بسیاری از مردم تصاویر و فایل های خود را از طریق پیام رسانها برای دیگران می فرستند.در این روزها که کرونا باعث شده است مدارس تعطیل شوند و اوقات بیکاری نیز بیشتر شود این مسئله افزایش پیدا کرده است و حجم بیشتری از تصاویر توسط کاربران از طریق پیام رسانها برای یکدیگر ارسال می‌شود.


گوگل فوتوز به تازگی تصمیم گرفته است که برای کاهش پهنای باند بک‌آپ گرفتن از ویدیو ها تصاویر و دیگر فایل های به اشتراک گذاشته شده در پیام رسان ها هماهنگ سازی و تهیه نسخه پشتیبان از این فایل ها پایان دهد.

در پیامی که در این زمینه منتشر شده آمده است:
به خاطر شرایطی که کووید ۱۹ ایجاد کرده است تصاویر و ویدئوهای بسیار بیشتری به اشتراک گذاشته می‌شوند و ما برای صرفه جویی در پهنای باند اینترنت تهیه فایل پشتیبان و نیز هماهنگ سازی پیام رسانه‌هایی مانند واتس اپ کیک و دیگر پیام رسان ها را متوقف می‌کنیم.

از امروز در پیامی در نرم افزار گوگل فوتوز این مسئله به شما آوری می‌شود شما می‌توانید هر زمانی آن را تغییر دهید. البته شما می توانید هر زمان که خواستید دوباره هماهنگ‌سازی و نیز تهیه پشتیبان از پیام رسان ها را دوباره فعال کنید.

جستجو و بررسی ها نشان می دهد که علاوه بر پیام رسان های گفته شده نرم افزارهای هلو، فیس بوک، اینستاگرام، لاین، مسنجر، اسنپ چت، توییتر، وایبر و واتساپ تحت تاثیر این تصمیم قرار گرفتند و البته باید به این نکته توجه کنید که بک‌آپ‌های قبلی در نتیجه این تصمیم آسیبی نمی‌بینند.

پیش از این به خاطر تصمیم چند شرکت از جمله یوتیوب و نتفلیکس برای پایین آوردن کیفیت پخش آنلاین تغییراتی در استفاده از حجم پهنای باند دیده شد. تصمیم این شرکتها از ابتدای بحران کووید ۱۹ در جهان اتخاذ شد و اینکه گوگل فوتوز اینقدر دیر به این تصمیم رسید جای تعجب دارد.

منبع