پس از مشاهده این مقایسه ویدیویی از 5.3 و Redmi 9 ، باید بگویم که من شگفت زده ام که چگونه شیائومی عملکردهای تلفن های میان رده را در خود دارد. Redmi 9 با وجود داشتن پردازنده کمی ضعیف تر ، از 5.3 با SD665 بهتر تنظیم شده است. به نظر من Android One در حال اجرا در نوکیا 5.3 به اندازه کافی برای این مدل بهبود پیدا نکرده است ، در حالی که شیائومی اندروید 10 را بهبود داده است و از سخت افزار بهتر استفاده کرده است.

 شیائومی تصمیم به کنار گذاشتن اندروید وان گرفت و تاکنون به نظر می رسد انتخاب خوبی برای این برند بوده است.وقتی به مقایسه دوربین می آییم ، نوکیا 5.3 با دوربین 13 مگاپیکسلی خود که دارای دیافراگم کمی گسترده تر است ، تصاویر بهتری ثبت می کند. من در عکس ها و فیلم هایی که با دوربین نوکیا 5.3 گرفته شده است ، نمایش رنگ را بهتر می پسندم. باید بگویم که نوکیا 5.3 دارای یک دوربین اصلی کاملاً گرد است که می تواند در شرایط نور مناسب عکس های زیبایی ایجاد کند.

در پایان ، هرکسی که به دنبال خرید گوشی ارزانتر است باید بداند که شیائومی (172 دلار) و نوکیا (199 دلار) است که طبعا گوشی شیاومی برای این دسته افراد مناسب تر است.شاید شیائومی از قطعات سخت افزاری ارزان تری در تلفن های خود استفاده کند ، اما خریداران ممکن است به این امر اهمیت ندهند و فقط برای‌شان مهم باشد که کدام گوشی ارزان تر است.

منبع