در اینجا همه چیز جدید درباره پوسته جدید اندروید هواوی آمده است.
هواوی بی سر و صدا نسخه جدیدی از نرم افزار EMUI خود را برای کاربران جهانی اعلام کرده است. EMUI 12 با رابط کاربری تمیزتر و چندین ویژگی جدید جایگزین EMUI 11 می شود. ظاهر جدیدترین پوسته اندروید از Harmony OS 2.0 الهام گرفته شده است. در حالی که انتظار می رود هواوی سیستم عامل جدید را به گوشی های موجود خود بیاورد، به نظر می رسد که این شرکت آمادگی حذف EMUI را ندارد.


طراحی EMUI 12 و رابط کاربری تغییر می کند

طراحی EMUI 12 و رابط کاربری تغییر می کند
EMUI 12 دارای رابط کاربری دوباره طراحی شده است. هواوی در حالی که از فرمت های رنگ مشکی، آبی و سفید استفاده می کند، بیشتر از گوشه ها و شیب های گرد استفاده می کند. انیمیشن های جدید همچنین رابط کاربری را پر جنب و جوش تر می کند. هواوی می گوید از نحوه حرکت اجرام آسمانی در جهان الهام گرفته است. EMUI 12 همچنین به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از نوار لغزنده وزن فونت را در گوشی های خود تنظیم کنند.

کاربران اکنون می توانند صفحه را به سمت پایین بکشید تا کنترل پنل باز شود. در اینجا، آنها قادر خواهند بود به سرعت به پخش صدا، تنظیمات Wi-Fi، بلوتوث، میانبرها و موارد دیگر دسترسی داشته باشند. همچنین یک قسمت Device Plus جدید در کنترل پنل وجود دارد که کاربران می توانند روی نمادهای MatePad / MateBook ضربه بزنند تا همکاری چند صفحه ای با تبلت ها و لپ تاپ های Huawei خود را فعال کنند. این به کاربران امکان می دهد تماس برقرار کنند، پیام ارسال کنند، عکس های خود را بررسی کنند و فایل های تلفن خود را در صفحه رایانه لوحی یا لپ تاپ خود ویرایش کنند.


طراحی EMUI 12 و رابط کاربری تغییر می کند - موبایلتو
مرکز اطلاع رسانی نیز از پنل دسترسی سریع جدا شده است. اکنون با کشیدن انگشت از پایین به گوشه سمت چپ بالای صفحه ظاهر می شود.


سیستم فایل در EMUI 12 قرار گرفته است

سیستم فایل در EMUI 12 قرار گرفته است
EMUI 12 همچنین یک سیستم فایل توزیع شده جدید معرفی می کند. دسترسی فوری به عکس ها و اسناد تلفن روی لپ تاپ شما را فراهم می کند. هواوی می گوید تجربه مشابه دسترسی به درایو دیسک روی لپ تاپ شما بدون نیاز به هیچ کابل است. با این حال، این ویژگی محدود به برخی از Huawei و MateBooks است که از PC Manager 11.1 یا بالاتر استفاده می کنند.


دارای تماس تصویری یکپارچه

دارای تماس تصویری یکپارچه

در نهایت، EMUI 12 یک ترفند کارآمد اما زیبا را معرفی می کند که ویژگی تماس ویدیویی MeeTime موجود را بهبود می بخشد. اکنون از ادغام دستگاه پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد تماس های ویدئویی را به طور یکپارچه از تلفن های خود به تلویزیون های Huawei Vision پخش کنند. البته مورد دوم فقط در تعداد انگشت شماری از کشورها موجود است، بنابراین این ویژگی چیزی نیست که اکثر کاربران هواوی از آن لذت ببرند.


در دسترس بودن EMUI 12 و دستگاه های واجد شرایط

متأسفانه هواوی نقشه راه خود را برای EMUI 12. اعلام نکرده است. همچنین نمی دانیم کدام گوشی ها آماده دریافت نرم افزار جدید هستند. این شرکت قبلاً از در دسترس بودن یک به روزرسانی پایدار Harmony OS 2.0 برای 65 دستگاه خبر داده بود. با این حال تا آنجا که ما می دانیم، این لیست هنوز محدود به دستگاه هایی است که در چین راه اندازی شده اند.

وقتی هواوی جزئیات بیشتری در مورد انتشار EMUI 12 اعلام کند، این مقاله را به روز می کنیم.