دستورات "OK Google" و "Hey Google" می توانند برای کارهای هندزفری مفید باشند، اما ممکن است مایل به استفاده از آنها نباشید. اگر می خواهید مانع از باز و فعال شدن دستیار صوتی Google از دستگاه Android خود شوید، این کار بسیار آسان است.

به ندرت برای شما ام پیش آمده است که هنگامی در حال صحبت با دوست خود یا  فرد دیگری هستید دسیار صوتی Google به اشتباه فعال میشود امروز در این  مقاله با چند روش ساده آموزش داده میشود که چگونه دسیار را فعال یا غیر  فعال کنیم با موبایلتو همراه باشید.

اگر بلندگوهای Google Nest/Home را در خانه خود دارید، ممکن است هر بار که با بلندگو صحبت می کنید تلفن یا رایانه لوحی Android خود را برای فرمان بیدار کنید، یا فقط دوست نداشته باشید که تلفن شما هر بار صدای شما را ضبط کند. وقتی فکر می کند فرمان داده اید.


چگونه دستیار صوتی گوگل را فعال یا غیر فعال کنیم


خوشبختانه خاموش کردن تشخیص "OK Google" و "Hey Google" در دستگاه Android شما بسیار آسان است.

ابتدا برنامه Google Assistant را باز کنید. به سادگی می توانید روی نماد صفحه اصلی ضربه بزنید، بگویید "OK، Google" یا انگشت خود را به چپ یا راست بکشید.


چگونه دستیار صوتی گوگل را فعال یا غیر فعال کنیم


اکنون، روی نماد تصویر فوری (Snapshot) در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید. بسته به دستگاه شما، رابط کاربری ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد.

چگونه دستیار صوتی گوگل را فعال یا غیر فعال کنیمدر مرحله بعد، روی آیکون پروفایل خود ضربه بزنید تا منوی تنظیمات دستیار باز شود.

چگونه دستیار صوتی گوگل را فعال یا غیر فعال کنیمتنظیماتی که ما به دنبال آن هستیم "Voice Match" است.

چگونه دستیار صوتی گوگل را فعال یا غیر فعال کنیماین صفحه همه دستگاه های «دستیار Google» را نشان می دهد که می توانند صدای شما را تشخیص دهند. در بالا، بخشی را با عنوان "این تلفن" (یا تبلت) مشاهده خواهید کرد. به سادگی کلید "Hey Google" را خاموش کنید.

چگونه دستیار صوتی گوگل را فعال یا غیر فعال کنیمیک پیغام یا همان پاپ آپ ظاهر می شود که توضیح می دهد هنوز می توانید از دستورات صوتی در برخی از برنامه های رانندگی مانند Google Maps استفاده کنید. روی "OK" ضربه بزنید.

چگونه دستیار صوتی گوگل را فعال یا غیر فعال کنیم

فقط همین، دیگر گفتن "OK Google" یا "Hey Google" تلفن یا تبلت Android شما را هشیار نمی کند.


شما از دسیار صوتی استفاده میکنید؟ سوالاتتون رو از ما بپرسین. 😊