امروز در موبایلتو و در این مقاله به شما نحوه نشان دادن درصد باتری در گوشی های اندروید را آموزش می‌دهیم و این دستورالعمل‌ها هم برای اندروید خام و هم برای گوشی‌های سامسونگ کارایی دارد و هر آنچه که لازم است، یاد خواهید گرفت. 

نحوه نشان دادن درصد باتری روی گوشی های اندروید با نسخه اندروید استوک (خام)

نشان دادن درصد باتری روش گوشی های اندروید که نسخه اصلی گوگل (اندروید استوک) را اجرا می‌کنند، بسیار ساده است و دقیقا به شما می‌گوید برای دیدن درصد باتری باید به کجا مراجعه کنید و آگاهی از اینکه دقیقا چند درصد باتری دارید، مفید است. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم به طور دائمی درصد باتری را در گوشی اندرویدی فعال کنید. 

نکته

این فرآیند باید برای تمام گوشی های اندرویدی یکسان باشد، اما ممکن است در بعضی گوشی‌ها و با توجه به زبان مورد استفاده، تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد.

۱. وارد تنظیمات (Settings) گوشی خود شوید.

۲. صفحه را اسکرول کنید تا به Battery برسید.

۳. صفحه را اسکرول کنید تا به قسمت Show Battery Percentage on Status Bar (نشان دادن درصد باتری در نوار وضعیت) برسید.

راهنمایی

گوشی شما ممکن است درصد باتری را در تنظیمات باتری هم نشان دهد.

۴. بعد از انجام مراحل بالا، گوشی شما باید درصد عددی باتری را در نوار وضعیت بالای صفحه‌نمایش نشان دهد و می‌توانید هر زمان که صفحه گوشی روشن شد، درصد باتری را و اینکه چقدر از ظرفیت باتری باقی مانده ببینید.

نشان دادن درصد باتری در گوشی های اندروید ؛ گوشی‌های سامسونگ

در گوشی‌های سامسونگ به دلیل وجود رابط کاربری متفاوت از اندروید استوک، روش نشان دادن درصد باتری کمی متفاوت است، اما این روش هم مثل گوشی‌های اندرویدی دیگر ساده است و وقتی از گوشی استفاده می‌کنید، به طور دقیق به شما می‌گوید درصد باتری باقی مانده چقدر است و چه زمانی به شارژر نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چطور درصد عددی باتری را روی گوشی سامسونگ فعال کنید.

نکته

این فرآیند باید روی تمام گوشی‌های سامسونگ به طور یکسان اجرا شود. اما با توجه به مدل و زبان دستگاه، شاید بعضی قسمت‌ها متفاوت باشد.

۱. در گوشی سامسونگ خود به قسمت Apps بروید.

۲. روی Settings ضربه بزنید.

۳. صفحه را اسکرول کنید تا به Battery برسید.

راهنمایی: این قسمت زیر مجموعه System است.

۴. روی اسلایدر کنار درصد (Percentage) در نوار وضعیت (Status Bar) ضربه بزنید تا این ویژگی فعال شود.

 هر آنچه که درباره درصد باتری باید بدانید

اینکه بتوانید ببینید چند درصد از ظرفیت باتری‌تان باقی مانده، می‌تواند خوب باشد و در بعضی موارد به کمکتان بیاید. اینکه نوار باتری سبز رنگ باشد، یعنی آسودگی خیال و وقتی زرد یا قرمز شود، هشداری است برای اینکه باید به زودی به فکر شارژ کردن گوشی باشید. نشان دادن درصد باتری در گوشی های اندروید مزایا و معایبی دارد که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم. 

  1. عددی که گوشی‌تان نشان می‌دهد همیشه دقیق نیست. گاهی اوقات عددی که گوشی شما نشان می‌دهد ممکن است بالاتر یا پایین‌تر از میزان واقعی باتری باشد. این عدد نادرست درباره گوشی‌های قدیمی که باتری‌شان ضعیف شده، بیشتر صادق است. به ۲ درصد باتری نمایش داده شده روی گوشی اتکا نکنید و اگر قرار است در ترافیک بمانید یا راهی طولانی را رانندگی کنید، به فکر شارژ گوشی‌تان باشید.
  2. عدد ۱۰۰ درصد همیشه به معنی ۱۰۰ درصد نیست. با توجه به تولیدکننده‌های مختلف و روش طراحی گوشی‌های هوشمند، عدد ۱۰۰ درصد همیشه به این معنی نیست که گوشی شما به طور کامل شارژ شده است. اغلب نرم‌افزارها این عدد را نشان می‌دهند تا به شما بگویند شارژ باتری آنقدر خوب و کافی هست که عملکرد گوشی نرمال باشد.
  3. وسواس درصد باتری می‌تواند زندگی‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. بعد از مدتی که درصد باتری را فعال کردید، حتما متوجه این مسئله می‌شوید که هر چند وقت یک بار صفحه‌نمایش گوشی را باز می‌کنید تا درصد باتری را ببینید. این وسواس فکری و چک کردن دائمی درصد باتری گوشی اصلا خوب نیست و صرفا استرس و فشار عصبی به شما وارد می‌کند. همین چک کردن و روشن خاموش کردن نمایشگر باعث می‌شود باتری کاهش پیدا کند. پس بهتر است فقط زمانی از این روش استفاده کنید که لازم است. خودتان را نگران نکنید و دائم هم باتری گوشی را چک نکنید. 

شما روزی چند بار درصد باتری گوشی خود را چک می‌کنید؟ شما هم وسواس فکری پیدا کردید؟