خوب یا بد، واتس اپ اصلی ترین پلتفرم پیام رسان اندروید است با ویژگی "استاتوس"، به عنوان نوعی پلتفرم مینی شبکه اجتماعی عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد استاتوسی را پست کنند که پس از مدت زمان مشخصی منقضی می شود (اگرچه می توانید آن را دائمی کنید).


این استاتوس ‌ها گاهی اوقات می‌توانند کلیپ‌ها یا میم‌های خنده‌دار باشند و اگر می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا کنید، راهی وجود دارد که بدون اینکه از دوستانتان در خواست کنید این کار را انجام دهید.

استاتوس واتس اپ چیست؟


در رابط اصلی واتس اپ برای اندروید، سه عنوان اصلی برای هر بخش از برنامه دریافت می کنید: چت، استاتوس و تماس. استاتوس ها شبیه به استوری های اسنپ چت، اینستاگرام یا فیسبوک هستند. کاربر یک عکس، ویدئو یا متنی را آپلود می کند که واتس اپ آن را به مدت 24 ساعت یا تا زمانی که کاربر تصمیم به حذف آن بگیرد، نگه می دارد.

چرا می‌خواهید وضعیت واتس‌اپ را ذخیره کنید؟


آیا یکی از مخاطبین شما تا به حال ویدیو یا تصویر خنده‌داری را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، آپلود کرده است؟ واتس اپ انجام این کار را برای شما آسان نمی کند. باید از یک دوست بخواهید که رسانه را برای شما بفرستد، خودتان آن را روی صفحه نمایش بگیرید یا برنامه ای را دانلود کنید که وضعیت ها را برای شما ذخیره می کند. این اتلاف است زیرا واتس‌اپ از قبل رسانه‌ها را روی گوشی شما دانلود می‌کند (و پنهان می‌کند) وقتی آن را مشاهده می‌کنید (مگر اینکه در بخش تنظیمات واتساپ دانلود خود کار را بسته باشید).

نحوه پیدا کردن و کپی کردن استاتوس های واتس اپ


این آموزش بر روی اندروید 10 انجام شده است که نسبت به نسخه های قبلی کمی محدودتر است. قبلاً می‌توانستید پوشه «استاتوس» واتس‌اپ را با استفاده از برنامه پیش‌فرض Files پیدا کنید، اما این روزها باید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید، زیرا به یک پوشه مخفی تبدیل شده است.


ما از Total Commander با ظاهری قدیمی اما قابل اعتماد استفاده کردیم، اما واقعاً، شما می توانید از هر یک از برنامه های مدیریت فایل اندرویدی استفاده کنید.

آموزش دانلود استاتوس از واتساپ


با استفاده از Total Commander (یا مدیر فایل انتخابی خود)، به "/storage/emulated/0" (معروف به "Internal shared storage") بروید، سپس به "/WhatsApp/Media/.Statuses/ بروید."


نحوه دانلود استاتوس از واتساپ


در اینجا تمام استاتوس هایی که توسط دوستان خود به اشتراک گذاشته شده را مشاهده خواهید کرد که مانند سایر تصاویر واتس اپ در تلفن شما ذخیره می شوند. می توانید آنها را یکی یکی ذخیره کنید یا چند استاتوس را برای ذخیره انتخاب کنید.


اکنون با جابجایی فایل خود از پوشه پنهان واتساپ خود به پوشه دیگر استاتوس ها را در گالری خود مشاهده خواهید کرد با این ترفند میتوانید استاتوس های دلخواه خود را در گوشی خود داشته باشید.