آیا نیاز به بارگیری APK در دستگاه Android خود بدون Google Play Store دارید؟
بهترین سایت های بارگیری APK ایمن را بررسی کنید.

گاهی اوقات، برنامه Android که می خواهید نصب کنید در فروشگاه Google Play در دسترس نیست. این ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد: ممکن است از نظر جغرافیایی مسدود شده باشد، ممکن است حاوی محتوای بزرگسالان باشد یا ممکن است توسط توسعه دهنده حذف شده باشد.

اما حتی وقتی برنامه ای از طریق کانال های معمولی در دسترس نیست، هنوز راه هایی برای نصب آن بر روی دستگاه خود دارید. شما باید یک کپی از فایل APK تهیه کنید تا بتوانید آن را به صورت دستی بارگیری کنید.

چندین سایت در ارائه فایل های APK برای بارگیری تخصص دارند. برخی از آنها بهتر از دیگران هستند، بنابراین اگر می خواهید بهترین سایت ها را برای بارگیری ایمن APK ها بیابید، با موبایلتو همراه باشید.


اهمیت انتخاب یک سایت ایمن برای دانلود APK


فایل APK (مخفف Android Package Kit) اصلی ترین روش توزیع و نصب برنامه های Android است. وقتی برنامه ای را از Google Play بارگیری می کنید، یک فایل APK را در پس زمینه بارگیری و اجرا می کنید، اما به خود APK دسترسی ندارید.

از آنجا که فایل های APK برنامه هایی را بر روی سیستم شما نصب می کنند، می توانند تهدید امنیتی جدی ایجاد کنند. اگر شخصی می خواهد APK را قبل از نصب تغییر دهد، از آن به عنوان اسب تروجان دیجیتال برای نصب و اجرای بدافزار استفاده کنید.

بنابراین، باید مطمئن شوید که سایتی که استفاده می کنید قابل اعتماد است. باید همه APK ها را به طور کامل مرور کنید و دارای سابقه امنیت و قابلیت اطمینان باشید.

1. APKMirrorAPKMirror احتمالاً بهترین سایت بارگیری APK Android است.


این سایت متعلق به همان تیمی است که مسئول اخبار محبوب Android، Android Police است که باید به شما اطمینان دهد که در دستان خود ایمن هستید.


از نقطه نظر امنیتی، APKMirror دارای سیاست های قوی است:


  • کارکنان قبل از انتشار همه APK های بارگذاری شده در سایت را تأیید می کنند.
  • این سایت امضای رمزگذاری شده برای نسخه های جدیدتر برنامه ها را با نسخه های قبلی (برای اطمینان از امضای توسعه دهندگان واقعی) مطابقت می دهد.
  • برنامه های کاملاً جدید برای تأیید آنها با سایر برنامه های توسعه دهنده سازگار هستند.


نکته اصلی این است که اگر APKMirror نتواند اعتبار فایل APK را تأیید کند، فایل را منتشر نمی کند. به همین دلیل، هیچ APK مود شده، برنامه دزدان دریایی یا برنامه های پولی را در سایت پیدا نخواهید کرد.


برای هر برنامه، می توانید نسخه های قدیمی را بارگیری کنید، اطلاعات را از Google Play مشاهده کنید و به لیستی از برنامه های مرتبط دسترسی پیدا کنید. اگر برنامه ای که از APK در حال نصب هستید پس از نصب بر روی دستگاه شما از Google Play بارگیری شود، به صورت خودکار به آخرین نسخه ارتقا می یابد.2. APKPure

بدون شک بزرگترین رقیب APKMirror APKPure است. این دو سایت تقریباً همزمان راه اندازی شد؛ مانند APKMirror، این سایت نیز از قوانین امنیتی دقیق پیروی می کند تا اطمینان حاصل شود که همه APK هایی که بارگیری می کنید ایمن و عاری از ویروس هستند.


بنابراین APKPure چقدر امن است؟ این سایت مشروعیت همه برنامه های کاربردی با استفاده از SHA1 را قبل از انتشار برای اطمینان از ایمن بودن گواهینامه تأیید می کند. امضای رمزگذاری برای نسخه های جدیدتر برنامه ها باید با نسخه های قبلی منتشر شده مطابقت داشته باشد و برنامه های کاملاً جدید باید با سایر نرم افزارهای همان توسعه دهنده سازگار باشد.

در صورت تمایل به نسخه قبلی (چه به دلیل ویژگی ها و چه اشکالات)، لیستی از نسخه های برنامه قبلی وجود دارد.

APKPure همچنین دارای یک برنامه Android در دسترس است. برای نصب آن باید برنامه را به صورت جانبی بارگیری کنید، اما پس از راه اندازی، می تواند جایگزینی برای Google Play عمل کند.3. APK Downloader

ما واقعاً APKMirror و APKPure را دوست داریم. در حقیقت، هرگز نباید دلیلی برای رفتن به سایت دیگری داشته باشید؛ اما اجازه دهید در مورد احتیاط اشتباه کنیم و سریع چند گزینه دیگر را به شما معرفی کنیم.

اول APK Downloader است. همه APK ها از فروشگاه Google Play حذف می شوند تا بتوانید از امنیت و ایمنی آنها مطمئن شوید؛ مانند دیگر سایت های موجود در این لیست، فراداده وجود دارد، به این معنی که در صورت تمایل می توانید به طور کلی از Google Play اجتناب کنید.4. Aptoide

Aptoide یکی دیگر از غول های جهان بارگیری APK است. بیش از 200 میلیون کاربر دارد و شش میلیارد بار بارگیری شده است؛ مانند APKPure، این سایت دارای یک برنامه Android است که به شما امکان می دهد به فروشگاه دسترسی داشته باشید و فایل های APK را مستقیماً از دستگاه Android خود بارگیری کنید.


این شرکت همچنین یکی از اولین افرادی بود که از فناوری بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده استفاده کرد. نشانه های سایت - که AppCoins نامیده می شود - به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سهم درآمد خود را در میان سایر برنامه ها افزایش دهند.


چرا Aptoide نزدیک به بالای این لیست نیست؟ به طور خلاصه، زیرا به کاربران اجازه می دهد فروشگاه های خود را مدیریت کنند و بنابراین APK های سفارشی را بر روی پلت فرم قرار می دهد. آنها به خوبی نمایش داده می شوند، اما اگر توجه نکنید، ممکن است به طور تصادفی یکی را بارگیری کنید.5. APKMonk

APKMonk یکی دیگر از سایتهای بارگیری APK محبوب است. این سایت تمرکز زیادی بر برنامه های بازی دارد، در حال حاضر بازی های محبوب در صفحه اصلی سایت در نظر گرفته شده است.

ما فکر می کنیم APKMonk برای استفاده ایمن است. وقتی روی فهرستی کلیک می کنید، همه نسخه های قبلی برنامه، فراداده هایی که از فروشگاه Google Play بیرون می آید، تصاویر برنامه و پیوندهایی که به فهرست اصلی فروشگاه باز می گردند را مشاهده خواهید کرد. این سایت قبل از اینکه به برنامه اجازه دهد روی پلتفرم خود اجرا شود، بدافزار خود را بررسی می کند.

همچنین می توانید از APKMonk برای بارگیری برنامه های معمولی استفاده کنید. باز هم آنها در دسته بندی های محبوب سازماندهی شده اند.6. APKHere

بهترین APKHere سایت برای APK های زبان خارجی است که در Google Play Store محلی شما موجود نیست. مطمئناً مطالب انگلیسی زیادی برای بررسی وجود دارد، اما APK های آلمانی، APK های چینی، APK های روسی و موارد دیگر را نیز خواهید یافت.

در حالی که APKHere امن هستند، ما نمی توانیم امنیت برخی از برنامه ها را خود تضمین کنیم. چین و روسیه به دلیل امنیت و حریم خصوصی قوی خود شناخته نمی شوند، بنابراین باید مراقب باشید و قبل از نصب هر یک از آنها بر روی دستگاه خود، تحقیقات خود را انجام دهید.


قبل از نصب APK اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید

مهم نیست که فایل APK خود را از کجا بارگیری می کنید، همیشه باید مسئولیت اطمینان از عدم وجود شگفتی های بد را در کمین کد داشته باشید. چندین سرویس می توانند فایل های APK را برای وجود بدافزار اسکن کنند. توصیه می کنیم MetaDefender و VirusTotal را بکشید و رها کنید.برای بارگیری به چه برنامه هایی نیاز دارید؟ در این مقاله شما میتوانید برنامه هایی که داخل ایران تحریم هستند را دانلود کنید.