها نگرانی هایی در مورد غیر بهداشتی بودن این گوشی ها با توجه به در معرض آلودگی قرار گرفتن آن‌ها وجود دارد. چرا که تعبیه آنها بر روی قسمت بالای گوشی باعث می شود آلودگی هایی که گوشی در معرض آن قرار می گیرد نیز به ایربادها سرایت کند.

ایرباد گوشی شیائومی چه زمانی به بازار می‌آید؟

همچنین یکی از مواردی که همچنان در مورد آن بحث نشده این است که شیائومی قصد دارد برای شارژ این ایربادها از باتری بزرگتری در گوشی هوشمند های خود استفاده کند یا خیر چرا که پیش از این به خاطر بزرگتر کردن باتری در گوشی های هوشمند برخی از برندها جک ۳.۵ میلی‌متری صدا را نیز حذف کرده بودند و حالا برای شارژ ایربادها باید به فکر افزایش ظرفیت باتری باشند. 

گفته می‌شود به این زودی نباید انتظار عرضه چنین گوشی هایی از شیائومی در بازار را داشته باشیم چرا که همچنان در مرحله طراحی هستند. از طرفی باید فکری به حال حجیم بودن ایربادها در این گوشی نیز کنند. 

منبع