در اینجا نحوه بررسی سلامت باتری آیفون خود را به شما نشان می دهیم که باتریتان زود به اتمام نرسد

اگر به نظر می رسد که آیفون شما دائماً دارای قدرت کم است، بررسی وضعیت باتری آیفون مفید است. ممکن است متوجه شوید که عمر باتری شما رو به ضعیف شدن است، به همین دلیل است که شما همیشه به دنبال شارژر هستید، حتی زمانی که فقط برای مدت کوتاهی از تلفن خود استفاده کرده اید. با موبایلتو همراه باشید.

متأسفانه، پس از شروع فرآیند تخریب، نمی توان کاری کرد که مانع از تعویض کامل باتری آیفون شما شود. به همین دلیل است که بررسی منظم سلامت باتری بسیار مهم است. شما می توانید علائم خرابی باتری را بلافاصله مشاهده کرده و برای جلوگیری از بدتر شدن مشکل اقداماتی را انجام دهید.


چگونه می‌توان از خالی شدن باتری جلوگیری کرد

اپل چندین ابزار مفید در iOS ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد بر سلامت باتری آیفون خود نظارت داشته باشید. مراقبت از این ردیاب ها می تواند تفاوت تلفن ای باشد که در طول روز به شما آب اضافی می دهد و دستگاهی که درست در زمان نیاز به آن می میرد.

برای یادگیری نحوه بررسی سلامت باتری آیفون خود، نکات زیر را دنبال کنید و نکات مفیدی را دریافت کنید که به شما کمک می کند عمر باتری دستگاه خود را افزایش دهید.

نحوه بررسی سلامت باتری آیفون

 1. از صفحه اصلی iPhone خود، Settings را باز کنید. نماد این مورد شبیه چرخ دنده ای است و معمولاً در صفحه اول برنامه ها یافت می شود.

  چگونه از خالی شدن باتری در ایفون جلوگیری کنیم
 2. در منوی Settings، به قسمت Battery بروید.

  چگونه از خالی شدن باتری در ایفون جلوگیری کنیم
 3. در اینجا می توانید نمودار را مشاهده کنید که در 24 ساعت یا 10 روز گذشته هنگام استفاده از باتری خراب می شود. این باید به شما این ایده را بدهد که کدام برنامه ها بیشتر شارژ باتری شما را تخلیه می کنند.

  اگر اطلاعات بیشتری می خواهید، روی دکمه "Battery Health" در بالای نمودار کلیک کنید.

  چگونه از خالی شدن باتری در ایفون جلوگیری کنیم
 4. در اینجا می توانید حداکثر ظرفیت باتری آیفون خود را مشاهده کنید. هرچه به 100 نزدیکتر باشید، بهتر است، اگرچه طبیعی است که این به تدریج با گذشت زمان کاهش می یابد.

چگونه از خالی شدن باتری در ایفون جلوگیری کنیم


نحوه بررسی سلامت باتری آیفون: از باتری خود محافظت کنید

حتی محتاط ترین کاربران آیفون نیز در نهایت شاهد خالی شدن باتری خود خواهند بود. این فرایند پیری شیمیایی نامیده می شود و برای همه باتری های لیتیوم یون معمولی استفاده می شود. این فقط یک واقعیت سخت افزاری مدرن است که باتری در طول زمان خراب می شود.

با این حال، مواردی وجود دارد که می توانید برای سهولت راه انجام دهید. اینها نیز مراحل فوق تهاجمی نیستند، ما توصیه نمی کنیم که فقط یک بار در روز یا هر چیز دیگری از تلفن خود استفاده کنید. در اینجا تنها چند مورد وجود دارد که می توانید باتری آیفون خود را در حداکثر کارکرد طولانی مدت نگه دارید.


روشنایی صفحه نمایش خود را کاهش دهید. این واضح است، اما یکی از بزرگترین اشکالات عمر باتری شما این است که به طور منظم صفحه نمایش خود را در روشنایی کامل قرار دهید. مگر در صورت لزوم آن را نگه دارید.


در صورت امکان از Wi-Fi استفاده کنید. داده های تلفن همراه واقعاً باتری شما را خالی می کند، بنابراین تا آنجا که ممکن است از Wi-Fi استفاده کنید که مالیات بسیار کمتری دارد. اگر سرپوش داده دارید، این نیز مفید است.


"بهینه سازی شارژ باتری " را روشن کنید. در قسمت Battery Health در بالا، ویژگی "Optimized Battery Charging" را روشن کنید.


آیفون خود را به روز نگه دارید. رد کردن اعلان های مزاحم به روز رسانی می تواند وسوسه کننده باشد، اما به روز نگه داشتن تلفن و برنامه هایی که استفاده می کنید می تواند به عمر باتری شما کمک کند. دلیل این امر این است که اغلب به روز رسانی ها شامل افزایش عمر باتری می شود.


اعلان های غیر ضروری را خاموش کنید. تلفن شما بطور مرتب بیدار می شود زیرا اعلان های زنگ هشدار می تواند به سلامت باتری آسیب برساند. اعلان هایی را که ممکن است غیر ضروری تلقی شوند، خاموش کنید.


(low power mode) را روشن کنید. وقتی باتری شما کم است، iPhone معمولاً از شما می پرسد آیا می خواهید دستگاه وارد (low power mode) شود، اما لازم نیست منتظر بمانید تا از شما سوال شود.


در بخش Battery، ضامنی برای روشن کردن "low power mode" وجود دارد. اگر می دانید که برای مدت طولانی به تلفن خود نیاز دارید، زودتر سراغ آن بروید.


اگر باتری گوشی شما زود خالی شود چه کاری را انجام میدید؟