چرا باتری موبایلمان انقدر سریع خالی می‌شود؟ بیشتر اوقات برایتان پیش‌آمده که به‌طور ناگهانی شارژ گوشی‌تان افت می‌کند. امروز در این مقاله، ما به 7 دلیل اینکه چرا باتری اندروید خالی می‌شود و چگونه می‌توانید آن‌ها را برطرف کنید می‌پردازیم. با موبایلتو همراه باشید.

بررسی کنید چه برنامه‌هایی باتری گوشی Android شما را خالی می‌کنند

ابتدا بیایید بفهمیم که دقیقاً چگونه باتری شما مصرف می‌شود. تلفن‌های اندرویدی خوشبختانه گزینه "Battery Usage" را دارند تا جزئیات مصرف باتری را از آخرین شارژ به شما نشان دهند.

  • روی تنظیمات/Settings کلیک کنید
  • «درباره دستگاه/About Device» را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید
  • گزینه باتری "Battery" یا "Battery use" را انتخاب کنید

در این قسمت، شما می‌توانید از برنامه‌های پرمصرف و چگونگی مصرف باتری مطلع شوید

شما در این قسمت می‌توانید برنامه‌هایی که مصرف زیادی دارند حذف کنید؛ اگر هم نیاز به برنامه دارید می‌توانید برای بهینه‌سازی باتری اعلان‌ها و پاپ آپ‌های آن را خاموش‌کنید.
برای بهینه‌سازی باتری بهتر است برنامه‌هایی که زیاد استفاده نمی‌کنید و گاهی نیازتان می‌شود، آن را در حالت خواب قرار دهید.


چگونه می‌توان از خالی شدن باتری جلوگیری کرد - موبایلتو


قبل از شارژ موبایل خود را مجدداً را اندازی کنید

ما معمولاً قدرت ری استارت (Restart) را دست کم می‌گیریم؛ وقتی گوشی خود را ری استارت می‌کنید حافظه پنهان گوشی خود را به حداکثر میرسانید و این باعث می‌شود گوشی خود نفسی تازه کند.
درنهایت همه این‌ها باعث افزایش دوام باتری در اندروید می‌شود؛ بنابراین فراموش نکنید که این ترفند را امتحان کنید. دستگاه خود را دوباره راه‌اندازی کنید و سپس آن را کاملاً شارژ کنید. احتمالاً نتایج مثبتی خواهید گرفت.


تنظیمات صفحه‌نمایش را انجام دهید

اگر می‌خواهید مشکل از بین رفتن سریع باتری تلفن را برطرف کنید، در اینجا برخی از تنظیمات نمایشگر وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم حتماً انجام دهید.
روشنایی صفحه را کم نگه‌دارید. حالت خودکار روشنایی (auto light) را خاموش‌کنید؛ حالت خودکار روشنایی در صورت روشن بودن مدام در حال چک کردن است و این گزینه باعث می‌شود در خالی شدن باتری کمک بسیاری بکند.
تلفن‌های مدرنی که با نمایشگر AMOLED که به‌تازگی وارد بازار شده‌اند از حالت شب (Dark Mode) بهره می‌برند. این امر باعث می‌شود از روشنایی بیش‌ازحد جلوگیری شود پس پیشنهاد میشود که از این قابلیت استفاده کنید.
تایم روشن ماندن صفحه خود را کم کنید اکثراً برایتان پیش‌آمده که هنگام استفاده از تلفن همراه کاری برایتان پیش‌آمده که تلفن خود را رها کرده باشید؛ این امر باعث می‌شود بدون استفاده از گوشی شارژ باتری خود را از دست بدهید.

پس بهتر است حالت روشن ماندن در گوشی را به 15 ثانیه که کمترین حالت است تغییر بدهیم.


جی‌پی‌اس، وای فای و بلوتوث خود خاموش نگهدارید

حتماً متوجه شده‌اید که فعال کردن Wi-Fi، Bluetooth و GPS خیلی زود باتری تلفن شما را تخلیه می‌کند؛ بنابراین اگر می‌خواهید باتری شما بیشتر دوام بیاورد، بهتر است این ویژگی‌ها را غیرفعال کنید مگر اینکه واقعاً به آن احتیاج داشته باشید.
همچنین مهم است که بررسی کنید آیا برنامه‌هایی که درگوشی خود نصب دارید دسترسی کامل به جی‌پی‌اس و بلوتوث دارند یا خیر؛ برای این امر می‌توانید از طریق تنظیمات> برنامه‌ها و اعلان‌ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی این مورد را بررسی کنید. دسترسی به همه برنامه‌هایی که به سرویس موقعیت مکانی نیاز ندارند را بررسی و غیرفعال کنید.


چگونه می‌توان از خالی شدن باتری جلوگیری کرد - موبایلتو


حالت صرفه‌جویی در مصرف برق را فعال کنید

حالت صرفه‌جویی (power saving mode) برنامه‌های غیرضروری و پرمصرف در حالت خواب قرار می‌دهد تا انرژی کمتری مصرف کنند.
این گزینه باعث می‌شود نور صفحه تا حدی روشن شود اما این امر باعث می‌شود در بهینه‌سازی باتری کمک بسیاری شود. برای فعال کردن این حالت، به تنظیمات> باتری> صرفه‌جویی در باتری بروید.


از شارژر اصلی استفاده کنید

تلفن‌های Android دارای رابط شارژ استاندارد هستند، می‌توانید تلفن خود را با یک شارژر اصلی شارژ کنید. شارژر تقلبی در صورت استفاده طولانی‌مدت نه‌ تنها به باتری صدمه میزند بلکه ذخیره‌سازی شارژ را کاهش می‌دهد. شارژر ایده‌آل شارژری است که ولتاژ و آمپر خروجی آن با توان باتری سازگار باشد. همیشه از شارژر تلفن استفاده کنید. اگر آسیب‌دیده است، آن را از طریق بخش لوازم جانبی مبایلتو خریداری کنید.


برنامه‌ها و سیستم نرم‌افزار را به‌روز کنید

به‌روزرسانی برنامه‌ها و سیستم نرم‌افزار خود به جدیدترین نسخه، به هموارتر شدن عملکرد تلفن کمک می‌کند. برای به‌روزرسانی سیستم از طریق تنظیمات> درباره تلفن> به‌روزرسانی سیستم بررسی کنید. اگر به‌روزرسانی در دسترس است، آن را بارگیری و نصب کنید. به همین ترتیب، ببینید آیا باید برنامه‌های موجود در دستگاه شما به‌روز شوند؛ زیرا این امر باعث می‌شود ایراد نرم‌افزارها از بین برود.

برخی از این دلایل ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما بیشتر اوقات، آن‌ها مقصر هستند به‌ویژه هنگامی‌ که دستگاه شما خیلی قدیمی نیست.