در این مقاله نحوه نمایش درصد باتری در آیفون ۱۲ را به شما آموزش می‌دهیم و هم‌چنین نحوه اضافه کردن ویجت باتری روی صفحه‌نمایش را به شما می‌گوییم. با موبایلتو همراه باشید.

آموزش نمایش درصد باتری در آیفون ۱۲

در نسخه‌های قبلی iOS، برای دیدن درصد باتری می‌توانستید گزینه آن را در تنظیمات باتری فعال کنید. روی آیفون ۱۲ این ویژگی به این شکل وجود ندارد. گزینه درصد باتری به طور پیش‌فرض روشن است و فقط باید بدانید چطور و کجا آن را پیدا کنید.

نکته

اگر از گوشی‌های قدیمی‌تر آیفون و بدون Face ID به گوشی‌های جدید مهاجرت کردید، حتما می‌دانید که چرا در گوشی‌های جدید درصد باتری به طور دائمی نمایش داده نمی‌شود. به دلیل قرار گرفتن ناچ یا بریدگی دوربین و سنسور تشخیص چهره، جای کافی برای نشان دادن درصد باتری به صورت افقی وجود ندارد.

برای مشاهده درصد باتری در آیفون ۱۲ ، ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس مراحل زیر را طی کنید:

۱. گوشه سمت راست صفحه‌نمایش را از بالا به سمت پایین بکشید تا مرکز کنترل (Control Center) فعال شود. 

۲. در گوشه بالا سمت راست، کنار آیکون باتری، می‌توانید درصد باتری را ببینید. این عدد به شما می‌گوید چه مقدار از باتری شما باقی مانده است.

۳. صفحه را به سمت بالا بکشید یا روی پس‌زمینه ضربه بزنید تا کنترل سنتر بسته شود.

اگر می‌خواهید هر از گاهی درصد باتری را چک کنید، این روش برای شما مناسب‌تر است و تمام کاری که باید می‌کردید، همین بود! اما اگر می‌خواهید به طور دائم درصد باتری را زیر نظر داشته باشید و با هر بار باز کردن قفل گوشی درصد باتری را ببینید، بهتر است ویجت باتری را به صفحه منوی گوشی اضافه کنید.

راهنمایی

یکی از راه‌های فهمیدن درصد باتری پرسیدن درصد باتری از Siri است. با صدا کردن «سیری» با عبارت «Hey Siri!» یا نگه داشتن دکمه پاور، می‌توانید از او بپرسید «Hey Siri, how much battery do I have left?». درصد باتری روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود.

اضافه کردن ویجت باتری به آیفون ۱۲

به لطف اضافه شدن قابلیت ویجت‌ها (Widgets) به iOS 14، که در گوشی‌های خانواده ۱۲ به طور پیش‌فرض نصب شده است، می‌توانید ویجت درصد باتری را به هوم اسکرین یا صفحه خانه اضافه کنید.

مراحل زیر را طی کنید تا این کار را به راحتی انجام دهید:

۱. روی صفحه هوم ضربه بزنید و چند ثانیه انگشتتان را نگه دارید تا آیکون‌ها شروع به لرزیدن کنند.

۲. روی علامت + ضربه بزنید.

۳. روی پاپ‌آپ ویجت‌ها، روی Batteries ضربه بزنید.

۴. سبک و مدل ویجت درصد باتری را انتخاب کنید. به سمت عقب یا جلو حرکت کنید تا گزینه‌ها را ببینید. ویجت باتری اطلاعات باتری دیگر دیوایس‌های اپل را که به گوشی شما متصل هستند نشان می‌دهد. دیوایس‌هایی مثل اپل واچ یا ایرپاد.

۵. روی Add Widget ضربه بزنید.

۶. ویجت به هوم اسکرین شما اضافه می‌شود. می‌توانید موقعیت آن را تغییر دهید و سپس Done را بزنید.

راهنمایی

دیدن درصد باتری خوب است و اطلاعات مفیدی را درباره باتری دستگاه‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد. اما به دوام باتری کمکی نمی‌کند.