آیا لازم است گذرواژه Wi-Fi را برای شبکه ذخیره شده در تلفن Android خود مشاهده کنید؟ این برنامه ها و نکات را امتحان کنید.

برای شما ام تا به حال پیش‌آمده است که مهمانی داشته باشید که  نیاز به  اینترنت داشته باشد و شما رمز وای فای خود را فراموش کرده باشید با این  روش‌ها بدون نیاز به عوض کردن وای فای خود را به اشتراک بگذارید؛ با  موبایلتو همراه باشید.


ما به شما نحوه پیدا کردن گذرواژه های ذخیره شده Wi-Fi را در Android با استفاده از چندین روش مختلف نشان می دهیم. توجه داشته باشید که این موارد فقط به شما امکان می دهد گذرواژه های شبکه هایی را که قبلاً به آنها متصل شده اید مشاهده کنید.

نحوه مشاهده گذرواژه های Wifi در اندروید بدون روت


چگونه رمز وای فای را درگوشی خود ببینیم؛ بدون نیاز به روت رمز وای فای رو ببین


با شروع با Android 10، اکنون می توانید گذرواژه های Wi-Fi شبکه های ذخیره شده خود را بدون دستگاه روت شده مشاهده کنید. بیایید نگاهی به نحوه انجام این کار در Android 11 فعلی بیندازیم - بسته به تلفن و نسخه اندروید شما، ممکن است روند کمی متفاوت به نظر برسد.

برای مشاهده گذرواژه Wi-Fi خود در Android 10 یا بالاتر، تنظیمات را باز کرده و به Network & internet بروید. روی Wi-Fi ضربه بزنید و شبکه Wi-Fi فعلی خود را در بالای لیست مشاهده کنید. برای مشاهده گزینه های شبکه، آن را (یا اتصال قبلی در لیست شبکه های ذخیره شده در زیر) انتخاب کنید.

در این صفحه، دکمه اشتراک گذاری (Share) را انتخاب کنید. برای ادامه باید چهره / اثر انگشت خود را تأیید کنید یا پین خود را وارد کنید. پس از انجام این کار، رمز شبکه Wi-Fi خود را تحت یک کد QR مشاهده خواهید کرد.


چگونه رمز وای فای را درگوشی خود ببینیم؛ بدون نیاز به روت رمز وای فای رو ببین


اگر رمز عبور به دلایلی ظاهر نشد، می توانید کد QR را در دستگاه دیگری اسکن کنید تا به شبکه اضافه شود.

نحوه مشاهده گذرواژه های Wifi در Android 9 و قدیمی تر

اگر از Android 9 یا پایین تر استفاده می کنید یا تلفن شما گزینه بالا را ندارد، باید به دنبال راه های دیگری برای نشان دادن رمز Wi-Fi خود باشید. متأسفانه، همه این روش ها به یک دستگاه اندرویدی روت شده نیاز دارند.

این به این دلیل است که فایلی که دارای اعتبار Wi-Fi برای شبکه های ذخیره شده است در یک پوشه محافظت شده در حافظه تلفن شما قرار دارد. شما مجاز به مشاهده پوشه یا پرونده موجود در آن نیست مگر اینکه روت شده باشید.

اگر روت شده اید، می توانید با استفاده از یک برنامه Explorer file که از مرور root پشتیبانی می کند، به/data/misc/wifi بروید. wpa_supplicant.conf را باز کنید و باید نام شبکه (ssid) و رمز عبور آن (psk) را مشاهده کنید.
در صورتی که این کار نمی کند، یا می خواهید روش دیگری را امتحان کنید، می توانید از یک برنامه مشاهده گذرواژه Wi-Fi Android مانند WiFi Password Viewer استفاده کنید. اینها به شما امکان می دهد یک شبکه ذخیره شده را برای مشاهده گذرواژه انتخاب کنید.

این نوع نرم افزارها نیاز به روت دارند و بررسی های متفاوتی دارند، بنابراین مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. اگر تلفن شما فایلی حاوی گذرواژه های Wi-Fi را رمزگذاری کند، نمی تواند کارهای زیادی انجام دهد.

چگونه رمز وای فای را درگوشی خود ببینیم؛ بدون نیاز به روت رمز وای فای رو ببین


امروز در این مقاله سعی کردیم نحوه اشتراک گذاری وای فای خود را آموزش دهیم، شما برای اشتراک وای فای خود از چه روشی استفاده میکنید؟