کشور یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید موارد زیادی را تعیین می کند که می توانید بصورت آنلاین مشاهده کنید. این شامل برنامه ها، بازی ها، فیلم ها و نمایش های تلویزیونی از فروشگاه Google Play است. ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید آن را تغییر دهید. با موبایلتو خمراه باشید.


قبل از شروع، چند نکته مهم را باید در نظر داشته باشید. Google به شما امکان می دهد سالی یکبار مکان خود را در فروشگاه Play تغییر دهید، بنابراین آن را هدر ندهید. همچنین موجودی Google Play خود را از مکان قبلی از دست خواهید داد. در نهایت، شما نیاز به یک روش پرداخت از کشور جدید خود دارید.


فروشگاه Google Play را در دستگاه Android خود باز کنید و در نوار جستجو روی نماد نمایه خود ضربه بزنید. از منو "Settings" را انتخاب کنید.در مرحله بعد، بخش عمومی (General) را بروید و تنظیمات برگزیده حساب و دستگاه (Account and Device Preferences) را انتخاب کنید.به قسمت کشور و مشخصات (Country and Profiles) بروید. کشور قدیمی خود را انتخاب کنید و گزینه (Switch to the [Country] Play Store) را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید.بیشتر بخوانید: آموزش نصب گوگل پلی روی گوشی های هوآوی و آنر

یک پنجره باز می شود و می پرسد آیا واقعاً می خواهید کشور خود را تغییر دهید. برای ادامه، روی ادامه (Continue) ضربه بزنید. با افزودن روش پرداخت برای آن کشور راهنمایی می شوید.اگر گزینه افزودن کشور را نمی بینید، احتمالاً دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. شما در حال حاضر در کشور جدید نیستید (بر اساس آدرس IP)، بخشی از کتابخانه خانواده Google Play هستید یا قبلاً در یک سال گذشته نقل مکان کرده اید.


تقریباً همین! فروشگاه Play تا 48 ساعت طول می کشد تا مکان شما را نشان دهد. مکان قدیمی شما در حساب شما باقی می ماند، اما هنوز می توانید آن را فقط یک بار در سال تغییر دهید. از همه محتوای جدید Play Store در کشور جدید خود لذت ببرید!

منبع:howtogeek