نوکیا ۸.۳ به عنوان اولین گوشی نوکیا با قابلیت پشتیبانی 5G پس از مدت ها انتظار برای رونمایی از آن بالاخره به بازار خواهد آمد. یکی دیگر از مزیت های این گوشی نوکیا استفاده از دوربین PureView است. مهم ترین و شاید بتوان گفت تنها حدسی که در مورد جزییات این گوشی از سوی سایت ها و کاربران زده می شود زمان عرضه آن به بازار است.


برخی از فروشندگان و عرضه کنندگان اعلام کرده اند که این گوشی در لیست آن ها وجود دارد و تاریخی احتمالی از عرضه آن ارائه کرده اند. کلاو یکی از این عرضه کنندگان ادعا کرده است که نوکیا 5G ۸.۳ در ماه جولای به بازار عرضه خواهد شد. با این حال گالاکسوس سوییس اعلام کرده که فروش این گوشی از ۱۵ سپتامبر آغاز خواهد شد.
نوکیا ۸.۳در حالی که کالو گفته است که قیمت نوکیا ۸.۳ به میزان ۵۱۴ دلار است گالاکسوس اطلاعاتی در مورد قیمت این گوشی ارائه نکرده است. نوکیا به تازکی در شبکه های اجتماعی اعلام کرده بود که این گوشی به زودی در دسترس خواهد بود بنابراین بعید نیست تاریخ اعلامی یعنی جولای چندان بعید باشد.


نوکیا ۸.۳ صفحه نمایشی به اندازه ۶.۸ اینچ دارد که رزولوشن آن FHD+ است و برند آن PureDisplay است. دوربین سلفی این مدل نوکیا ۲۴ مگاپیکسلی و دوربین اصلی آن دوربینی چهارگانه و ۶۴ مگاپیکسلی است. نوکیا ۸.۳ در دو نسخه با حافظه رم ۶ و ۸ گیگابایت عرضه خواهد شد و از پردازنده اسنپ دراگون ۷۶۵G بهره می برد.