به نظر می‌رسد دیگر دوربین‌ زیر صفحه نمایش آرز نخواهد بود و به زودی شاهد عرضه این نوع دوربین از سوی برندهای تلفن‌های هوشمند خواهیم بود. 

شرکت ZTE که از جمله بزرگترین شرکت‌های چینی است رسما اعلام نموده که به زودی گوشی هوشمندی را به تولید انبوه می رساند که دوربین آن زیر صفحه نمایش قرار دارد. این گوشی هم چنین قابلیت پشتیبانی از فناوری نسل پنجم را نیز داراست. 

آن طور که ZTE اعلام کرده است تاریخ رونمایی از این گوشی با دوربین زیر صفحه نمایش ۱۱ شهریور خواهد بود. 

تا امروز اطلاعات زیادی درباره این گوشی منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد شرکت visionox که فناوری دوربین های زیر صفحه نمایش را داراست این فناوری را در اختیار ZTE چین قرار داده است. 

همان طور که دو ماه پیش شرکت visionox اعلام کرده بود گوشی‌های دارای قابلیت دوربین زیر صفحه نمایش دارای صفحه‌ نمایش‌هایی با فناوری نو هستند و در واقع صفحه نمایش به کار رفته در این نوع گوشی‌ها چیدمان جدیدی متناسب با قرار گرفتن دوربین دارد. 

گفتنی است از چند سال پیش شرکت‌های مختلفی به دنبال ساخت این نوع دوربین‌ها بودند چرا که علی رغم بهبود اندازه دوربین‌های سلفی هم چنان وجود آن ها برای بسیاری از کاربران مزاحم کار با صفحه نمایش است اما موانع مختلف جلوی این کار باعث شده بود هیچ گاه تولید این محصولات به مرجله نهایی و تولید انبوه نرسد.

همان طور که فناوری دوربین‌های حفره‌ای در صفحه نمایش بین همه برندهای تلفن همراه گسترش پیدا کرد و باعث شد اکنون تقریبا تمامی میان رده ها و پرچمداران از این دوربین‌ها استفاده کنند به نظر می رسد در صورتی که ZTE در ارائه و عمکلرد این دوربین خود موفق باشد دیگر برندها نیز از سال آینده میلادی کم کم تلفن‌های هوشمند خود را با دوربین زیر صفحه نمایش به بازار عرضه کنند. 

منبع