اگر فکر می کند طراحی گوشی‌های هوشمند دیگر به ته خط رسیده است و چیز جدیدی برای عرضه ندارد بهتر است نگاهی به طراحی جدید شیائومی برای گوشی‌های هوشمند بیاندازید!

فراموش نکرده ایم که شایعاتی در مورد این که ال جی می خواهد گوشی‌هایی با قابلیت خم شدن و چرخیدن طراحی کند با این حال الگو‌های جدید منتشر شده از سوی شیائومی نشان می دهد که این شرکت در حال کار بر روی گوشی هایی است که صفحه نمایش هایی با قابلیت جدا شدن دارند. 

شیائومی پیش از این در حرکتی شجاعانه با طرح Mi Mix Alpha از صفحه نمایش ۳۶۰ درجه ای رونمایی کرده بود. هم چنین چند روز پیش نیز خبری منتشر شد مبنی بر این که شیائومی در حال کار بر روی طراحی گوشی هایی است که می توانند ایربادها را در قسمت بالایی خود جای دهند.

اما ماجرای طراحی جدید شیائومی چیست؟

همان طور کهLetsGoDigital منتشر کرده است این شرکت در حال کار بر روی گوشی‌های چند قسمتی است. در این گوشی دو بخش اصلی و صفحه نمایش قابل تعویض وجود دارد بخش اصلی همان بدنه گوشی است و بخش قابل تعویض صفحه نمایش آن. این دو بخش زمانی که به هم متصل می شوند ضخامتی مانند گوشی معمولی دارند اما بخش قابل تعویض طراحی جدید شیائومی یعنی صفحه نمایش آن بدون بدنه اصلی نیز می تواند کار کند بدان معنا که خودش هم منبع قدرت دارد. 

دو اسپیکر به همراه پورت تایپ سی و نیز دوربین‌ها و دکمه ها نیز بخشی از بدنه اصلی گوشی هستند. دوربین سلفی این گوشی نیز زیر صفحه نمایش قابل تعویض این گوشی مخفی شده و به صورت پانچ و حفره نیست. همچنین این صفحه نمایش می تواند توسط شارژر وایرلس نیز شارژ شود. 

هنوز مشخصات و کاربردهای این صفحه نمایش قابل تعویض گفته نشده است با این حال احتمالا برای مواردی چون بازی ونیز Remote Viewfilnder استفاده شود.

منبع