هرچه به زمان معرفی سری آیفون 14 نزدیکتر می‌شویم، گزارش‌های بیشتری درباره آن‌ها منتشر می‌شود. حالا یکی از تحلیلگران بازار اعلام کرده که اپل برای تمام مدل‌های این خانواده به سراغ 6 گیگابایت رم می‌رود و همچنین آن‌ها را به نمایشگر 120 هرتزی پروموشن مجهز می‌کند.


«جف پو» در جدیدترین یادداشت خود برای «Haitong International Securities» مدعی شده که اپل برای تمام مدل‌های نسل بعدی آیفون از نمایشگر پروموشن استفاده می‌کند. این فناوری امکان دستیابی به رفرش ریت متغیر تا 120 هرتز را فراهم می‌کند؛ قابلیتی که پیش از این تنها در مدل‌های پرو آیفون 13 مشاهده کرده‌ایم. بنابراین کاربران تمام مدل‌های آیفون 14 تجربه روان‌تری در هنگام مشاهده ویدیو، اجرای بازی‌ها یا اسکرول خواهند داشت.


رم 6 گیگابایتی برای آیفون 14


پو در گذشته پیش‌بینی کرده بود که اپل برای مدل‌های پرو نسل بعدی آیفون از 8 گیگابایت رم استفاده می‌کند، اما حالا بر اساس اطلاعاتی که از زنجیره تامین قطعات بدست آورده، اپل برای این گوشی‌های هوشمند از 6 گیگابایت رم استفاده می‌کند و این موضوع برای تمام مدل‌های این خانواده صادق خواهد بود.


آیفون 14


در حالی که در مدل‌های پرو آیفون 13 شاهد استفاده از 6 گیگابایت رم هستیم، مدل‌های استاندارد و مینی 4 گیگابایت رم دارند. بنابراین اپل رم مدل‌های پایه را 2 گیگابایت افزایش می‌دهد.


در نسل بعدی اما برای تمام گوشی‌های سری آیفون 14 با 6 گیگابایت رم مواجه می‌شویم. پو همچنین مانند پیش‌بینی‌های تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو»، انتظار دارد مدل‌های پرو نسل بعدی آیفون به دوربین 48 مگاپیکسلی مجهز شوند.


پو ادعا می‌کند که مدل‌های پایه آیفون 14 پرو و پرو مکس 256 گیگابایت حافظه داخلی خواهند داشت، در حالی که برای دو مدل دیگر با حداقل 64 گیگابایت حافظه داخلی روبه‌رو می‌شویم. با توجه به اینکه پو نسبت به تحلیلگرانی مانند کو گزارش‌هایش کاملا دقیق نبوده‌اند، نمی‌توان به گزارش اخیرش بطور کامل اطمینان کرد.


طبق گزارش‌ها، اپل قیمت نسل بعدی آیفون را افزایش می‌دهد و با حفره کپسولی شکل درون نمایشگر برای میزبانی دوربین سلفی بجای ناچ در مدل‌های پرو روبه‌رو می‌شویم. همچنین قطعات مربوط به سیستم فیس آیدی هم زیر نمایشگر قرار می‌گیرند.
منبع: macrumors