اگر می خواهید نسخه Android تلفن هوشمند خود را پیدا کنید یا در مورد نحوه به روز رسانی آن فکر می کنید ، ما می توانیم به شما کمک کنیم. در واقع ، بررسی اطلاعات نرم افزاری دستگاه Android بسیار آسان است. در این راهنما ما دقیقاً در مورد چگونگی بررسی نسخه اندروید یا نصب یک به روزرسانی جدید در تلفن خود صحبت می کنیم ، با این فرض که نصب کننده دستگاه شما یک به روزرسانی رسمی ارائه کرده است.


نحوه بررسی نسخه Android دستگاه خود

نحوه بررسی نسخه Android دستگاه خود


  • برنامه تنظیمات را در تلفن یا رایانه لوحی خود باز کنید.
  • به پایین بروید و روی سیستم (System) ضربه بزنید.
  • اکنون گزینه ای به نام درباره گوشی یا About Phone (About Tablet) را مشاهده خواهید کرد - روی آن ضربه بزنید. 
  • اگر بسته به دستگاه خود گزینه About phone را نمی بینید ، می توانید روی چیزی مانند اطلاعات نرم افزار ضربه بزنید. در برخی از تلفن ها ، ممکن است گزینه درباره گوشی را درست در صفحه تنظیمات اصلی پیدا کنید.

تا چند سال پیش ، گوگل نسخه های اندروید را به عنوان یک دسر یا شیرینی نامگذاری می کرد. اما در حال حاضر ، نسخه های Android فقط شامل اعداد هستند. بنابراین بسته به نسخه اندروید دستگاه خود ، می توانید یک نام ، یک شماره نسخه و یک نام یا فقط یک شماره نسخه را مشاهده کنید.چگونه گوشی اندروید خود را به روز کنیم

چگونه گوشی اندروید خود را به روز کنیم

  • برنامه تنظیمات را در تلفن Android خود باز کنید.
  • به بخش System بروید و روی آن ضربه بزنید.
  • اکنون در قسمت Advanced روی Update System ضربه بزنید. در برخی موارد ، گزینه Update Software ممکن است درست در زیر تنظیمات اصلی وجود داشته باشد.
  • پس از ضربه زدن روی System Update ، تلفن شما جستجو می کند تا ببیند آیا به روزرسانی برای گوشی شما موجود است یا خیر. در صورت عدم به روز رسانی ، به شما اطلاع داده می شود که تلفن شما به روز است. در صورت بروزرسانی ، می توانید دستورالعمل های روی صفحه را برای بارگیری و نصب آن دنبال کنید.

در تلفن های Pixel ، همچنین می توانید با رفتن به تنظیمات> امنیت> به روزرسانی امنیتی ، امنیت و به روزرسانی های Google Play را بررسی کنید.

به این ترتیب می توانید نسخه اندروید گوشی خود را بررسی کرده و آن را به طور رسمی به روز کنید. همانطور که گفته شد ، ممکن است گزینه ها در دستگاه های مختلف از تولید کنندگان مختلف در مکان های مختلف باشد. توجه داشته باشید که اگر سازنده تلفن شما هیچ گونه به روزرسانی ارائه نکرده باشد ، هیچ گونه به روزرسانی موجود را مشاهده نخواهید کرد زیرا این فقط مرور به روز رسانی های رسمی ارائه شده است.