با ریست کردن آیفون ۱۲ ، مشکلات زیادی قابل حل هستند. در این مقاله روش‌های مختلف ریست کردن آیفون ۱۲ را به شما آموزش می‌دهید. با موبایلتو همراه باشید.

آموزش ری‌استارت کردن آیفون ۱۲

همان‌طور که حتما می‌دانید، ریست کردن با ری‌استارت کردن فرق دارد. ریست کردن بازنشانی و تنظیم مجدد دستگاه است، اما ری‌استارت «راه‌اندازی مجدد» گوشی است و تغییری در تنظیمات و نرم‌افزار گوشی ایجاد نمی‌کند. برای ری‌استارت کردن آیفون ۱۲ مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. دکمه کم کردن صدا و دکمه پاور (Side) را با هم فشار دهید.

۲. وقتی پیام خاموش کردن دستگاه روی صفحه ظاهر شد، دستتان را از روی دکمه‌ها بردارید.

۳. اسلایدر را بکشید تا دستگاه خاموش شود.

۴. چند ثانیه صبر کنید تا آیفون خاموش شود. وقتی گوشی خاموش شد، چند ثانیه صبر کنید و دکمه پاور را فشار دهید تا گوشی روشن شود. وقتی لوگوی اپل را دیدید، دکمه را رها کنید تا دستگاه بوت شود. با این چند مرحله گوشی را ری‌استارت کردید.

آموزش هارد ریست آیفون ۱۲

اگر گوشی شما هنگ کرده، صفحه لمسی آن کار نمی‌کند و به هیچ فرمان شما عکس‌العمل نشان نمی‌دهد، ری‌استارت کردن راه حل شما نیست و باید ریست کردن آیفون ۱۲ را یاد بگیرید. برای ریست کردن آیفون ۱۲ مراحل زیر را دنبال کنید.

نکته

هارد ریست (Hard Reset) گاهی با نام «ری‌استارت زورکی» هم شناخته می‌شود.

۱. دکمه بالا بردن صدا را فشار دهید و رها کنید.

۲. دکمه کم کردن صدا را فشار دهید و رها کنید.

۳. دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید (به پیام خاموش کردن دستگاه توجه نکنید). وقتی لوگوی اپل ظاهر شد، می‌توانید دکمه پاور را رها کنید. صبر کنید تا گوشی روشن شود.

آموزش ریست کردن تنظیمات آیفون ۱۲

گوشی آیفون ۱۲ شما تمام تنظیمات مربوط به اطلاعات اتصال به Wi-Fi و شبکه‌های سلولار و دستگاه‌های بلوتوثی شما را ذخیره می‌کند. هم‌چنین ترجیحات و تنظیمات دیگری هم با توجه به اولویت‌های شما تنظیم می‌شود و گوشی با شخصیت شما هماهنگ می‌شود. گاهی مشکلاتی رخ می‌دهد که مربوط به تنظیمات دستگاه است، اما دقیقا نمی‌دانید منبع آن کجاست. برای رفع این مشکل باید تنظیمات گوشی را ریست کنید. 

برای ریست کردن تنظیمات آیفون ۱۲ باید مسیر Settings > General > Reset را طی کنید. در این صفحه گزینه‌های مختلفی می‌بینید که توضیح هر کدام را در ادامه نوشتیم.

  1. ریست کردن تمام تنظیمات (Reset All Settings): تمام تنظیمات دستگاه را به حالت پیش‌فرض برمی‌گرداند و روی برنامه‌ها و اطلاعات هیچ تاثیری نمی‌گذارد.
  2. پاک کردن تمام محتوا و تنظیمات (Erase All Content and Settings): تمام اطلاعات گوشی را پاک می‌کند. تمام تنظیمات و تغییرات را هم به حالت اول برمی‌گرداند و تمام آهنگ‌ها، تصاویر، ویدیوها و فایل‌های شما پاک خواهد شد. 
  3. ریست کردن تنظیمات شبکه (Reset Network Setting): تمام تنظیمات شبکه بی‌سیم را به حالت کارخانه برمی‌گرداند. این گزینه شامل پاک کردن اطلاعات دستگاه‌های بلوتوثی و پسوردهای Wi-Fi هم می‌شود.
  4. ریست کردن دیکشنری کیبورد(Reset Keyboard Dictionary): تمام املاها و کلماتی که به دیکشنری گوشی اضافه کردید پاک می‌شود.
  5. ریست کردن طراحی هوم اسکرین (Reset Home Screen Layout): تمام فولدرها و چینش برنامه‌ها را که خودتان انجام دادید، پاک می‌کند و هوم‌اسکرین را به حالت کارخانه برمی‌گرداند. 
  6. ریست کردن حریم شخصی و موقعیت مکانی (Reset Location & Privacy): تمام تنظیمات حریم شخصی و موقعیت شما را پاک می‌کند. هم‌چنین دسترسی تمام برنامه‌هایی که به موقعیت مکانی، میکروفون، لیست مخاطبان و اطلاعات شخصی شما دسترسی داشتند، به حالت اولیه برمی‌گردند.

آموزش ریست فکتوری آیفون ۱۲

اگر می‌خواهید آیفون خود را به حالت اولیه و زمانی که تازه خریدید برگردانید، باید آن را به طور کامل ریست کنید. پیشنهاد می‌شود پیش از فروش گوشی یا پیش از تحویل گوشی برای تعمیرات این کار را بکنید تا اطلاعاتتان دست افراد سودجو نیفتد. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چطور گوشی را به طور کامل ریست کنید.

نکته

مهم‌ترین کاری که قبل از ریست فکتوری گوشی باید انجام دهید، بک‌آپ گرفتن و حفاظت از داده‌ها و اطلاعاتتان است. ریست فکتوری تمام اطلاعات شما را پاک می‌کند و اگر بک‌آپ نگرفته باشید، هیچ راهی برای بازگرداندن اطلاعات از دست رفته نخواهید داشت.

۱. بعد از اینکه به طور کامل از گوشی بک‌آپ گرفتید. مسیر Settings > [your name] > Sign Out را طی کنید و از حساب کاربری iCloud و Find My iPhone خارج شوید. اگر این کار را نکنید، بعد از ریست کردن باید با اپل آیدی و رمز عبور شما فعال شود و شخص دیگری نمی‌تواند از آن استفاده کند. 

۲. وقتی عملیات خروج از حساب کاربری انجام شد، روی گزینه تنظیمات در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا صفحه اصلی تنظیمات باز شود.

۳. روی General ضربه بزنید.

۴. صفحه را اسکرول کنید تا به Reset برسید.

۵. روی گزینه Erase All Content and Settings ضربه بزنید.

۶. اگر لازم شد، پسورد گوشی را بزنید.

۷. صفحه‌ای باز می‌شود که به شما می‌گوید با این کار همه‌چیز پاک خواهد شد. گزینه Erase را بزنید تا فرآیند تکمیل شود.

۸. یک دقیقه صبر کنید تا آیفون همه‌چیز را پاک کند. بعد از اینکه کار پاک‌سازی و ریست فکتوری انجام شد، گوشی ری‌استارت می‌شود و همه چیز مثل روز اولی می‌شود که گوشی را خریدید.

سوالات، مشکلات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. 😊