کورنینگ از چند کامپوزیت شیشه محافظ لنز جدید با نام Gorilla Glass DX و DX + خبر داد. اینها از لحاظ فنی جدید نیستند زیرا از سال 2018 نمایشگرهای ساعت های هوشمند را پوشش می دهند اما انتقال به لنزهای دوربین نیاز به تغییر و تحول زیادی در دوام و انتقال نور دارد. کورنینگ اظهار داشت که گوریلا گلس خود با DX و DX + عملکرد نوری پیشرفته، مقاومت در برابر خراش و دوام برتر را در مقایسه با روکش های معمولی لنز گوشی های هوشمند ارائه می دهد.


Gorilla Glass با DX و DX + از لنزهای دوربین پرچم‌دار بعدی شما محافظت می کند - موبایلتوگفته می شود که افزایش وضوح نوری باعث می شود نور بیشتری (از نظر Corning تا 98٪ نور محیط) از لنزها عبور کند تا به سنسور دوربین برسد. DX و DX + بازتاب و تابش خفیف کمتری را نیز به همراه دارند که همراه با وضوح بهتر باید منجر به عکس های بهتر شود. کورنینگ فاش نکرد که کدام تلفن های هوشمند از بسترهای جدید Gorilla Glass خود استفاده خواهند کرد اما نشان داد که سامسونگ اولین شرکتی است که از فناوری جدید در دستگاه های خود استفاده می کند.

هنوز اعلام نشده که کدام گوشی‌ها به محافظ لنز جدید گوریلا گلس مجهز خواهند شد، اما کورنینگ از سامسونگ به عنوان اولین مشتری این محصول نام برده است. با توجه به نزدیک شدن رویداد گلکسی آنپکد سامسونگ، شاید بتوانیم گلس‌های جدید را روی گوشی‌های سامسونگ ببینیم.چه گوشی هایی از گوریلا گلس استفاده میکنند؟