با قرار گرفتن گوشی نوکیا 5.3 در فهرست محصولات قابل عرضه در هند به نظر می رسد این کمپانی به زودی گوشی 5.3  خود را به بازار این کشور عرضه خواهد کرد. قرار گرفتن نام نوکیا ۵.۳ در فهرست گوشی‌های قابل عرضه در چین هم چنین مشخصات این گوشی را نیز به صورت کامل افشا کردهاست. نوکیا ۵.۳ اوایل سال جاری میلادی به همراه نوکیا ۸.۳ دارای فناوری نسل پنجم و نیز نوکیا ۱.۳ در رویدادی آنلاین رونمایی شده بود. 

آن طور که در سایت نوکیا هند آمده است این گوشی دارای پردازنده کوالکام اسنپ دراگون ۶۶۵ است. نوکیا ۵.۳ هم چنین جرو گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید وان خواهد بود و سیستم عامل اندروید آن نیز ۱۱ است. 

این گوشی جدید نوکیا هم چنین صفحه بزرگی نیز خواهد داشت. همان طور که این وب سایت مشخص کرده است نوکیا ۵.۳ دارای صفحه نمایشی ۶.۵۵ اینچی است که کیفیت آن اچ دی پلاس بوده و تصاویر در آن با ابعاد 20:9  نمایش داده می‌شوند. 

دوربین اصلی این گوشی نیز چهارگانه است. این دوربین شامل چهار سنسور ۱۳ مگاپیکسلی به عنوان لنز اصلی، لنزی ۵ مگاپیکسلی با قابلیت فوق عریض، لنزی ۲ مگاپیکسلی برای تشخیص عمق میدان و لنزی ۲ مگاپیگسلی برای تصاویر ماکرو است. در کنار این دوربین‌ها نیز فلش قرار گرفته است. 

دوربین سلفی گوشی نوکیا ۵.۳ نیز ۸ مگاپیکسل است.اما باتری این گوشی نیز نسبتا قابل قبول است و از ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپر بهره می‌برد که طبق ادعای کمپانی می‌تواند تا دو روز کاربر را بی نیاز از شارژ مجدد کند. همچنین فناوری ذخیره باتری این گوشی باعث می‌شود که نرم افزارهای دارای بیش‌ترین مصرف باتری کنترل شده و همین باعق افزایش شارژ دهی شود. 

نوکیا گوشی جدید خود را در هند با سه رنگ عرضه می‌کند که شامل رنگ‌های شنی، فیروزه‌ای و ذغالی خواهد بود. 

منبع