در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم چطور با استفاده از شماره‌گیر تلفن اندرویدی خود و بدون هیچ هزینه‌ای به برقراری کنفرانس تلفنی در اندروید بپردازید. این روش بسیار ساده و کاملا رایگان است و به هیچ اپلیکیشن شخص ثالث دیگری نیاز ندارد. با ما همراه باشید.

آنچه که باید بدانید

  • برای برقراری کنفرانس تلفنی در اندروید باید با یکی از اشخاص مورد نظر تماس بگیرید، سپس روی افزودن تماس ضربه بزنید تا با افراد دیگر تماس بگیرید، سپس روی گزینه «ادغام» (Merge) ضربه بزنید تا کنفرانس برقرار شود.
  • می‌توانید این روش را تا پنج مخاطب انجام دهید. 
  • با استفاده از گزینه Manage می‌توانید مخاطبان را اضافه یا کم کنید.

نکته

مراحلی که در این مقاله آموزش داده می‌شود برای برقراری کنفرانس تلفنی در اندروید خام است و سایر رابط‌های کاربری و نسخه‌های مختلف اندروید ممکن است کمی متفاوت باشند یا از قابلیت‌های مختلفی برخوردار باشند.

نحوه برقراری کنفرانس تلفنی در اندروید

گوشی‌های اندرویدی می‌توانند در یک کنفرانس تلفنی حداکثر تا پنج مخاطب را کنترل کنند. شروع کنفرانس تلفنی به این شکل است که ابتدا باید با یک نفر از آن چهار نفر تماس بگیرید و سپس سه نفر دیگر را اضافه کنید و سپس گزینه Merge را بزنید تا تماس‌ها با هم ادغام شوند و همه بتوانید با هم صحبت کنید (شما و چهار مخاطب دیگر).

۱. برنامه تلفن (Phone) در گوشی را باز کنید.

۲. روی شماره‌گیر یا یکی از مخاطبان خود ضربه بزنید تا اولین تماس برقرار شود.

۳. وقتی مخاطب مورد نظرتان تماس را پاسخ داد، گزینه Add Call را بزنید.

نکته

تا زمانی که مخاطب تماس شما را پاسخ نداده باشد، گزینه Add Call فعال نمی‌شود.

۴. روی شماره مخاطب بعدی ضربه بزنید یا شماره او را به صورت دستی وارد کنید تا تماس دوم وصل شود.

۵. وقتی نفر دوم هم به تماس پاسخ داد، گزینه Merge را بزنید.

می‌توانید نفر سوم، چهارم و پنجم را هم به همین ترتیب به کنفرانس تلفنی خود اضافه کنید. 

نحوه خارج کردن مخاطبان از کنفرانس تلفنی

اگر در یک کنفرانس تلفنی هستید و می‌خواهید کسی را از کنفرانس خارج کنید، مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

۱. در صفحه کنفرانس تلفنی، روی گزینه Manage ضربه بزنید.

۲. در این قسمت فهرستی از کسانی که در کنفرانس تلفنی هستند را می‌بینید. کنار هر اسم آیکون تلفن را هم می‌بینید. روی آیکون تلفن کلیک کنید تا فرد مورد نظر از تماس خارج شود.

وقتی این کار را کردید، صفحه تماس به قسمت کنفرانس تلفنی برمی‌گردد و این بار فقط کسانی را نشان می‌دهد که در کنفرانس تلفنی حضور دارند. برای اینکه کسی از کنفرانس خارج شود، می‌تواند به راحتی تماس را قطع کند.

نکته

در هر مرحله از کنفرانس تلفنی اگر میزبان تماس را قطع کند، تمام کسانی که در تماس حضور داشتند، تماس را از دست می‌دهند. اگر هر کسی به جز میزبان تماس را قطع کند، کنفرانس تلفنی ادامه پیدا می‌کند.

نحوه پیوستن به یک کنفرانس تلفنی در اندروید

پیوستن به یک کنفرانس تلفنی در اندروید به سادگی پاسخ دادن به یک تماس یا برقراری یک تماس است. اگر شما میزبان تماس نیستید، می‌توانید با پاسخ دادن به یک تماس به کنفرانس تلفنی بپیوندید. هم‌چنین می‌توانید با میزبان کنفرانس تلفنی تماس بگیرید. در هر صورت، این میزبان است که تصمیم می‌گیرد شما را به کنفرانس اضافه کند و اجازه بدهد با دیگران صحبت کنید. هم‌چنین هرزمان که بخواهد می‌تواند شما را از کنفرانس حذف کند. 

در رابطه با برقراری کنفرانس تلفنی در اندروید سوال یا مشکلی دارید؟ با ما در ارتباط باشید.