اگر امسال آیفون جدیدی را به عنوان هدیه دریافت می کنید، احتمالاً می خواهید چند برنامه جدید روی آن نصب کنید. خوشبختانه، ما اینجا هستیم تا به برخی پیشنهادات کمک کنیم. ما برنامه های بسیار خوبی ارائه می دهیم که داشتن آن در تلفن همراه شما سرگرم کننده یا مفید است و برنامه هایی را که باید برای جایگزینی برنامه های پیش فرض اپل بارگیری کنید.


TiktokTiktok

TikTok محبوبیت خود را در سال 2020 از دست داد و با همه چیز از الگوهای رفتاری اینترنتی، طرح های کمدی و حتی نمایش های موسیقی راتاتوی کامل به یکی از بزرگترین شبکه های رسانه های اجتماعی در کره زمین تبدیل شده است؛ به عبارت دیگر، در حال حاضر سرگرم کننده ترین مکان در اینترنت است. الگوریتمی اضافه کنید که به طرز جادویی فیلم هایی را به شما نشان دهد که کاملاً متناسب با علایق شما هستند و محتوای تقریباً بی پایان برای تماشا دارند.


TweetbotTweetbot

مجموعه Tapbots به تازگی نسخه ۴٫۶ از Tweetbot یعنی جدیدترین نسخه آن را ارائه کرده است. به روز رسانی ای که دو تا از مهمترین قابلیتهایی که اخیرا به توییتر افزوده شده اند را برای شما به ارمغان می آورد؛ بنابراین قبل از اینکه حرفی از این ویژگی ها به میان آوریم، مطمئن شوید که Tweetbot خود را به جدیدترین نسخه به روز رسانی کرده اید.

اولین ویژگی مهمی که لازم است درباره آن بدانید این است که از این پس می توانید در Tweetbot، تصاویر را نیز به‌صورت پیام خصوصی به دیگر کاربران ارسال کنید. این ویژگی به تازگی به اپلیکیشن اصلی توییتر اضافه شده و طبیعی است که Tweetbot به عنوان یکی از محبوبترین نرم افزار های استفاده از توییتر، به سرعت این ویژگی را به خود بیفزاید.
توییتر یک روش مبهم و ترسناک برای گذران وقت خود در این روزها است، اما اگر شما (مثل من) نمی توانید خود را از سرویس رسانه های اجتماعی / جهنم جدا کنید، Tweetbot می خواهید که در واقع استفاده بسیار دردناک از توییتر است. مرطوب است. Tweetbot توییت های افرادی را که به ترتیب دنبال می کنید به شما نشان می دهد. بدون تبلیغات یا توییت های تبلیغاتی، فیلترهای قدرتمند و بی صدا برای جلوگیری از سر و صدای ناخواسته و (به لطف تغییرات غیر دوستانه Twitter API) هیچ اعلانی که شمارا دائماً به برنامه بازگرداند.


Paprika Recipe ManagerPaprika Recipe Manager

اپلیکیشن Paprika با دنیایی از غذاها به یاری علاقه‌مندان آشپزی می‌شتابد. در این اپ می‌توانید از مرورگر داخلی آن برای جستجو کردن دستور طبخ غذاها در وب‌سایت‌های مختلف استفاده کنید. اگر دستور طبخ غذایی توجه شمارا جلب کرده، می‌توانید آن را با یک تپ، در اپلیکیشن مدیریت دستور طبخ Paprika ذخیره کنید.
در صورت نصب کردن Paprika Recipe Manager روی چند دیوایس، لازم نیست دستور طبخ غذاها را به‌صورت جداگانه در هر وسیله اضافه کنید بلکه باوجود قابلیت Sync کردن، همه‌چیز به‌صورت خودکار و بی‌دردسر، همگام‌سازی می‌شود.
در حقیقت، اینترنت بهترین کتاب آشپزی است که تاکنون تهیه‌شده است، دستور العمل هایی برای هر نوع غذا، دسر یا نوشیدنی که می خواهید فقط با یک کلیک ایجاد کنید. پاپریکا به شما امکان می دهد پیوندهایی را به این دستور العمل ها وارد کنید و اطلاعات مهم (مواد اولیه، دستور العمل ها، وعده ها) را از داستان ها و تاریخچه های گاهی بی پایان که وبلاگ های مواد غذایی بر آنها اصرار دارند، استخراج کنید. هر زمان که بخواهید اطلاعات را در کتاب آشپزی دیجیتالی خود از بین می برد و ذخیره می کند.


DarkroomDarkroom

برنامه‌های ویرایش عکس برای آیفون بی‌شمار است که گاهی نمی‌دانیم جدا کدام بهتر است، اپلیکیشن Darkroom بسیار ملایم و استادانه تصاویر را دگرگون می‌کند. این برنامه ابزاری کامل، امکان تنظیم منحنی‌های RGB و فیلتر‌هایی زیبا در اختیارمان قرار می‌دهد که اطمینان داریم تجربه‌ای جدید و خلاقانه از ویرایش تصویر خواهیم داشت.
البته عکاسی فقط نیمی از معادله است. ویرایش به همان اندازه مهم است (اگر بیشتر از این نباشد) و Darkroom با پشتیبانی از عکس های RAW و ProRAW، همراه با گزینه ویرایش دسته ای عکس ها، یکی از بهترین برنامه های اطراف است. از همه بهتر، رایگان است، اگرچه گزینه اشتراک ماهانه برای ویژگی های اضافی وجود دارد.

AuthyAuthy

حفظ امنیت حساب های اینترنتی موضوع بسیار مهمی است و برای آن، بیشتر شرکت ها به تاییدهای ۲ مرحله ای روی آورده اند. بدین صورت حتی اگر کسی از کلمه عبور ایمیل شما مطلع شود تا وقتی گجت شمارا در اختیار نداشته باشد و کد مرحله دوم که به آن ارسال می شود را وارد نکند، به ایمیل شما دسترسی نخواهد داشت.
یک روش تایید ۲ مرحله ای استفاده از سیستم کدهای تصادفی است که سرویس مربوطه آنها را به اپلیکیشنی مانند Google Authenticator می فرستد. اگر از خود می پرسید پس چرا ما Authy را معرفی می کنیم، جواب در امکانات جانبی این اپ است.
زمان امنیت! آیا حساب های آنلاین خود را با احراز هویت دو عاملی ایمن می کنید؟ در این صورت، عالی است Authy، برنامه ای که می خواهید برای کدهای تأیید اعتبار استفاده کنید. در غیر این صورت، هم اکنون احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید! و هنگامی که این کار را انجام دادید، از Authy استفاده کنید که بهتر از ذخیره و ردیابی تمام آن کدهای احراز هویت بر روی برنامه های دیگر مانند Google Authenticator است.


14 برنامه عالی برای آیفون جدید شما در سال 2020


Lastpass / 1Password

صحبت از امنیت اینترنت است، شما احتمالاً باید به جای وارد کردن رمز عبور یکسان برای همه حساب های خود، از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید. LastPass و 1Password دو گزینه مناسب هستند که هرکدام مزایا، معایب و هزینه های مختلفی دارند. راه اندازی تلفن جدید بهترین زمان برای تنظیم امنیت بیشتر است.


Microsoft OutlookMicrosoft Outlook

برنامه ایمیل پیش فرض اپل برای ایمیل هنوز کاملاً بد است. رابط کاربری بسیار بدی است و پشتیبانی از Gmail هنوز به اندازه کافی ضعیف است و به جای آن باید یک برنامه ایمیل متفاوت نصب کنید. Outlook برای iOS هنوز هم یکی از بهترین گزینه ها با ویژگی های مفید، رابط کاربری سریع و پشتیبانی مایکروسافت است، به این معنی که برای سالهای آینده وجود خواهد داشت. علاوه بر این، با iOS 14، حتی می توانید آن را تنظیم کنید تا جایگزین برنامه Apple به عنوان گزینه پیش فرض شود.

VenmoVenmo

سیستم پرداخت Venmo در قالب یک اپلیکیشن سرگرم کننده ارائه شده است و کاربران از طریق این برنامه می توانند علاوه بر اینکه با دوستان خود و سایر کاربران در ارتباط هستند، در صورت نیاز برای دوستانشان پول واریز کنند و یا به خرید از سایت های مورد علاقه بپردازند و تجربیات خرید خود را با دوستانشان نیز به اشتراک بگذارند. حساب پی پل خود را می توانید برای استفاده از سیستم پرداخت Venmo بکار گیرید. از آنجایی که امنیت این سیستم پرداخت توسط شرکت پی پل تامین می شود و دارای رمزنگاری پیشرفته برای حفظ امنیت معاملات و داده های برنامه می باشد، می توانید با اطمینان کامل از آن استفاده کنید.

سیستم پرداخت یا اپلیکیشن ونمو از طریق اتصال حساب بانکی شما کار می کند. همچنین می توانید کارت اعتباری مورد نظر خود را نیز به این سیستم پیوند دهید. همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، انجام معاملات با حساب بانکی و یا موجودی Venmo شما، 3 بار در روز کاملا رایگان می باشد و در صورت استفاده از کارت های اعتباری 1 تا ۳ درصد کارمزد باید پرداخت نمایید.


14 برنامه عالی برای آیفون جدید شما در سال 2020


Libby

انجام این کار در کتابخانه ها در حال حاضر دشوار است، اما اگر   تلفن هوشمند دارید می توانید بهترین چیز بعدی را بدست آورید: Libby که به   شما امکان می دهد کتابهای الکترونیکی و کتابهای صوتی را مستقیماً از   کتابخانه محلی خود قرض بگیرید. به علاوه، این یک برنامه خواندن دیجیتال   عالی است، بنابراین می توانید از کتاب حتی بدون یک دستگاه اختصاصی مانند   Kindle لذت ببرید.


Google PhotosGoogle Photos

Apple Photos برنامه پیش فرض عکس است و شما احتمالاً هرگز آن را جایگزین نخواهید کرد، زیرا همه عکسهایی که می گیرید به طور خودکار در آن قسمت است. Google Photos از اول ژوئن 2021 فضای ذخیره سازی نامحدود خود را پایان می دهد، بنابراین دیگر از همه تصاویر و فیلم های شما به‌صورت رایگان پشتیبان تهیه نمی کند؛ اما همچنان 15 گیگابایت (در بالای تصاویر و ویدیوهایی که قبلاً بارگذاری کرده اید) ارائه می دهد. این بیشتر از فضای ذخیره سازی پیش فرض iCloud 5 گیگابایتی اپل است، بنابراین بهتر از عدم تهیه نسخه پشتیبان است؛ و وقتی صحبت از همه تصاویر مورد علاقه شما می شود، چرا باید ریسک کرد؟

FantasticalFantastical

تقویم پیش فرض اپل برای کارهای اساسی عالی است، اما اگر چیزی کمی قدرتمندتر می خواهید، Fantastical را دریافت کنید. اکنون به‌صورت رایگان (با ویژگی های اضافی موجود برای اشتراک جدید)، رابط کاربری بسیار مفیدی نسبت به صفحه اپل در کنار گوشی با پس زمینه های خارق العاده عالی خواهید داشت که می تواند به طور خودکار جزئیات مانند تاریخ یا مکان هنگام ورود را ضبط کند. Add New Events همچنین دارای یک ابزارک عالی است که به مراتب بهتر از برنامه تقویم پیش فرض است - که مخصوصاً در iOS 14 بسیار مفید است.

OtterOtter

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد بخواهید یک فایل صوتی آموزشی، سخنرانی و مواردی از این قبیل را گوش داده و سپس همه یا بخش‌هایی از آن را یادداشت کنید. صرف‌نظر از این‌که برای انجام چنین کاری باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، این کار بسیار وقت‌گیر است و در بعضی مواقع نیز نمی‌توان بعضی از لغات را به‌خوبی تشخیص داد. اینجا است که باید کار را به دست اهل آن سپرد؛ دانلود برنامه Otter که یک برنامه هوشمند برای تبدیل صدا به متن در زبان انگلیسی است به شما در این کار کمک خواهد کرد.

برنامه Otter محصولی از AISense است که عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۸ را از گوگل پلی به خود اختصاص داده است. برنامه Otter می‌تواند صدا را ضبط کرده و هم‌زمان آن را به متن تبدیل کند؛ یا این‌که فایل صوتی شمارا دریافت و بعد از پردازش آن را به متن تبدیل کند.

در اپلیکیشن Otter امکان تشکیل گروه یا عضویت در سایر گروه‌ها وجود دارد. به‌این‌ترتیب می‌توانید محتوای صوتی خود را همراه متن با دیگران به اشتراک بگذارید یا از محتوای صوتی آن‌ها بهره ببرید.

ویژگی جالب برنامه Otter این است که هم خلاصه‌ای از کلمات پرتکرار فایل صوتی یا صدای ضبط شده را تشخیص داده و آن‌ها را جداگانه برای شما نمایش می‌دهد و هم با هایلایت کلمه به کلمه متنی که گوینده در حال گفتن آن است امکان تشخیص این‌که گوینده در حال گفتن چه کلمه‌ای است را به شما می‌دهد.


14 برنامه عالی برای آیفون جدید شما در سال 2020


Widgetsmith

با iOS 14، اپل با  ارائه ابزارک های جدید و روش های آسان تر برای تنظیم آیکون های برنامه های  سفارشی، سفارشی کردن نوع iPhone شمارا آسان تر کرد. یکی از بزرگترین نام ها  در مورد ابزارک های iPhone، Widgetsmith است که به کاربران امکان می دهد  عکس، متن، نقل قول و موارد دیگر را اضافه کنند. آن را با برخی از مبادله  های آیکون هوشمندانه (اکنون در آخرین به روزرسانی iOS آسان تر از همیشه) و  تصویر زمینه مناسب ترکیب کنید و آیفون سفارشی رویاهای خود را بدست آورید.دیگه چه برنامه هایی کاربردی هستند؟نظرتون رو با موبایلتو به اشتراک بگذارید.