سامسونگ رسما اعلام کرد که رویداد آنپکد پیش روی خود را به‌صورت مجازی و در دنیای متاورس پخش زنده خواهد کرد. این مراسم که فردا عصر ساعت 18:30 به وقت ایران آغاز خواهد شد، در پلتفرم واقعیت مجازی Decentraland قابل مشاهده خواهد بود.


بر اساس اطلاعات وب‌سایت سامسونگ، این رویداد در مرکز 837x برگزار می‌شود که در واقع شبیه‌سازی برای ساختمان 837 سامسونگ در شهر نیویورک آمریکاست. این غول کره جنوبی در چند وقت اخیر حرف زیادی درباره حوزه واقعیت مجازی نداشته و جالب توجه است که برای اولین بار می‌خواهد رویداد مهم رونمایی از محصولات پرچمدارش را در متاورس برگزار کند.سامسونگ NFT هدیه می‌دهد


کاربران برای برخورداری از یک تجربه کامل باید کیف پول MetaMask خود را به اکانت‌شان وصل کنند تا امکان گردآوری NFT و انجام ماموریت‌های این رویداد را داشته باشند. سامسونگ می‌گوید کسانی که به عنوان مهمان وارد رویداد شوند، تجربه کاملی نخواهند داشت، با این حال برای مشخص شدن جزئیات این تفاوت باید منتظر برگزاری رویداد بمانیم.


این شرکت یکی از اولین کمپانی‌هایی بود که سعی داشت با عرضه Gear VR وارد دنیای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شود. این هدست ارزان و تا حدی محبوب بود، اما سامسونگ در نهایت آن را بازنشسته و اعلام کرد که نمی‌خواهد جانشینی برایش معرفی کند.


با توجه به سروصدای زیادی که پیرامون دنیای متاورس به وجود آمده، شرکت‌ها سعی دارند محتاطانه در این فضا قدم بگذارند. فیسبوک که از سردمداران این فناوری شناخته می‌شود، هفته گذشته اعلام کرد که بیش از 10 میلیارد دلار در واحد Reality Labs، مربوط به بخش AR و VR خود ضرر داده است.


شرکت‌های دیگری مثل مایکروسافت، نایکی و دیزنی هم مشغول سرمایه‌گذاری‌های سنگینی در این فضا هستند. این رویکرد البته با توجه به اقبال عمومی نسبت به این حوزه منطقی است، چون فروش سخت‌افزارهای واقعیت مجازی و افروده در سال 2021 تقریبا دو برابر شده است.