اندروید ۱۱ آلبوم آرت را در صفحه قفل شما نمایش نمی دهد. شرکت گوگل که مسئول به روزرسانی سیستم عامل اندروید است اخیراً تأیید کرده که هنگام پخش موسیقی روی دستگاه ، صفحه نمایش گوشی زمانی که قفل صفحه فعال است آلبوم آرت را نمایش نمی دهد. این ویژگی یکی از تغییراتی است که در سیستم عامل جدید اندروید ایجاد شده و در این حالت ، بطور خاص بر پخش رسانه و فایلهای صوتی تأثیر می گذارد.

پیش از این ،آلبوم آرت در کل صفحه نمایش قفل شده نمایش داده می شد ، و در اندروید ۱۰ با هر نوتیفیکیشنی یک افکت تار نمایش داده می‌شود.  وقتی کار خود را از طریق لیست پخش خود انجام می دادید ، آلبوم آرت تغییر می کرد و زمانی که به موزیک گوش نمی‌دادید به صفحه نمایش شخصی سازی شده توسط خودتان بازگردانده می‌شدید.

 در ابتدا ، یک گزارش اشکال در سیستم دریافت باگ‌ها و اشکالات شرکت گوگل اعلام شد که ادعا می‌کرد در صورت فعال بودن ویژگی قفل چهره ، آلبوم آرت صفحه نمایش ناپدید می شود. گوگل به سادگی با این جمله که "ما دیگر آلبوم آرت را روی صفحه قفل نشان نمی دهیم" پاسخ این گزارش را داد. گویی که نشان دادن این آلبوم آرت یک باگ بوده است و در نسخه‌های بعدی اصلاح خواهد شد. 

واکنش‌ها به حذف آلبوم آرت در اندروید R از سوی کاربران به دو بخش تقسیم شده است. برخی از عدم توضیح درباره این تغییر و هدف آن از سوی گوگل ناراحت و عصبانی هستند. برخی دیگر نیز با این مشکل مواجه شده‌اند که نمی‌دانند زمانی که به موسیقی گوش ‌می‌دهند چگونه باید وال‌پیپر انتخابی خود را محو کنند چرا که بسیاری از اپلیکیشن‌های مخصوص موزیک گزینه‌ای برای حذف وال‌پیپر ندارند. بعید نیست در نسخه‌های آپدیت بعدی چاره‌ای نیز برای این مساله در نظر گرفته شود چرا که مشکل بسیاری از کاربران خواهد بود. 


منبع