همه افراد هر سال یا حتی هر دو سال یکبار تلفن هوشمند خود را ارتقا نمی‌دهند؛ بنابراین با افزایش سن گوشی های اندرویدی، سرعت آن‌ها کندتر می شود و هنگامی که شاهد افت های مکرر هستید، استفاده از آن‌ها آزاردهنده می شود. اگر همه چیز در تلفن شما نشانه های سن را نشان می دهد، نه فقط عملکرد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که واقعاً به یک گوشی جدید ارتقا دهید؛ اما اگر آمادگی جمع آوری پول برای تلفن اندرویدی جدید خود را ندارید، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تلفن Android قدیمی خود را افزایش دهید.


نکاتی برای سریعتر کردن گوشی اندرویدی

برنامه‌های غیرضروری را حذف کنید

همانطور که برنامه‌های جدید را بدون هدف نصب می کنیم، با گذشت زمان تعداد زیادی برنامه غیرضروری بر روی تلفن وجود خواهد داشت که بر عملکرد کلی آن تأثیر می گذارد. در حالی که برخی از برنامه‌ها فقط فضای ذخیره سازی را اشغال می‌کنند، برخی دیگر می توانند در پس زمینه اجرا شوند تا محتوای شمارا تازه کنند یا کارهای دیگر را انجام دهند، بنابراین منابع مهم سیستم را هدر می‌دهند که می‌تواند توسط برنامه‌هایی که واقعاً استفاده می کنید بهتر استفاده شود؛ بنابراین، برنامه‌های Android را که اغلب استفاده نمی کنید حذف کنید.


همچنین می توانید از این زمان برای حذف یا غیرفعال کردن برنامه‌هایی که قبلاً در تلفن شما نصب شده اند و استفاده نمی شوند استفاده کنید. همچنین می توانید آنتی ویروس را از تلفن خود حذف کنید. اگر فقط از Google Play Store برای بارگیری برنامه‌ها استفاده می کنید، Google Play Protect بیش از اندازه کافی برای تلفن هوشمند شما محافظت می‌کند.

خود Android در مدیریت منابع تلفن شما بسیار هوشمند است، بنابراین نیازی به مدیر وظیفه ندارید تا بتوانید چیزی را برای افزایش عملکرد حذف کند. اساساً فقط برنامه‌هایی را که واقعاً به آن‌ها نیاز دارید و استفاده می کنید، نگه دارید.


بهبودسازی صفحه اصلی


بهبودسازی صفحه اصلی

اگر از تلفن اندرویدی واقعاً قدیمی با قدرت کم استفاده می کنید، تصاویر پس زمینه زنده و بسیاری از ویجت ها می توانند عملکرد گوشی را مختل کنند. در حالی که تصاویر پس زمینه زنده یا ویجت ها عملکرد تلفن های مدرن و نسبتاً قدرتمند را کاهش نمی‌دهند، دستگاه های قدیمی از این قابلیت برخوردار نیستند.

بنابراین اگر از کاغذ دیواری زنده استفاده می کنید یا تعداد زیادی ویجت در صفحه اصلی گوشی خوددارید، آن‌ها را حذف کرده و یک کاغذ دیواری معمولی انتخاب کنید.


به‌روز رسانی سیستم عامل ها و برنامه‌های کاربردی تلفن

بسیاری از مردم به طور خاص به‌روز رسانی نرم افزار اهمیت نمی‌دهند، بنابراین آن‌ها را نصب نکنید. این یک اشتباه است، زیرا نرم افزارهای به‌روز شده معمولاً برای تلفن شما مفید است. به عنوان بخشی از این به‌روز رسانی نرم افزار، سازندگان دستگاه معمولاً تعدادی رفع اشکال و سایر پیشرفت‌ها را ارائه می‌دهند؛ بنابراین، نصب آن‌ها به محض در دسترس بودن بسیار مهم است. اگر هیچ به‌روزرسانی را نصب نکرده‌اید، به Settings > System > Update (or software update) در تلفن خود بروید تا به‌روزرسانی های موجود را بررسی و نصب کنید.


همچنین ایده خوبی است که برنامه‌های نصب شده روی تلفن خود را به‌روز کنید. اگر توصیه های ما را در بخش «حذف برنامه‌های غیرضروری « دنبال کرده‌اید، اکنون فقط مفیدترین برنامه‌ها را در تلفن خوددارید؛ بنابراین مطمئن شوید که آن‌ها را به آخرین نسخه به‌روز کرده‌اید تا ویژگی‌های جدید و همچنین رفع اشکال و سایر پیشرفت‌ها را دریافت کنید.


از برنامه‌های Go-edition یا Lite استفاده کنید


از برنامه‌های Go-edition یا Lite استفاده کنید

نسخه‌های Lite یا Go-edition برنامه‌ها نه‌تنها فضای کمتری اشغال می‌کنند، بلکه به‌اندازه برنامه‌های اصلی منابع ندارند؛ بنابراین استفاده از آن‌ها می‌تواند تجربه برنامه شمارا به‌ویژه در سخت‌افزارهای قدیمی بهبود بخشد. شما نسخه Lite یا Go-edition را برای همه برنامه‌ها پیدا نخواهید کرد، اما مانند Google، Facebook، Microsoft و سایر نام های بزرگ آن‌ها را ارائه می‌دهند.


تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید

راه دیگر برای بهبود عملکرد گوشی اندرویدی شما تنظیم مجدد کارخانه و راه‌اندازی مجدد است. با تنظیم مجدد کارخانه، تمام زباله‌های غیرضروری را از تلفن هوشمند شما حذف کرده و به آن زندگی تازه‌ای می‌بخشد. فقط مطمئن شوید که قبل از بازنشانی به تنظیمات کارخانه از همه داده‌های مهم پشتیبان تهیه‌کرده‌اید.این‌ها نکاتی هستند که به شما کمک می‌کند تلفن قدیمی اندروید خود را سرعت بخشید. آیا نکات مهم دیگری برای بهبود عملکرد اندروید در دستگاه های قدیمی می‌دانید؟ در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.