در اینجا نحوه اتصال کنترلر بی سیم Xbox به Android برای شارژ بیش از حد بازی موبایل خود آورده شده است

دانستن نحوه اتصال کنترلر بی سیم ایکس باکس به دستگاه های اندرویدی، روش کاملاً جدیدی برای بازی در حال حرکت ایجاد می کند. در حالی که با افزایش بازی های گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی، کنترل صفحه نمایش لمسی بسیار بهبود یافته است، ضربه زدن روی صفحه نمایش نمی تواند با دقت هنگام استفاده از کنترلر اختصاصی رقابت کند و کنترلر بی سیم Xbox یکی از بهترین کنترلرها است، به ویژه در نسخه دوم معرفی شده با Xbox Series X. به لطف جفت شدن آسان بلوتوث، از جمله لپ تاپ ها و هر دو دستگاه Android و iOS، می توان آن را به همه دستگاه ها متصل کرد.

در این راهنما، ما روی اندروید تمرکز می کنیم، به ویژه اینکه این پلتفرم از پخش بازی Xbox برای Xbox Game Pass پشتیبانی می کند؛ بنابراین نحوه اتصال کنترلر بی سیم ایکس باکس به اندروید در این مقاله آموزش میدهیم.


نحوه اتصال کنترلر بی سیم ایکس باکس به گوشی ها و تبلت های اندرویدی


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو


1. ابتدا باید کنترلر بی سیم Xbox خود را جفت کنید. برای انجام این کار، با فشار دادن دکمه اصلی Xbox در وسط کنترلر، کنترل کننده را روشن کنید و سپس با درگاه شارژ USB روی دکمه جفت شدن بی سیم در لبه بالای کنترلر ضربه بزنید. دکمه کنترل Xbox به سرعت چشمک می زند تا نشان دهد در حالت aping بلوتوث است.

توجه داشته باشید که فقط نسخه اخیر اولین نسل کنترلر بی سیم Xbox دارای اتصال بلوتوث است.

برای تعیین اینکه کنترلر شما مدل قدیمی تر یا جدیدتری است، قسمت بالای دکمه Xbox را بررسی کنید. اگر از پلاستیک مشابه درایورهای کنترلر ساخته شده است، یک کنترلر بی سیم قدیمی Xbox بدون پشتیبانی بلوتوث دارید.


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو


 2. در تلفن Android خود به منوی بلوتوث دسترسی پیدا کنید. می توانید این کار را با کشیدن انگشت از بالای صفحه تلفن Android خود به پایین و کشیدن Notification Shade و سپس فشردن طولانی مدت دکمه بلوتوث انجام دهید تا منویی از دستگاه هایی که تلفن شما می تواند به آنها متصل شود ظاهر شود.
از طرف دیگر، به برنامه تنظیمات تلفن دسترسی داشته باشید، سپس روی منوی بلوتوث ضربه بزنید تا لیستی از دستگاه هایی که تلفن شما قبلاً با آنها جفت شده است و می توانند به آنها متصل شوند نمایش داده شود.


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو


3. در منوی دستگاه های موجود، باید کنترلر Xbox Wireless را در لیست مشاهده کنید. برای شروع جفت شدن روی آن ضربه بزنید.


4. یک پنجره بازشو از شما می پرسد که آیا می خواهید کنترلر را با تلفن جفت کنید. روی " Pair" ضربه بزنید.


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو5. پس از اتصال، دکمه سفید ایکس باکس روشن می شود و آماده استفاده با بازی هایی است که از کنترلر پشتیبانی می کنند.


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو


نحوه جدا کردن کنترلر بی سیم ایکس باکس از اندروید


اگر می خواهید کنترل بی سیم Xbox را از تلفن Android خود جدا کنید، می توانید دوباره دکمه جفت شدن بی سیم را فشار دهید و به شما این امکان را می دهد که کنترلر را مجدداً به کنسول Xbox وصل کنید یا آن را به دستگاه دیگری متصل کنید.

تلفن اندرویدی شما هنوز به خاطر نمی آورد که به کنترلر بی سیم Xbox متصل است، بنابراین وقتی می خواهید از کنترلر استفاده کنید، باید برای اتصال مجدد ساده آماده باشد.

اما اگر می خواهید از نو شروع کنید، به سادگی به منوی بلوتوث دسترسی داشته باشید، روی دکمه info در کنار کنترلر بی سیم Xbox در بخش "Devices Devices" ضربه بزنید و سپس روی "Unpair" ضربه بزنید.


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو


از کنترلر بی سیم Xbox با Android استفاده کنید


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو


به لطف پشتیبانی بومی از کنترلر بی سیم Xbox ساخته شده در اندروید، بسیاری از بهترین بازی های Android، مانند Call of Duty Mobile، به سادگی با کنترلر کار می کنند و کنترل ها دقیقاً روی دکمه های آن تعریف شده اند.

ممکن است برای به دست آوردن طرح دکمه ای که ترجیح می دهید، برخی تنظیمات مورد نیاز باشد؛ و برخی بازی های اساسی که کاملاً صفحه لمسی هستند از کنترلر پشتیبانی نمی کنند.


متصل کردن دسته ایکس باکس به گوشی اندروید - موبایلتو


با این حال، اگر اشتراک Xbox Game Pass Ultimate دارید، کنترلر بی سیم Xbox هنگامی که با Xbox Game Pass و Steam Games که از اتصال بی سیم و تلفن همراه پشتیبانی می کند استفاده می شود، خودکار می شود.

در حالی که برخی از بازی ها از کنترل های لمسی پشتیبانی می کنند، می توانند در بازی هایی مانند Gears 5 استفاده شوند؛ اما با اتصال کنترلر بی سیم Xbox، می توانید برخی از بهترین بازی های Xbox One را در تلفن خود بازی کنید، به خصوص اگر براکتی دارید که می تواند تلفن شما را متصل کند به کنترلر

و اگر اینترنت سلولی سریع و پایداری دارید، حتی می توانید این بازی ها را در حین حرکت و راحتی انجام دهید، زیرا کنترلر بی سیم Xbox به طور موثری گوشی اندروید شما را یک شبه به Xbox دستی تبدیل می کند.