در این مقاله نحوه مخفی کردن شماره در اندروید را به شما آموزش می‌دهیم. با این روش‌ها می‌توانید بدون اینکه شماره‌تان روی گوشی فرد مقابل بیفتد با او تماس بگیرید و ناشناس باقی بمانید. با موبایلتو همراه باشید! :)

نکته مهم!

بعضی تماس‌ها و اپراتورها هستند که نمی‌توانید شماره خود را از آن‌ها مخفی کنید. خدمات رایگان، اورژانس و بعضی اپراتورهای ایرانی به شما امکان مخفی کردن شماره را نمی‌دهند و تمام تماس‌های شما با نمایش شماره‌تان همراه خواهد بود. هم‌چنین بعضی اپلیکیشن‌های شخص ثالث است که شماره تماس‌گیرنده را نمایش می‌دهند و مهم نیست از چه روشی برای مخفی کردن شماره در اندروید استفاده کرده باشید! بنابراین هیچ‌کدام از این روش‌ها تضمین‌شده نیست و مقاله تا حد زیادی جنبه آموزشی دارد.

مخفی کردن شماره در اندروید (No Caller ID) با شماره‌گیری *67

یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای مخفی کردن شماره در اندروید ، شماره‌گیری کد *67 پیش از شماره گرفتن است. این کد باعث می‌شود شماره شما با عنوان «خصوصی» یا Private برای فرد دریافت کننده تماس نشان داده شود. برای استفاده از این روش، باید پیش از آن که می‌خواهید شماره کسی را بگیرید، این کد را شماره‌گیری کنید. اگر این روش روی سیم‌کارت و گوشی شما عمل نکرد، احتمالا اپراتور این اجازه را به شما نمی‌دهد. 

از ترفند مخفی کردن شماره در اندروید استفاده کنید

تقریبا تمام گوشی‌های اندرویدی با اکثر اپراتورهای موبایل، گزینه مخفی کردن شماره در اندروید را به صورت پیش‌فرض دارند و نیازی نیست کد *67 را بگیرید. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چطور شماره خود را با ویژگی داخلی Hide Number اندروید بلاک کنید تا فرد مقابل شماره شما را نبیند.

نکته

اگر گزینه Hide Number را پیدا نکردید، یا این ویژگی در گوشی شما فعال نبود، احتمالا اپراتور سیم‌کارت، این اجازه را به شما نمی‌دهد.

۱. گزینه Phone (یا Telephone) را در منوی تنظیمات یا منوی گوشی پیدا کنید. این آیکون معمولا در پایین نمایشگر قرار گرفته است. 

۲. منوی سه‌نقطه در گوشه سمت راست را باز کنید.

۳. گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

Use the Hide Number No Caller ID Trick

۴. گزینه Calls را انتخاب کنید.

۵. گزینه Additional Settings را انتخاب کنید.

۶. وقتی لود شدن صفحه تمام شد، گزینه Caller ID را انتخاب کنید.

۷. در منوی باز شده، گزینه Hide Number را انتخاب کنید.

این گزینه باعث مخفی شدن شماره در اندروید می‌شود و باعث می‌شود وقتی شماره فرد مورد نظرتان را گرفتید، شماره شما برای او نمایش داده نشود. در عوض عباراتی مثل Blocked، Private یا No Caller ID برای او نمایش داده می‌شود. اگر می‌خواهید شماره‌تان به طور موقت نمایش داده شود، باید کد دستوری *82 را بگیرید. در عوض، اگر می‌خواهید گزینه مخفی کردن شماره در اندروید را غیرفعال کنید، مراحل بالا را طی کنید و در پنجره‌ای که در آخرین قسمت باز شده بود، گزینه Network Default یا Show Number را انتخاب کنید.

از اپراتور خود بخواهید شماره شما را مخفی کند

اگر سیم‌کارت یا گوشی اندرویدی شما قابلیت مخفی کردن شماره در اندروید را ندارد، احتمالا لازم است با اپراتور سیم‌کارت خود تماس بگیرید و از آ‌ن‌ها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. گاهی می‌توانید خیلی راحت و با پر کردن یک فرم درخواست این کار را بکنید و نیازی به تماس گرفتن یا مراجعه حضوری نیست.

اگر هیچ‌کدام از روش‌های بالا برای مخفی کردن شماره در اندروید کارساز نبود، به طور مستقیم با اپراتور خود تماس بگیرید و آن‌ها معمولا این دسترسی را دارند تا شماره شما را مخفی کنند.

از یک Burner Number استفاده کنید

اگر هیچ‌کدام از ترفندهای مخفی کردن شماره در اندروید برای شما عمل نکرد، می‌توانید از یک خط اعتباری و موقت استفاده کنید که قیمت چندانی ندارند و اغلب با عنوان خط‌های موقت و نابودشونده شناخته می‌شوند. ایرانسل یکی از مشهورترین گزینه‌هاست و سیم‌کارت‌های ارزانی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و بعضی سیم‌کارت‌های این شرکت فقط برای ارسال پیام یا تماس استفاده می‌شوند و اگر نخواستید دیگر از این شماره استفاده کنید، به راحتی می‌توانید آن را غیر فعال کنید یا حتی دور بیندازید.

شما تا به حال از این روش‌ها برای مخفی کردن شماره در اندروید استفاده کردید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.