مانند بسیاری از محصولات خود، اپل اولین شرکتی نبود که هدفون های بی سیم را معرفی کرد؛ اما وقتی ایرپاد ها را راه اندازی کرد، توانست بلافاصله جایی برای آنها پیدا کند و اکنون اپل به طور کامل کنترل بازار هدفون بی سیم برتر را در دست دارد. به طور طبیعی، بسیاری از مردم در حال خرید ایرپاد هستند، از جمله کاربران اندروید که امسال به دنبال آن است - آیا Apple AirPods با تلفن های هوشمند Android کار می کند؟ پاسخ کوتاه به این سوال بله است، AirPods با دستگاه های Android کار می کند.

AirPad مختص iOS نیست. این هدفون TWS می تواند تقریباً با هر دستگاه مجهز به بلوتوث کار کند. اگر نمی خواهید تلفن Android خود را تنها برای لذت بردن از AirPods ترک کنید، نیازی ندارید؛ اما همانطور که انتظار داشتید، برخی از ویژگی های کاربران AirPods iPhone مانند نشانگر باتری و دسترسی به Siri را از دست خواهید داد. با این حال، راه حل هایی وجود دارد که می توانید حداقل تعدادی از این ویژگی ها را پس بگیرید.

یکی از این راه حل ها نصب برنامه ای مانند Assistant Trigger از Google Play store است. میزان باتری ایرپاد ها را نمایش می دهد و به شما امکان می دهد با ضربه زدن یا فشار دادن ایرپاد، دستیار Google را فعال کنید. همچنین یک نسخه حرفه ای از برنامه وجود دارد که ادعا می کند از تشخیص گوش EarPad پشتیبانی می کند، اما اگر نظرات Google Play store نشانه ای باشد، به نظر نمی رسد برای همه کار کند.
به طور کلی AirPods و Android با هم یک سیستم غیر متعارف هستند، اما اگر بخواهید، می توانید با آنها کار کنید.چگونه AirPods را با تلفن Android خود جفت کنید

چگونه AirPods را با تلفن Android خود جفت کنید
بر خلاف آیفون که فقط با باز کردن قاب ایرپاد می تواند جفت شود، کاربران Android برای اتصال به AirPods باید به تنظیمات بلوتوث مراجعه کنند.

در تلفن Android خود، انگشت خود را به بالا و پایین بکشید تا پنل تنظیمات سریع باز شود.
برای باز کردن تنظیمات بلوتوث، نماد بلوتوث را طولانی فشار دهید. روش دیگر، می توانید از طریق برنامه تنظیمات به تنظیمات بلوتوث بروید.

پس از وارد شدن به تنظیمات بلوتوث، گزینه ای مانند اتصال دستگاه جدید را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید. اگر چنین گزینه ای را نمی بینید، مطمئن شوید که بلوتوث روشن است و منتظر بمانید تا AirPods در دستگاه های موجود ظاهر شود.

درب قاب شارژ ایرپاد را با ایرپاد در آن باز کرده و دکمه پشت قاب را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که نور شروع به سفید شدن کند. اگر از AirPods Max استفاده می کنید، آنها را از قاب هوشمند بردارید و دکمه کنترل نویز را فشار داده و نگه دارید تا چراغ گوشواره سمت راست شروع به چشمک زدن با رنگ سفید کند.

اکنون تلفن شما AirPods را تشخیص داده و آنها را در دستگاه های موجود نمایش می دهد. روی آن ضربه بزنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا روند جفت شدن کامل شود.
اکنون می توانید از آنها مانند سایر هدفون های TWS استفاده کنید.

می توانید برنامه Assistant Trigger را که قبلاً ذکر کردیم نصب کنید تا میزان باتری ایرپاد را ببینید و Google Assistant را پیوند دهید تا هنگام ضربه زدن یا فشردن ساقه AirPods فعال شود. اگر می خواهید کنترل های AirPods را سفارشی کنید، می توانید iPhone دوستان یا اعضای خانواده خود را بگیرید و از آن برای سفارشی کردن آنها استفاده کنید. این سفارشی سازی ها حتی پس از قطع اتصال آنها از آیفون بر روی ایرپاد شما همچنان در دسترس خواهند بود.

امیدوارم این به سوالات شما در مورد AirPods و Android پاسخ دهد. اگر در جستجوی تلفن جدید هستید به صفحه موبایلتو بروید و از تخفیفات ویژه غافل نشوید.