اگر اهل دنبال کردن اخبار فناوری باشید، احتمالا می‌دانید از اواسط سال ۲۰۱۹ شرکت هوآوی (Huawei) و شرکت زیرمجموعه آن یعنی آنر (Honor) توسط ایالات متحده آمریکا تحریم شدند و ممنوعیت تجاری و فناوری برای آن‌ها اعمال شد. این خبر برای عده زیادی از کاربران این دو برند دردناک و تا حدی شوکه‌کننده بود. چرا که می‌دانستند بعد از این ممکن است مشکلاتی برای گوشی‌هایشان پیش بیاید.

این نگرانی بی‌دلیل نبود، چرا که بعد از اعمال تحریم‌ها، هوآوی و آنر مجبور شدند گوشی‌های جدید خود را بدون برنامه‌های گوگل مثل Google Maps، YouTube و مهم‌تر از همه Google Play یا دستیار صوتی گوگل به بازار عرضه کنند.

این شرکت سعی کرد با طراحی و عرضه اپ‌استور انحصاری خود به نام AppGallery کاملا مستقل و بدون نیاز به گوگل عمل کند. اما برای رسیدن به گوگل پلی و تأمین تمام برنامه‌های مورد نیاز کاربران، راه درازی در پیش داشت و هنوز هم آن‌طور که باید و شاید نتوانسته این مارکت برنامه‌ها را کامل کند. 

گوشی‌های هوآوی و آنر که پیش از ماه می ۲۰۱۹ تولید شدند، به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید را دریافت می‌کنند و دستگاه‌هایی که اندروید ۱۰ دارند، هم‌چنان از خدمات به‌روزرسانی و امنیتی اندروید برخوردار می‌شوند. هم‌چنین لپ‌تاپ‌های هوآوی همه به‌روزرسانی‌های ویندوز را با روال عادی دریافت می‌کنند و مشکلی ندارند.

اما گوشی‌های جدید هوآوی و آنر نمی‌توانند از سرویس‌های گوگل استفاده کنند و این مسئله یک مشکل طولانی‌مدت است و مشخص نیست مشکل عدم دسترسی به خدمات گوگل تا کی قرار است ادامه پیدا کند.

خبر خوشی که امروز قرار است به شما بدهیم، این است که گوشی‌های موجود در موبایلتو که با برند آنر فروخته می‌شوند، مشکل خدمات گوگل را ندارند و می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را خریداری کنید. این گوشی‌ها به دلیل اینکه پیش از دوره تحریم هوآوی و آنر توسط ایالات متحده آمریکا تولید شدند و بعضی از آن‌ها صرفا نسخه ارتقایافته و به‌روزرسانی شده این گوشی‌ها هستند، از تحریم‌های آمریکا جان سالم به در بردند و می‌توانید از تمام امکانات گوگل‌پلی و برنامه‌های گوگل استفاده کنید. 

موبایلتو یکی از فروشگاه‌های اینترنتی تخصصی موبایل است که بهترین قیمت را در کنار کیفیت بالا، خدمات پس از فروش گسترده و قابل اعتماد و هم‌چنین مشاوره رایگان برای کمک به شما در انتخاب بهترین گوشی ارائه می‌دهد.