اگر وارد دنیای تولید محتوا شده اید و مایل هستید به طور مرتب ویدئوها را در YouTube، TikTok یا حتی Instagram Reels بارگذاری کنید، بسیار مهم است که مطمئن شوید ویدئوهای خود را ویرایش کرده اید تا زیبا و قابل نمایش باشند. حتی اگر با بهترین کیفیت از بهترین تلفن های هوشمند فیلمبرداری می کنید، باز هم باید آنها را ویرایش کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشند و بینندگی را برای مدت طولانی حفظ کنید. در حالی که چندین ویرایشگر ویدیو وجود دارد که می توانید در رایانه از آنها استفاده کنید. اگه ویدیو ای دارید که سنگین و طولانی نیست بهتر است با تلفن همراه خود به ویرایش آن بپردازید چون راحت و سریعتر می باشد.

در حالی که چندین ویرایشگر ویدئو وجود دارد که می توانید در رایانه خود از آنها استفاده کنید، اگر کلیپ ها خیلی بزرگ نباشند یا اگر در حال ویرایش یک فیلم کوتاه برای TikTok هستید یا شما یک پلت فرم مشابه هستید، اغلب از برنامه ویرایشگر ویدیو در تلفن هوشمند خود راحت تر استفاده می کنید.

ما 8 مورد از بهترین برنامه های ویرایش ویدئو برای Android را شناسایی کرده ایم که مجموعه خوبی از ویژگی ها را ارائه می دهند که می تواند به شما کمک کند تولید ویدیو را به سطح بعدی برسانید. از ادغام کلیپ ها گرفته تا افزودن جلوه ها و روکش ها، این برنامه های ویرایش ویدئو می توانند شما را با میزان عملکردی که ارائه می دهند شگفت زده کنند.

فروشگاه Google Play مملو از برنامه های مختلف ویرایش ویدئو است که همه آنها ادعا می شود بهترین هستند. برای صرفه جویی در وقت و دردسر در بارگیری همه آنها و تعیین اینکه کدام یک واقعاً برای شما مناسب است، ما اکثر برنامه های ویرایش ویدئو را برای Android آزمایش کرده ایم و هشت مورد را برای بررسی انتخاب کرده ایم.

همه این برنامه ها عملکردهای اساسی مانند برش، پیرایش و غیره را ارائه می دهند و برخی دارای ویژگی ها و جلوه های ویژه ای هستند که وقتی به برنامه اشاره می کنیم در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین برنامه های ویرایش عکس 2021

InShot دانلود InShot


کار با InShot

InShot یکی از محبوب ترین برنامه های ویرایشگر ویدئو در فروشگاه Play است و دلیل خوبی هم دارد. به غیر از قابلیت برش کلیپ ها و پیوستن چندین فیلم از کتابخانه خود، می توانید موسیقی پس زمینه دلخواه خود را اضافه کنید یا آهنگی را انتخاب کنید که در گزینه های پیش فرض موجود است. اگر دو کلیپ دارید، می توانید نسبت تصویر ویدیوها را تغییر دهید، کلیپ ها را بچرخانید، برچسب یا روکش اضافه کنید، متن را با انیمیشن ها ایجاد کنید یا حتی جلوه تصویر در تصویر ایجاد کنید. این یک برنامه خوب برای مبتدیان است که احتمالاً تنها آزاردهنده آن تبلیغاتی است که دائماً در بالای صفحه نمایش داده می شوند.Splice دانلود Splice


کار با Splice


Splice یک برنامه ویرایشگر ویدئو است که از نظر بسیاری از نظر ابزارهای ویرایش و رابط کاربری ارائه شده شبیه InShot است. می توانید چندین کلیپ را به جدول زمانی اضافه کنید تا آنها را ادغام کرده و حتی بین آنها علامت ضربدری اضافه کنید. کوچک کردن و بزرگ کردن جدول زمانی به شما کمک می کند تا برش ها و ویرایش های دقیق تری را انجام دهید.

در حالی که Splice به اندازه InShot ویژگی های پیشرفته ای ندارد ، رابط کاربری آن تمیزتر است و شما تبلیغات را مشاهده نمی کنید که مزیت بزرگی است. شما هنوز ویژگی های اساسی مانند تغییر مدت زمان یک کلیپ ، افزودن موسیقی در پس زمینه ، هماهنگ سازی متن و غیره را دریافت می کنید.


 دانلود Filmora Go Filmora Go


کار با Filmora Go
Filmora Go توسط Wondershare ساخته شده است، شرکتی که نرم افزار کامپیوتر و تلفن های هوشمند را تولید می کند. این نسخه تلفن همراه Filmora است که یک نرم افزار محبوب ویرایش ویدئو است. رابط جدول زمانی در Filmora Go منظم به نظر می رسد و می توانید مستقیماً با استفاده از گزینه ای که در زیر جدول زمانی نمایش داده شده است، یک موسیقی اضافه کنید. علاوه بر آن می توانید ویدیوها را برش دهید، متن و ایموجی، جلوه ها، انتقال ها و حتی انیمیشن ها را برای بهبود ظاهر ویدئوی خود اضافه کنید.

فیلترها و حتی ایستگاه از پیش تعیین شده و الگوهایی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید تا ظاهر کلی ویدئوی شما تغییر کند. Filmora Go همچنین دارای یک علامت واترمارک است که با خرید نسخه پولی می توان آن را حذف کرد.دانلود  Viva Video Viva Video


کار با Viva Video

Viva Video یک ویرایشگر ویدیو برای اندروید است که مدتهاست وجود دارد. البته شما می توانید کارهای معمول مانند برش و ادغام کلیپ ها را همراه با تغییر سرعت فیلم های خود انجام دهید. اگر می خواهید یک فیلم افقی را به یک فیلم عمودی تغییر دهید، می توانید نسبت تصویر ویدئوها و حتی جهت آن را تغییر دهید. چند تم از پیش تعیین شده برای انتخاب وجود دارد و مجموعه ای از آهنگ های موسیقی که می توانند به پس زمینه اضافه شوند.

Viva Video همچنین قاب بندی کلیدی را ارائه می دهد که یک ابزار حرفه ای است و می تواند به تولید جلوه های مختلف کمک کند. با این وجود، یک علامت برجسته در پایین سمت راست ویدئو وجود دارد که هنگام صادر کردن باید هزینه ای را برای خلاص شدن از آن پرداخت کنید.دانلود Kinemaster Kinemaster


کار با Kinemaster

درست مانند InShot، Kinemaster نیز یکی از محبوب ترین برنامه های ویرایشگر ویدیو برای Android است. همچنین یکی از پیشرفته ترین برنامه ها برای ویرایش ویدئو است و مجموعه ای از ویژگی ها را ارائه می دهد که حتی با برخی از ویرایشگرهای ویدئویی سطح اولیه برای رایانه ها قابل مقایسه است. جدا از ویژگی های معمول افزودن چند کلیپ و کوتاه کردن آنها، می توانید جلوه ها، انتقال، تغییر سرعت، چرخش یا آینه کلیپ ها، اضافه کردن موسیقی، تغییر نسبت تصویر و وضوح و غیره را اضافه کنید.
در حالی که از نظر ویژگی غنی است، همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، تبلیغاتی را در خود جدول زمانی نشان می دهد که برای خلاص شدن از آن باید هزینه کنید. اگر قرار است مرتباً ویدیوها را ویرایش کنید، شاید ارزشش را داشته باشد.دانلود Video Guru Video Guruاین برنامه دیگری است که خود را به عنوان ویرایشگر ویدیو مخصوصاً برای ویرایش فیلم های YouTube معرفی می کند. Video Guru دارای ویژگی های خوبی است که معمولاً برای جذابیت فیلم ها در رسانه های اجتماعی استفاده می شود. فیلترها، جلوه ها، تغییرات ... همه چیز آنجاست. شما حتی می توانید یک پس زمینه به ویدئوهای خود اضافه کنید که کاملاً سازماندهی شده است. بیش از 100 آهنگ موسیقی در برنامه وجود دارد که می توانید بصورت رایگان در فیلم های خود استفاده کنید. Video Guru همچنین می تواند برای ایجاد نمایش اسلاید با عکس استفاده شود و حتی می توانید متن متحرک اضافه کنید.


دانلود VlogNow VlogNow


کار با VlogNow
VlogNow، همانطور که فکر می کنید، یک برنامه ویرایشگر ویدئوی خوب برای ویرایش vlog های شما است. البته فقط برای آن نیست شما می توانید هر نوع محتوا را در این برنامه ویرایش کنید و یکی از بهترین برنامه های ویرایشگر ویدیو است که ما در فروشگاه Play پیدا کردیم، به ویژه از نظر سادگی و نحوه چیدمان همه چیز. همانطور که از تصویر صفحه مشاهده می کنید، چندین لایه در خود جدول زمانی وجود دارد که می توانید عناصر مختلف مانند موسیقی، زیرنویس، برچسب و غیره را در آن اضافه کنید. حتی می توانید سطوح دسی بل صدا را درست در زیر کلیپ ویدیویی مشاهده کرده و صدا را تنظیم کنید سطوح از آنجا شما قالب ها، فیلترها، تنظیم سرعت و جلوه های از پیش تعریف شده را انتخاب می کنید. این برنامه بسیار توصیه می شود.

اینها ده مورد از بهترین برنامه های ویرایشگر ویدیو هستند که می توانید در Play Store در Android پیدا کنید. از ویرایش اولیه ویدیو گرفته تا قاب بندی حرفه ای کلید و ترکیب صدا، این برنامه ها می توانند به شما در بالا بردن محتوای خود کمک کنند. با توجه به اینکه دقیقاً برای چه چیزی ویدئوهای خود را ویرایش می کنید، می توانید برنامه ای را که مناسب شماست انتخاب کنید.دانلود Power Director Power Director


اگر می خواهید بهترین ویرایشگر ویدیویی همه جانبه برای Android را داشته باشید و مایل به پرداخت هزینه اشتراک هستید، نمی توانید با Power Director اشتباه کنید. این برنامه غنی ترین ویژگی ویرایش ویدئو در اندروید است، با دستان پایین و همچنین دارای بیشترین جلوه ها و تغییرات است. شما کنترل دقیقی بر آنچه ایجاد می کنید و ویرایش هایی که انجام می دهید، دارید.

VlogNow یک برنامه خوب برای مبتدیان است و InShot نیز همینطور. Kinemaster دارای ویژگی های کمی پیشرفته تری است، اما اگر می خواهید همه کاره شوید و بهترین ویژگی ها را بخواهید، Power Director باید گزینه اصلی شما باشد.

الگوهایی برای عناوین و جلوه ها، انتقال، میکسر صوتی، فیلترها، درجه بندی رنگ، تثبیت کننده، صاف شدن پوست، قابلیت تصویربرداری از فیلم و مجموعه ای از ویژگی های دیگر که از یک ویرایشگر ویدئویی کامل تقلید می کند، وجود دارد. اگر در زمینه ایجاد محتوا جدی هستید، پرداخت هزینه Power Director نیز ارزشش را دارد.


در این مقاله سعی کردین 8 برنامه که برای ادیت ویدیو مناسب هستند را به شما معرفی کنیم؛ به نظر شما چه برنامه هایی برای ویرایش ویدیو بهتر هستند؟ نظرات خود را با به اشتراک بگذارید.