نوکیا پس از سال‌ها گوشی ۶۳۱۰ را با قیمت ۸۲ دلار به بازار آورد.

امروز خبری در فضای مجازی منتشر شد که بوی نوستالژی می‌دهد. براساس این خبر، دو دهه پس از فروش مدل اصلی، نوکیا نسخه به‌روزشده «تلفن آجری» کلاسیک ۶۳۱۰ خود را عرضه می‌کند.


به گزارش nypost، گوشی ۶۳۱۰ در مارس ۲۰۰۱ به بازار آمد و به سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌هایی شد که این شرکت مخابراتی فنلاندی تا به حال تولید کرده است. صاحبان این گوشی به دلیل طراحی محکم این دستگاه و باتری که عمر بسیار زیادی دارد، آن را می‌ستایند؛ دو ویژگی گفته شده در نسل جدید این گوشی نیز وجود دارد.


نوکیا ۶۳۱۰


درحالی‌که بسیاری از تلفن‌های همراه مدرن با افتادن خراب می‌شوند، نوکیا ادعا می‌کند ۶۳۱۰ جدید به اندازه کافی محکم است که در مقابل ضربه‌های سنگین دوام بیاورد! اکنون یکی از معضلات گوشی‌های هوشمند این است که باتری آن‌ها سریع تمام می‌شود، سازنده نسل جدید گوشی آجری نوکیا ادعا می‌کند شما برای کار با این دستگاه نیازی ندارید همیشه نزدیک به پریز شارژ باشید زیرا باتری آن عمر بسیار زیادی دارد. نوکیا می‌گوید این گوشی می‌تواند بین شارژها سه هفته دوام بیاورد.


اما درحالی‌که عمر باتری طولانی و طراحی سرسخت این دستگاه همچنان باقی است، برخی از مشخصات برای مدل جدید تغییر کرده است.


نوکیا ۶۳۱۰


۶۳۱۰ اصلی دارای صفحه‌نمایش ۱٫۸ اینچی بود که اکنون به ۲٫۸ اینچ افزایش یافته و به این دستگاه دوربین و حافظه بیشتر نیز اضافه شده است. علاوه بر این، گوشی مذکور در چندین رنگ مختلف در دسترس خواهد بود.


طرفداران این تلفن نوکیا در توییتر با هیجان به بازگشت دوباره آن واکنش نشان دادند.


یک نفر اظهار داشت:

تلاش‌های زیادی توسط نوکیا برای بازگشت زمان انجام شده است...کلاسیک بازگشت!


دیگری نوشت:

بله، احتمالاً ۶۳۱۰ آخرین گوشی بود که واقعاً «به‌عنوان تلفن» کار می‌کرد و احتمالاً به این بهانه فروش خوبی خواهد داشت. مردم به اندازه کافی به‌روزرسانی‌های آیفونی را تلفن‌های آن‌ها را پس از ۱۸ ماه غیرقابل استفاده می‌کند، دریافت کرده‌اند.


نوکیا 6310


در واقع، این تلفن ممکن است مخاطبانی از میان مردم پیدا کند که مشتاق هستند مدت زمان استفاده از گوشی را کاهش دهند. بااین‌حال، ۶۳۱۰ هنوز دارای بازی محبوب و کم تکنولوژی Snake است که کاربران اصلی را ساعت‌ها به خود مشغول می‌کرد. در حال حاضر، نوکیا اعلام کرده است که ۶۳۱۰ جدید ابتدا با هزینه ۵۹٫۹۹ پوند (۸۲ دلار آمریکا) برای مشتریان در انگلستان در دسترس خواهد بود. هنوز درباره زمان عرضه این تلفن در ایالات متحده آمریکا اطلاعاتی در دست نیست.


نظر شما همراهان درباره بازگشت ۶۳۱۰ چیست؟ آیا شما نیز با آن خاطره‌ای دارید؟