یکی از اشکالات تلفن های هوشمند امروزی این است که در صورت استفاده زیاد از دستگاه، چقدر سریع می توانید باتری را خالی کنید. به همین دلیل اگر می خواهید مدت طولانی در خانه نمانید، آن را با خود ببرید. در این مقاله سعی کردیم پنج نکته کلیدی در جهت پیش بردن سلامت و بهتر بودن شارژر موبایل را گفته اییم با موبایلتو همراه باشید.

1- یک شارژر خوب و با کیفیت بخرید


اول از همه، فراموش نکنید که ارزان می تواند بسیار گران تموم شود. شارژر مسئول تغذیه تلفن است، بنابراین ضروری است. یک شارژر بی کیفیت می تواند باعث برق ناپایدار و آسیب به باتری ها و دیگر قطعات تلفن شود.

خرید شارژر از مارک معتبر ضروری است و حتی اگر بتوانید مدل رسمی را از سازنده گوشی خریداری کنید، حتی بهتر است. شارژرهای برچسب سفید و شبیه سازهای چینی از کیفیت مشکوکی برخوردار هستند.

2- اتصال MicroUSB یا USB-Cدومین نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد اتصال شارژر است. تلفن های هوشمند امروزی بسته به مدل و محدوده از درگاه های USB-C و MicroUSB استفاده می کنند. این اتصالات با یکدیگر سازگار نیستند، بنابراین مطمئن شوید که انتخاب درست را انجام داده اید. در اصل، اتصال شارژر باید مشابه اتصال تلفن همراه شما باشد. در مورد آیفون، آنها اخیراً از Lightning به USB-C تغییر کرده اند.

3- طول و کیفیت کابل شارژر


خرید شارژر با یک کابل کوتاه یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. بسیار ناخوشایند است که مجبور باشید به دنبال مکانی باشید که بتوانید هنگام شارژ گوشی خود را با خیال راحت رها کنید.

شارژرهایی وجود دارند که کابل شارژ را می توان از خود آداپتور برق جدا کرد. در این موارد، در صورت نیاز می توانید کابل را برای مدت بیشتری تغییر دهید. فقط مطمئن شوید کابل از کیفیت خوبی برخوردار است.

کیفیت کابل نیز مهم است زیرا شما نمی خواهید ظرف چند روز پس از استفاده از آن خراب یا آسیب ببیند.

4- جریان و ولتاژ شارژر


جریان شارژر بر حسب آمپر (A) اندازه گیری می شود. هرچه این مقدار بیشتر باشد، روند شارژ سریعتر است. بهترین شارژرها در مدلهای پیشرفته تر می توانند به 2.5A یا حتی بالاتر برسند. تلفن همراه شما با استفاده از شارژر با آمپر زیاد آسیب نمی بیند، بنابراین هرچه مقدار آن بیشتر باشد، بهتر است.

ولتاژ متفاوت است؛ بر سرعت شارژ نیز تأثیر می گذارد، اما با وجود شدت فعلی، باید از ولتاژ باتری گوشی مطابقت داشته باشد تا از آسیب های جبران ناپذیر جلوگیری شود. معمولاً ولتاژها از 5 ولت تا 12 ولت متغیر است.همچنین شارژرهایی با فناوری شارژ سریع وجود دارد. آنها می توانند ولتاژ ارائه شده را بسته به میزان شارژ باتری تلفن همراه تنظیم کنند. برای استفاده از آنها، تلفن همراه شما باید با این فناوری سازگار باشد.

5- قالب پلاگیندر نهایت، مطمئن شوید که شارژر موردنظر شما برای خرید دارای دوشاخه ای است که با سوکت های کشور شما سازگار است. در غیر این صورت، باید از آداپتور استفاده کنید که هنگام مسافرت و حمل آن می تواند ناراحت کننده باشد.

شارژرهایی با طراحی ماژولار وجود دارند که به شما امکان می دهند دوشاخه را تغییر دهید. با این حال، آنها گران تر هستند و اگر زیاد به کشورهای دیگر سفر نمی کنید، خرید آن منطقی نیست.
با این پنج نکته، مطمئناً با خرید یک شارژر جدید برای تلفن همراه خود به نقطه عطف خواهید رسیداگر به دنبال یک شارژر بی سیم اصل هستید پیشنهاد موبایلتو شارژر سریع بی سیم سامسونگ به شما کاربران میباشد.