آپدیت MIUI 12 طبق برنامه ریزی شیاومی به صورت مرحله‌ای اجرا خواهد شد و برنامه شیاومی این است که به مرور برای دیگر گوشی‌های‌ هوشمندش نیز ان را در دسترس قرار دهد.کاربران ردمی کا۲۰ اعلام کرده‌اند که پیام مرتبط با این به روزرسانی را دریافت کرده‌اند.

MIUI 12   با عنوان V12.0.1.0.QFJINXM برای کاربران K20 نمایش داده‌ می‌شود و امکان به روزرسانی قابلیت‌های جدیدی را در خورد دارد.  این به روزرسانی به سه بخش تدابیرامنیتی، تصاویر و طراحی جدید تقسیم می‌شود.

در این آپدیت جدید که برای همه زبان‌ها اعمال می‌شود طراحی داینامیک پنجره‌ها و طراحی تصویری جدیدی وجود دارد.سایز این به روزرسانی MIUI 12 حدود ۸۷۳ مگابایت است و در بخش نوتیفیکیشن گوشی نشان داده می‌شود. 

شیاومی پیش از این اعلام کرده بود که سری K20 و نیز Mi 9 اولین گوشی‌هایی خواهند بود که MIUI 12 را دریافت خواهند کرد. البته این بدان معنی نیست که همه کسانی که K20 دارند تا کنون این به روزرسانی را دریافت کرده‌اند بلکه بخشی از این کاربران در روزهای آینده این به روزرسانی را دریافت می‌کنند. 

علاوه بر موارد گفته شده این به روزرسانی شامل مواردی مانند بهبود نوشته‌ها، دستورهای مشابه اندروید ۱۰ و بهبود حالت شب است و حالت ذخیره باتری را نیز بهبود بخشیده است. همان طور که گفته شد در بخش امنیتی نیز این به روزرسانی مواردی را دربر دارد. از جمله این موارد می‌توان به بهبود بخش اجازه‌های صادر شده برای برنامه‌ها و کنترل بر آن اشاره کرد. 

کاربران K20 و دیگر کاربرانی که طی هفته‌های آتی این به روزرسانی را دریافت خواهند کرد می‌توانند از این قابلیت‌ها بهره ببرند.منبع