بالاخره اولین گوشی هوشمند شرکت نوکیا با قابلیت پشتیبانی از فناوری 5G یعنی نوکیا 8.3 نیز به بازار اروپا خواهد رسید و فروش آن در این قاره آغاز خواهد شد. البته شرکت نوکیا بیکار ننشسته است و قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی تعداد دیگری از گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از فناوری 5G را به بازار عرضه کند. یکی از این گوشی‌های نوکیا 9.3 PureView است و گوشی دیگری نیز که گفته می‌شود تا پایان سال عرضه می‌شود نوکیا 7.3 می‌باشد. هم چنین برخی اخبار حکایت از آن دارد که این شرکت در حال کار بر روی نوکیا ۶.۳  نیز هست. در واقع به زودی باید شاهد عرضه سه گوشی از نوکیا با قابلیت پشتیبانی از فناوری 5G باشیم. 

همان طور که اخبار منتشر شده ادعا کرده‌اند فاز توسعه این گوشی‌ها به پایان رسیده است و شرکت فنلاندی نوکیا در حال کار بر روی تست‌های نهایی این گوشی‌ها خواهد بود. 

به نظر می‌رسد در صورت موفقیت آمیز بودن این تست‌ها گوشی‌های نوکیا 6.3، نوکیا 7.3 و نوکیا 9.3 PureView از ماه سپتامبر یا اکتبر به بازار تلفن‌های هوشمند عرضه خواهند شد. 

البته توسعه تلفن‌های هوشمند تنها به نسخه‌های 5G محدود نمی‌شود و این شرکت ظاهرا قصد دارد دو مدل ۲.۴  و ۳.۴  را نیز به زودی به بازار عرضه کند.

به نظر می‌رسد نسخه 5G گوشی نوکیا 9.3 PureView دارای پردازنده اسنپ دراگون ۸۶۵ خواهد بود که یکی از پردازنده‌های پیشرو در بازار موبایل است. از طرف دیگر با توجه به این که صفحه‌ نمایش‌های ۱۲۰ هرتزی کم کم در حال باز کردن جای خود در بازار هستند احتمال دارد این گوشی نوکیا نیز از این صفحه نمایش استفاده کند. 

چندی پیش خبر رسید که شرکت ZTE قصد دارد اولین گوشی با دوربین زیر صفحه نمایش را به بازار عرضه کند بنابراین بعید نیست نوکیا نیز بتواند از این فناوری در این گوشی جدید خود بهره ببرد.

منبع