در این مقاله نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون ۱۲ یا همان عکس گرفتن از صفحه نمایش در آیفون ۱۲ را به شما آموزش می‌دهیم. به شما یاد می‌دهیم چطور اسکرین‌شات بگیرید، کجا آن‌ها را پیدا کنید و چطور آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. با موبایلتو همراه باشید.

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون ۱۲

اسکرین شات گرفتن در آیفون ۱۲ یک روش عالی برای نگه‌داری از پیام‌های مهم، یک جوک عالی یا هر اطلاعات مهم دیگر است. اگرچه برنامه‌های شخص ثالث زیادی برای اسکرین شات گرفتن وجود دارند که به راحتی از صفحه‌نمایش گوشی شما عکس می‌گیرند، اما واقعا هیچ نیازی به آن‌ها ندارید. قابلیت اسکرین شات در آیفون ۱۲ و در iOS 14 به قدری جذاب و کامل است که نیاز به هیچ برنامه دیگری نیست. برای اسکرین شات گرفتن در آیفون ۱۲ مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. هر صفحه‌ای که می‌خواهید از آن اسکرین‌شات بگیرید باز کنید. این صفحه می‌تواند حاوی متن، پیام، ویدیو، صفحه وبسایت، یک عکس یا هر چیزی باشد.

۲. دکمه کناری (Side) یا همان دکمه پاور و دکمه بالا بردن صدا را به طور همزمان فشار دهید.

۳. وقتی صفحه فلش زد و صدایی شبیه شاتر دوربین (اگر گوشی‌تان سایلنت نباشد) شنیدید، به این معنی است که اسکرین‌شات شما ثبت شده است. پیش‌نمایش کوچکی از تصویر ثبت‌شده در گوشه پایین سمت چپ ظاهر می‌شود.

۴. برای ذخیره کردن اسکرین‌شات، بدون اینکه کاری روی آن انجام دهید، پیش‌نمایش تصویر را به سمت چپ بکشید تا اسکرین‌شات ذخیره شود. اگر می‌خواهید روی اسکرین شات ادیت انجام دهید یا آن را با کسی به اشتراک بگذارید، روی پیش‌نمایش ضربه بزنید تا تصویر بزرگ شود.

اسکرین‌شات‌ها در آیفون ۱۲ در کجا ذخیره می‌شوند؟

وقتی برای اولین بار در آیفون ۱۲ اسکرین‌شات بگیرید، فولدر مخصوصی به همین نام در قسمت گالری تصاویر گوشی ایجاد می‌شود و تصویر مورد نظرتان در این فولدر و البته در فولدر اصلی عکس‌ها ذخیره می‌شود. از آن به بعد هر بار اسکرین‌شات بگیرید، در همین فولدر ذخیره می‌شود. برای دیدن اسکرین‌شات‌ها، مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. روی برنامه Photos ضربه بزنید.

۲. اگر برگه Albums به طور پیش‌فرض باز نشد، روی آن ضربه بزنید.

۳. صفحه را اسکرول کنید و روی فولدر Screenshots ضربه بزنید. در این فولدر تمام اسکرین‌شات‌هایی که از ابتدا تا امروز گرفتید خواهید دید. 

۴. اسکرین‌شات‌ها در Camera Roll هم ذخیره می‌شوند و البته با عکس‌های دیگر قاطی می‌شوند. می‌توانید برای سهولت پیدا کردن اسکرین‌شات مورد نظر، فولدر مخصوص خودش را باز کنید.

نحوه به اشتراک‌گذاری اسکرین‌شات در آیفون ۱۲

وقتی آموزش اسکرین شات گرفتن در آیفون ۱۲ را یاد گرفتید و اسکرین‌شات هم گرفتید، می‌توانید آن را مثل هر عکس دیگری با دیگران به اشتراک بگذارید. با پیام، ایمیل و برنامه‌های پیام‌رسان یا شبکه‌های اجتماعی می‌توانید اسکرین‌شات‌ها را به اشتراک بگذارید. هم‌چنین می‌توانید آن‌ها را با کامپیوتر خود همگام‌سازی کنید و یا آن را حذف کنید. برای به اشتراک‌گذاری اسکرین‌شات‌ها، مراحل زیر را طی کنید.

۱. در برنامه Photos، اسکرین‌شاتی را که می‌خواهید، در فولدر Screenshots یا Camera Roll پیدا کنید. سپس روی تصویر ضربه بزنید تا باز شود.

۲. روی دکمه Share (جعبه‌ای با فلش به سمت بیرون)، گوشی پایین سمت چپ صفحه‌نمایش ضربه بزنید.

۳. روی گزینه مورد نظر و درگاه مورد نظر برای اشتراک‌گذاری تصویر ضربه بزنید. در این مثال، ما عکس را کپی کردیم و می‌توانیم آن را در برنامه دیگری بازنشانی کنیم.

۴. اگر روی برنامه‌ای از ردیف دوم ضربه زدید، برنامه مورد نظر باز می‌شود. تمام مراحل به اشتراک‌گذاری را طی کنید تا عکس مورد نظر به مقصد برسد. در این مورد، ما اسکرین‌شات را در یک توییت جدید استفاده کردیم. 

اگر سوال یا مشکلی داشتید با ما در میان بگذارید.