ظاهراً ویژگی جدید آیفون اپل تنها به شما امکان می‌دهد تا به یک تماس اضطراری پیام دهید یا جزئیات یک حادثه را گزارش دهید.

آیفون 13 آینده اپل می‌تواند از سیگنال‌های ماهواره‌ای برای ارسال پیام‌های متنی در مناطق بدون پوشش تلفن همراه استفاده کند، اما در ابتدا گزارش شد که این پیام‌ها محدود به موارد اضطراری است. مینگ چی کو تحلیلگر صنعت هفته گذشته به سرمایه‌گذاران گفت که آیفون بعدی اپل قادر خواهد بود از سیگنال‌های ماهواره‌ای کم ارتفاع استفاده کند. روز دوشنبه، بلومبرگ گفت که تلفن فقط می‌تواند از این سیگنال‌ها برای ارسال پیام به خدمات اضطراری، تماس‌های اضطراری یا گزارش یک بحران استفاده کند.

آیفون 13 می‌تواند دارای تراشه پایه Qualcomm X60 باشد که به آن اجازه می‌دهد نه‌تنها از 4G و 5G بلکه از سیگنال‌های ماهواره‌ای نیز استفاده کند. مینگ چی کو از Globalstar به‌عنوان محتمل‌ترین شرکت ارتباطات ماهواره‌ای که با اپل در این سرویس همکاری می‌کند نام برد. گمانه‌زنی‌های اولیه این بود که اپل از ماهواره‌ها برای اتصال مناطق کم‌بهره، مشابه هدف ماهواره‌ای Starlink اسپیس ایکس استفاده می‌کند.

یک فرد ناشناس به بلومبرگ گفت که اگرچه ممکن است آیفون سخت‌افزار لازم برای ارتباطات ماهواره‌ای را در هنگام راه‌اندازی داشته باشد، اما نباید انتظار داشته باشیم که آن را قبل از سال آینده وارد عمل کنیم. علاوه بر این، این ویژگی همچنان در حال تغییر است و می‌توان آن را قبل از انتشار کاملاً تغییر داد یا دور انداخت.

حتی در زمان راه‌اندازی، بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که در درجه اول یک ابزار پیام‌رسانی ماهواره‌ای خواهد بود. می‌توانید پیام‌های SOS را از طریق برنامه Messages به سرویس اورژانس یا تماس اضطراری ارسال کنید و طول متن کوتاه‌تر خواهد بود. ظاهراً می‌توانید بحرانی مانند سقوط هواپیما یا قایق در حال غرق شدن را گزارش دهید و تلفن اطلاعات بیشتری از شما می‌خواهد. هنوز مشخص نیست که تلفن از کدام خدمات اضطراری استفاده می‌کند.

همچنین ممکن است مجبور شوید در جهت خاصی که تلفن شما درخواست کرده است به ماهواره وصل شوید و ممکن است اتصال آنی نباشد.
انتظار می‌رود آیفون جدید در ماه سپتامبر با ویژگی‌های شایعه مانند طراحی ارتقا یافته با برش کوچک‌تر، ضخامت ضخیم‌تر دوربین و طیف وسیعی از گزینه‌های رنگ جدید مانند مشکی مات و برنز غروب آفتاب (شاید هم صورتی حبابی) رونمایی شود.