یادگیری یک زبان جدید برای عده زیادی دشوار و یک چالش است. کلمات، قوانین دستوری و فرهنگ جدیدی که باید یاد بگیرید و بتوانید بین زبان جدید و زبان مادری خود تمایز قائل شوید تا دو زبان را با هم قاطی نکنید. ابزارهای متنوعی برای یادگیری زبان وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این مقاله قرار نیست یک زبان کامل را به شما آموزش بدهیم، بلکه قرار است بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید را به شما معرفی کنیم تا روند کار آسان‌تر شود. در این مقاله ده مورد از بهترین‌ها را برای شما جدا کردیم که می‌توانید برای یادگیری یک زبان جدید از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید


50Languages

50Languages

شرکت 50Languages توسعه‌دهنده‌ای در گوگل‌پلی است که تعداد زیادی برنامه کاربردی برای یادگیری زبان طراحی و تولید کرده است. در واقع اسمی که برای این شرکت در نظر گرفته شده خیلی هم بی‌معنی نیست. با این برنامه که یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید است، می‌توانید ده‌ها زبان را با یک برنامه یاد بگیرید. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان برای اکثر زبان‌ها برنامه‌های جداگانه هم دارند و جملات و واژه‌های ضروری را آموزش می‌دهند. رابط کاربری (UI) به اندازه کافی خوب است و در بررسی‌های ما عملکرد خوبی داشت. این برنامه نقطه خوبی برای شروع یادگیری زبان است. این برنامه رایگان است و البته از سطحی به بعد پولی می‌شود، اما در مقایسه با اکثر برنامه‌های دیگر، ارزان‌تر است و ارزش دانلود دارد.

Duolingo

Duolingo

برنامه Duolingo سر و صدای زیادی به پا کرد و سال‌هاست یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان است. پیش‌فرض اصلی این برنامه این است که یادگیری زبان باید رایگان باشد. به همین دلیل، تمام زبان‌هایی که پشتیبانی می‌کند، از ابتدا تا انتها به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربر قرار می‌گیرند. این برنامه از مفهوم بازی استفاده می‌کند و زبان جدید را با بازی‌های کوچک به شما آموزش می‌دهد. شاید آموزش کلمات و دستور زبان از طریق بازی به اندازه کافی برای شما جدی نباشد، اما این دقیقا همان چیزی است که توسعه‌دهندگان این برنامه به خاطر آن به خودشان می‌بالند. آن‌ها معتقد هستند ۳۴ ساعت کار کردن با این برنامه برابر با یک ترم تحصیلی در دانشگاه است و می‌توانید به اندازه یک ترم دانش کسب کنید. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید و نقطه خوبی برای شروع یادگیری زبان است. اشتراک ماهیانه این برنامه ۹.۹۹ دلار و البته کاملا اختیاری است و برخی از ویژگی‌های اضافی کوچک را به برنامه اضافه می‌کند که تاثیر زیادی روی یادگیری شما نخواهد داشت و با نسخه رایگان هم می‌توانید هر آنچه که لازم است یاد بگیرید.

EWA

EWA

برنامه EWA یک برنامه یادگیری زبان انگلیسی است. بیشتر برنامه‌های دیگر این پیش‌فرض را دارند که شما زبان انگلیسی را بلد هستید و با انگلیسی شروع می‌کنند و شما را به یادگیری زبان‌های دیگر هدایت می‌کنند. اپلیکیشن EWA همین کار را برعکس انجام می‌دهد. این برنامه ده‌ها زبان را پشتیبانی می‌کند و به همه افراد کمک می‌کند زبان انگلیسی یاد بگیرند. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید است که با درس‌های کوچک زبان را به شما آموزش می‌دهد و همیشه و همه‌جا می‌توانید از آن استفاده کنید. به علاوه، عنصر سرگرمی هم وجود دارد، چون بسیاری از دروس از کلیپ‌های تلویزیونی یا فیلم یا کتاب‌های معروف برای کمک به یادگیری استفاده می‌کنند. دوره آزمایشی این برنامه کوتاه است و قیمت اشتراک ماهانه ممکن است به نظر شما خیلی زیاد باشد، اما در کل این برنامه واقعا خوب است. ما توصیه می‌کنیم برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، اشتراک یک‌ساله بخرید یا از دیگر برنامه‌های این مقاله استفاده کنید.Google Translate

گوگل ترنسلیت ابزاری عالی برای یادگیری زبان است. همان‌طور که احتمالا همه این برنامه را می‌شناسید و از نامش پیداست، زبان‌های مختلف را ترجمه می‌کند. ده‌ها زبان را پشتیبانی می‌کند و کاملا رایگان است. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید و روشی عالی برای بررسی و یادگیری کلمات در زبان‌های مختلف است. علاوه بر این، این برنامه شامل ویژگی جذابی است که به شما امکان می‌دهد کلمات و متون را با نشان دادن به دوربین ترجمه کنید. حتی می‌توانید با برنامه صحبت کنید و این برنامه صوت را به کلمه تبدیل و سپس ترجمه می‌کند. این برنامه قدرت‌مند است و برای مسافران طراحی شده است، اما کسانی که در حال یادگیری زبان هستند هم می‌توانند از این برنامه استفاده کنند. این برنامه واقعا ارزش امتحان کردن دارد و قطعا خود شما هم بارها از این برنامه استفاده کردید! موتور ترجمه مایکروسافت (Microsoft Translate) هم یک مترجم عالی دیگر است که می‌تواند در یادگیری زبان به شما کمک کند. 

Language Drops

Language Drops

یکی دیگر از توسعه‌دهندگان گوگل‌پلی که مجموعه جذابی از برنامه‌های یادگیری زبان دارد، Language Drops است. هر زبان برنامه مخصوص خودش را دارد و توسعه‌دهنده از ده‌ها زبان پشتیبانی می‌کند. بعضی از زبان‌هایی که در این مجموعه وجود دارند، به ندرت در برنامه‌های دیگر پیدا می‌شوند. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید است که از فلسفه ساده‌ای استفاده می‌کند. این برنامه تمرکز زیادی روی واژگان دارد و تقریبا هیچ تمرکزی روی دستور زبان ندارد. بنابراین با یادگیری کلمات، می‌توانید زبان محاوره و مکالمه را یاد بگیرید و گرامر هم به تدریج راهش را به یادگیری شما باز می‌کند. این برنامه یکی از معدود برنامه‌هایی است که با قیمت واحد عرضه می‌شود و البته تا حدی گران است، اما ارزشش را دارد.

Memrise

Memrise

برنامه Memrise یکی از محبوب‌ترین، قدرت‌مندترین و بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید است. این برنامه هم نسخه رایگان و هم نسخه پرو (با خرید اشتراک) دارد. نسخه رایگان برخی از دروس پایه را آموزش می‌دهد و به شما فرصتی داده می‌شود تا این برنامه را تست کنید و ببینید کار کردن با آن را دوست دارید یا نه. اگر از نسخه آزمایشی لذت بردید، می‌توانید با خرید نسخه پرو، تمام قابلیت‌ها و دروس را فعال کنید. این برنامه انواع مختلفی از دروس را شامل می‌شود، از جمله بازی، حفظ کردن، آموزش واژگان و دستورزبان و یادگیری در اجتماع. این برنامه از ده‌ها زبان پشتیبانی می‌کند، حتی زبان‌هایی که معمولا پیدا کردن منابع یادگیری آن‌ها دشوار است. 

Mondly

Mondly

اپلیکیشن Mondly یکی دیگر از پلتفرم‌های وسیع و محبوب آموزش زبان است. این برنامه تقریبا از ۳۰ زبان پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم به نوعی طراحی شده که این برنامه را به یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید تبدیل کرده است و به جای مطالب تکراری یادگیری واژگان، روی یادگیری مکالمه و جملات تمرکز دارد. در این برنامه ابتدا یاد می‌گیرید چطور با مردم صحبت کنید، سپس یاد می‌گیرید چطور در هر زبان صحبت کنید. علاوه بر این، فناوری تشخیص گفتار فوق‌العاده‌ای هم در این برنامه به کار گرفته شده است که برای تمرین مکالمه صوتی عالی است. هم‌چنین یک کتاب عبارات و پشتیبانی از Google ARCore هم از دیگر امکانات این گوشی است. این برنامه گران است، اما در مقایسه با Memrise و سایر رقبا ارزان‌تر است.

MosaLingua Crea

MosaLingua Crea

یکی دیگر از توسعه‌دهندهگان گوگل‌پلی با نام MosaLingua Crea مجموعه‌ای از برنامه‌های یادگیری زبان را در گوگل‌پلی دارد که از سیستم فلش‌کارت استفاده می‌کند. نسخه پرو یا پریمیوم این برنامه ۴.۹۹ دلار هزینه دارد و با بیش از ۳۰۰۰ فلش‌کارت عرضه می‌شود. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای اندروید است و یک ابزار کمک‌آموزشی عالی است. شاید بهتر باشد این برنامه را به عنوان منبع اصلی یادگیری زبان توصیه نکنیم. با این حال، این برنامه به همراه Duolingo ترکیب جذابی است که می‌تواند به یادگیری زبان کمک کند. این برنامه یکی از جامع‌ترین برنامه‌های آموزش زبان است.

Rosetta Stone

Rosetta Stone

برنامه Rosetta Stone یکی از محبوب‌ترین و بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان در سراسر جهان است. این برنامه ده‌ها سال است که جزو بهترین برنامه‌هاست. برنامه اصلی در کل حدود ۱۲ زبان را پشتیبانی می‌کند. برنامه اصلی روش‌های یادگیری «رزتا استون» را شامل می‌شود که تا حد زیادی مشابه Mondly است. این برنامه تمرکز زیادی روی یادگیری مکالمه با دستور زبان و واژگان دارد. این برنامه روش‌های تست شده دارد. با این حال، قیمت بالای این برنامه ممکن است باب میل خیلی‌ها نباشد. هر زبان اشتراک ماهانه و سالانه دارد و قیمتش بیشتر از رقباست. 

Tandem and HelloTalk

Tandem and HelloTalk

دو برنامه Tendem و HelloTalk دو گزینه یادگیری زبان بسیار منحصر به فرد هستند. آن‌ها به طور کامل روی ورودی‌های جامعه تکیه دارند. در این برنامه شما با شخص دیگری جفت می‌شوید. در این فرآیند آن‌ها زبانی را که بلد هستند به شما آموزش می‌دهند و شما هم زبان‌هایی را که می‌دانید به آن‌ها یاد می‌دهید. این برنامه بیش از ۱۰۰ زبان را پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با تماس‌های ویدیویی و صوتی، پیام‌های متنی و تصویری و صوتی با طرف مقابلتان ارتباط برقرار کنید. هر دوی این برنامه‌ها بسیار خوب هستند و انتخاب یکی از آن‌ها به نظر شخصی خودتان بستگی دارد.