با تصمیم کوالکام احتمالا به زودی شاهد یک انقلاب در حوزه شارژ گوشی های هوشمند خواهیم بود.کوالکام تصمیم گرفته است که جدیدترین پردازنده خود که برای بازی با گوشی هوشمند طراحی شده و اسنپ دراگون ۸۷۵ نام دارد  را به بازار عرضه کند و به همین خاطر احتمالا به زودی گوشی هایی خواهیم بود که با قدرت 100 وات شارژ خواهند شد.

اسنپ دراگون ۸۷۵ که گفته می شود پرچمدار بعدی پردازنده های گوشی های هوشمند است تغییرات مهمی نسبت به نسل فعلی پردازنده کوالکام یعنی اسنپ دراگون ۸۶۵ خواهد داشت.اسنپ دراگون ۸۶۵ پردازنده ای ۷ نانومتری بود اما پردازنده جدید کوالکام ۵ نانومتری خواهد بود که به معنی سرعت بیش تر و نیز کارایی بالاتر است.

به نظر می رسد نقطه عطف فروش گوشی های هوشمند مخصوص بازی در فصل اول سال آینده میلادی گوشی هایی با این پردازنده و شارژ ۱۰۰ واتی خواهد بود. در حال حاضر سه چهارم سازندگان گوشی های مخصوص بازی در حال تست باتری هایی با قابلیت شارژ ۱۰۰ واتی هستند تا بتوانند خود را با این پردازنده جدید کوالکام تطبیق دهند.

این بازی یک بازی دو سر برد خواهد بود چرا که در آن نه تنها سرعت شارژ گوشی های هوشمند افزایش پیدا می کند بلکه ظرفیت باتری نیز زیادتر می شود و کاربران می توانند مدت زمان طولانی تری را به استفاده بی وقفه از گوشی های هوشمند اختصاص دهند.
پیش از این شرکت شیاومی از قابلیت شارژ ۱۰۰ واتی رونمایی کرده بود که می توانست باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری را در ۱۷ دقیقه ۱۰۰ درصد شارژ کند. با این حال این هشدار نیز داده شده است که این سرعت شارژ باتری می تواند به آن آسیب بیش تری وارد کند. اوپو نیز به صراحت اعلام کرده است که شارژ سریع ۴۰ واتی سریع تر از شارژ ۱۵ واتی به گوشی های هوشمندی که تولید می کند آسیب می زند.

شیاومی نیز اعلام کرده است که شارژ فوق سریع علاوه بر ضربه زدن به ظرفیت باتری، مشکلات پیاده سازی، دوام و نگرانی هایی پیرامون امنیت گوشی و کاربر خواهد داشت.

این تحول در پردازنده هم چنین نیاز به افزایش ظرفیت باتری های گوشی های هوشمند دارد. به همین دلیل بود که ایسوس در نسخه مخصوص بازی خود از باتری ۶۰۰۰ میلی آمپری استفاده کرد. از آن جایی که پردازنده اسنپ دراگون ۸۷۵ می تواند ۵g
را نیز پشتیبانی کند استفاده از ظرفیت باتری نیز بیش تر و سریع تر خواهد شد به همین خاطر است که کمپانی های چینی روی به گوشی هایی با باتری ظرفیت بالا و نیز شارژ سریع آورده اند.

اگر این گزارش ها درباره نسل جدید پردازنده ها درست باشد، انتظار آن می رود که فصل اول سال آبنده میلادی زمان آمدن این گوشی ها به بازار باشد.

منبع