در این مقاله نحوه تغییر صفحه کلید خود در Android، از جمله نحوه فعالسازی و سفارشی کردن صفحه کلیدهای جدید، به علاوه برخی از گزینه های برتر، آورده شده است.
اگر تلفن Android شما به طور پیش فرض دارای Google Gboard یا برنامه صفحه کلید دیگری است، باید نحوه تغییر آن را بدانید. شما گزینه های زیادی برای انتخاب صفحه کلید در Android دارید و می توانید در هر زمان بین گزینه های نصب شده جابجا شوید.

در این مقاله نحوه تغییر صفحه کلید Android به راحتی آورده شده است.


ابتدا یک برنامه صفحه کلید دیگر را نصب کنید


برای تغییر صفحه کلیدهای Android، باید گزینه دوم را نصب کرده باشید. برای امتحان کردن، بسیاری از گزینه های صفحه کلید رایگان را در Play Store پیدا خواهید کرد.
ما طرفداران بزرگ SwiftKey هستیم که به دلیل پیش بینی های دقیقش معروف است. سایر ویژگی های برجسته شامل قابلیت افزودن حداکثر پنج زبان و استفاده همزمان از آنها است که برای کاربران دو زبانه عالی است.

اگر تلفن سامسونگ یا دستگاه دیگری دارید که برنامه صفحه کلید خود را دارد، باید Gboard را امتحان کنید. برنامه صفحه کلید Google دسترسی داخلی به ایموجی و جستجوی GIF، دسترسی به Google Translate و حتی پشتیبانی از دست خط را فراهم می کند.
اگر هیچ یک از این گزینه ها را دوست ندارید، برای انتخاب بیشتر، بهترین صفحه کلیدهای رایگان و منبع باز Android را بررسی کنید.

بارگیری: SwiftKey (رایگان)
بارگیری: Gboard (رایگان)

نحوه فعال کردن صفحه کلیدهای جدید در Android

پس از نصب یک برنامه صفحه کلید جدید و باز کردن آن، برنامه باید مراحل فعال سازی را در اختیار شما قرار دهد. در غیر این صورت، قبل از استفاده از این مراحل، باید این مراحل را دنبال کنید.

دستورالعمل های زیر شامل افزودن صفحه کلید جدید در Android نسخه 10 است. بسته به سازنده تلفن یا نسخه Android نصب شده، مراحل ممکن است کمی متفاوت باشد. اگر منوی مناسب را پیدا نکردید، برنامه صفحه کلید (keyboard) را در برنامه تنظیمات جستجو کنید.

برای روشن کردن صفحه کلید جدید Android، ابتدا برنامه تنظیمات (Settings) را باز کنید. به ورودی سیستم (System) بروید و روی آن ضربه بزنید. بعد، زبانها و ورودی (Languages & input) را انتخاب کنید.


آموزش تغییر کیبورد در اندروید - موبایلتو


در صفحه نمایش داده شده، روی صفحه کلید مجازی (Virtual keyboard) ضربه بزنید. در این قسمت، تمام صفحه کلیدهای فعال دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد. سپس روی مدیر صفحه کلید ضربه (Manage keyboards) بزنید تا همه برنامه های صفحه کلید نصب شده روی تلفن شما نشان داده شود.


نحوه تغییر دادن صفحه کلید Android - موبایلتوبه سادگی نوار لغزنده را برای برنامه ای که می خواهید استفاده کنید روشن کنید و آماده کار است. Android به شما یک اخطار هشدار می دهد که به شما اطلاع می دهد برنامه دارای قابلیت جمع آوری تمام اطلاعاتی است که تایپ می کنید، بنابراین قبل از ادامه کار از داشتن صفحه کلید مطمئن شوید.


نحوه تغییر دادن صفحه کلید Android - موبایلتو


چگونه صفحه کلید Android خود را تغییر دهیم

حتی پس از فعال کردن صفحه کلید جدید اندروید، باز هم باید آن را تغییر دهید. خوشبختانه، تغییر صفحه کلید فعال دیگر آسان است.

ابتدا، با ضربه زدن روی هر کادر متنی، صفحه کلید را باز کنید. این می تواند یک ویجت جستجو در صفحه اصلی شما، یک پیام متنی یا موارد مشابه باشد. هنگامی که صفحه کلید باز می شود، یک نماد کوچک صفحه کلید در پایین سمت راست صفحه مشاهده می کنید.

روی آن ضربه بزنید تا پنجره انتخاب روش ورودی (Choose input method) باز شود. در آنجا، می توانید از بین برنامه های صفحه کلید فعال شده خود انتخاب کنید. وقتی روی یکی ضربه می زنید، صفحه کلید شما بلافاصله تغییر می کند.


نحوه تغییر دادن صفحه کلید Android - موبایلتو


بسته به دستگاه شما، ممکن است این نماد در سمت راست پایین ظاهر نشود. اگر چنین است، به احتمال زیاد با کشیدن نوار اعلانات خود در بالای صفحه و ضربه زدن روی کلید صفحه کلید آن را خواهید یافت.


نحوه تغییر دادن صفحه کلید Android - موبایلتو


صفحه کلید Android خود را سفارشی کنید

این تنها چیزی است که برای تغییر صفحه کلید جدید Android لازم است. با این حال، شما همچنین باید به تنظیمات برنامه نگاه کنید تا مطمئن شوید که برای شما کار می کند. به عنوان مثال، اکثر برنامه های صفحه کلید قابلیت تغییر طرح، افزودن ورودی های تصحیح خودکار سفارشی، تغییر موضوع و موارد دیگر را ارائه می دهند.

می توانید این کار را با باز کردن برنامه صفحه کلید از لیست برنامه های خود انجام دهید. اگر در آنجا ظاهر نمی شود، به تنظیمات> سیستم> زبانها و ورودی> صفحه کلید مجازی (Settings > System > Languages & input > Virtual keyboard) بروید و روی صفحه کلید خود ضربه بزنید تا گزینه های آن باز شود.


نحوه تغییر دادن صفحه کلید Android - موبایلتو


در اندروید کارآمدتر تایپ کنید

استفاده از برنامه صفحه کلید مناسب، تایپ کردن روی تلفن را بسیار لذت بخش تر می کند. می توانید تعداد دلخواه خود را نصب کرده و به دلخواه تغییر دهید، یا صفحه کلید پیش فرض را جایگزین کرده.


به نظر شما چه برنامه هایی برای صفحه کلید مناسب است؟