در این مقاله روش‌های زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم. در این مقاله یاد می‌گیرید چطور باید پست‌های اینستاگرام را زمان‌بندی کنید تا سر ساعت مشخصی منتشر شوند و هم‌چنین متوجه می‌شوید چرا باید پست‌های خود را زمان‌بندی کنید. این دستورالعمل‌ها روی مرورگر وب در کامپیوتر یا لپ‌تاپ، بهترین حالت عملکرد را دارند. 

نحوه زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام 

فرآیند انتشار خودکار پست‌های اینستاگرام قبلا با استفاده از اپلیکیشن زمان‌بندی یا خدمات شخص ثالث انجام می‌شد و لازم بود عکس‌ها و ویدیوها را به صورت دستی آپلود کنید. خوشبختانه با خرید اینستاگرام توسط فیسبوک و هم‌چنین فعال شدن قابلیت جدید، این موارد دیگر مشکل‌ساز نیستند و به راحتی می‌توانید برای زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام دست به کار شوید. با استفاده از قابلیت جدید فیسبوک به راحتی و به صورت کاملا رایگان می‌توانید پست‌های مورد نظر خود را زمان‌بندی کنید. 

۱. مرورگر مورد نظر (کروم، فایرفاکس، اوپرا، اینترنت اکسپلورر) خود را باز کنید و فیسبوک و اینستاگرام را باز کنید و وارد حساب کاربری خود در هر دو پلتفرم شوید. حتما حواستان را جمع کنید درگاه رسمی این دو وبسایت را باز کنید تا خدایی نکرده هک نشوید.

نکته مهم

برای انجام زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام ، حتما باید پروفایل اینستاگرام شما یک پیج کسب و کار (Business) یا سازنده (Creator) یا پروفایل اینفلوئنسر باشد و بخواهید با تعداد زیاد دنبال‌کننده‌هایی که دارید خالق یک کسب و کار باشید. یعنی اگر می‌خواهید در پروفایل شخصی خود پست بگذارید و آن را زمان‌بندی کنید، باید یکی از این دو نوع پروفایل را داشته باشید.

۲. وبسایت Facebook Creator Studio را باز کنید. 

۳. روی آیکون اینستاگرام در بالای صفحه ضربه بزنید.

۴. روی Connect Your account کلیک کنید.

۵. روی OK کلیک کنید.

۶. ممکن است در این مرحله باز هم از شما خواسته شود وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. اگر این پنجره باز شد، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و سپس روی گزینه Log In کلیک کنید یا از گزینهLog In with Facebook استفاده کنید (البته اگر قبلا این گزینه را انتخاب کردید).

۷. بعد از این مرحله باید بتوانید تمام پست‌های قبلی خود را که توسط Facebook Creator Studio جمع‌آوری شده ببینید. روی گزینه Create Post کلیک کنید تا به برنامه‌ریز اینستاگرام و زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

۸. روی گزینه Instagram feed ضربه بزنید تا همان مسیر ایجاد پست‌های عادی در اینستاگرام را طی کنید.

۹. روی Add content کلیک کنید تا تصاویر و ویدیویی‌هایی را می‌خواهید پست کنید، آپلود کنید.

نکته

اگر تصاویر و ویدیوها روی گوشی‌تان است، ابتدا آن‌ها را به کامپیوتر یا لپ‌تاپ انتقال دهید.

۱۰. از سه آیکون زیر تصویر برای کراپ کردن (بریدن)، پاک کردن یا تگ کردن اکانت‌های اینستاگرام استفاده کنید.

۱۱. در قسمت زیر عبارت Your Post توضیحات پست و هشتگ‌ها را بنویسید.

۱۲. اگر می‌خواهید پستی که آماده کردید به طور همزمان در اینستاگرام و فیسبوک منتشر شود، صفحه را اسکرول کنید تا به انتهای صفحه برسید و باکس انتشار پست در فیسبوک را هم فعال کنید.

۱۳. روی Advanced Settings کلیک کنید تا کامنت‌های پست را فعال یا غیرفعال کنید و alt text یا نام و توضیح عکس را بنویسید.

۱۴. روی فلش که سمت راست قرار دارد و روی آن نوشته Publish کلیک کنید. 

نکته مهم

اگر نمی‌خواهید پستتان همان لحظه منتشر شود، روی Publish کلیک نکنید. چون ما قرار است زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام و انتشار خودکار را به شما آموزش بدهیم.

۱۵. روی Schedule کلیک کنید و تاریخ و زمان مورد نظرتان برای انتشار پست را انتخاب کنید.

۱۶. روی گزینه Schedule کلیک کنید.


آیا لازم است از برنامه‌های شخص ثالث برای زمان‌بندی پست‌های اینستاگرام استفاده کنم؟

خیر. همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، فرآیند انتشار خودکار پست‌های اینستاگرام قبلا با استفاده از اپلیکیشن زمان‌بندی یا خدمات شخص ثالث انجام می‌شد و لازم بود عکس‌ها و ویدیوها را به صورت دستی آپلود کنید. خوشبختانه با خرید اینستاگرام توسط فیسبوک و هم‌چنین فعال شدن قابلیت جدید، این موارد دیگر مشکل‌ساز نیستند و به راحتی می‌توانید برای زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام دست به کار شوید. با استفاده از قابلیت جدید فیسبوک به راحتی و به صورت کاملا رایگان می‌توانید پست‌های مورد نظر خود را زمان‌بندی کنید. 

بنابراین لازم نیست برای زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام از برنامه یا خدمات شخص ثالث استفاده کنید. در حقیقت بیشتر سرویس‌های برنامه‌ریزی شبکه‌های اجتماعی حتی از اتوماسیون مناسب اینستاگرام پشتیبانی نمی‌کنند.

با این حال، اگر بسیاری از حساب‌های شبکه‌های اجتماعی را مدیریت می‌کنید، یک برنامه یا سرویس جامع می‌تواند مفید باشد، چرا که به شما امکان می‌دهد به جای ایجاد پست جداگانه برای هر اکانت و شبکه اجتماعی، همزمان در چند پلتفرم پست خود را منتشر کنید. 

آیا می‌شود استوری‌های اینستاگرام را زمان‌بندی کرد؟

متاسفانه در حال حاضر به دلیل ماهیت استوری‌های اینستاگرام چنین امکانی وجود ندارد و نمی‌توانید آن‌ها را زمان‌بندی کنید. 

چرا باید پست‌های اینستاگرام را زمان‌بندی کنیم؟

زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام مزایایی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. باعث می‌شود اکانت شما زنده و فعال باشد. با این کار دیگر نیازی نیست نگران این باشید که یادتان برود پست بگذارید.
  2. باعث می‌شود در زمان صرفه‌جویی کنید. به جای اینکه هرروز زمان بگذارید و پست طراحی کنید و آن را آماده انتشار کنید، می‌توانید یک یا دو روز در ماه وقت بگذارید و پست‌های ماهانه را تنظیم کنید. این کار می‌تواند برای کسانی که مشغله‌های زیادی دارند و البته سرشان شلوغ است، بسیار مناسب باشد و در وقت صرفه‌جویی کند.
  3. برنامه‌ریزی و هماهنگی با زمان سایر کشورهای جهان راحت‌تر می‌شود. نمی‌خواهید ساعت ۳ صبح بیدار شوید و پست بگذارید؟ مخاطبان شما افرادی در کشورهای دیگر هستند که ساعت زندگی‌شان با شما فرق دارد؟ زمان بندی انتشار پست در اینستاگرام به شما کمک می‌کند راحت‌تر مدیریت کنید.