اینترنت ندارید؟ به اینترنت نیاز دارید. در جیب خود می توانید تلفن Android خود را به یک نقطه اتصال تلفن همراه تبدیل کرده و ارتباط خود را با سایر دستگاه ها به اشتراک بگذارید. این پست به شما نشان می دهد که چگونه یک نقطه اتصال تلفن همراه در Android ایجاد کنید، بنابراین بیایید شروع کنیم.

نکته: لطفاً وقت بگذارید تا با حامل تلفن همراه خود و طرح خدمات خریداری شده آشنا شوید. همه برنامه ها دسترسی به اینترنت و خدمات نقطه دسترسی ندارند. در چنین مواردی، انجام این کار ممکن است هزینه های اضافی را متحمل شود و ممکن است مغایر با شرایط خدمات شما باشد. همچنین، برخی از تلفن های مارک مخابراتی ممکن است ویژگی hotspot را به طور کلی غیرفعال کرده باشند. ما سعی می کنیم امروز شما را با چند تکنیک تنظیم کنیم، اما ممکن است به سادگی در دستگاه شما امکان پذیر نباشد.

نحوه راه اندازی نقطه اتصال تلفن همراه در Android


نحوه راه اندازی نقطه اتصال تلفن همراه در Android
احتمالاً دکمه hotspot را در کشوی تنظیمات سریع دستگاه خود دیده اید. در حالی که این سریع ترین و ساده ترین راه برای روشن و خاموش کردن نقطه اتصال تلفن همراه شما است، می خواهید چند لحظه وقت بگذارید تا ابتدا همه چیز را پیکربندی کنید.

نحوه پیکربندی نقطه اتصال در Android به شرح زیر است:

 1. برنامه تنظیمات را باز کنید.
 2. روی شبکه و اینترنت (Network & internet) ضربه بزنید.
 3. نقطه اتصال (Hotspot & tethering) را انتخاب کنید.
 4. روی نقطه اتصال Wi-Fi ضربه بزنید.
 5. این صفحه گزینه هایی برای روشن و خاموش کردن ویژگی نقطه دسترسی دارد. علاوه بر این، می توانید نام شبکه، نوع امنیت، رمز عبور و موارد دیگر را تغییر دهید.
 6. برای سفارشی کردن ویژگی نقطه مورد علاقه خود، دستورالعمل ها را دنبال کنید.


قسمت سخت تمام شد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ویژگی hotspot را روشن کنید. برای انجام این کار یک ضامن مفید در تنظیمات Wi-Fi وجود دارد، یا می توانید از تنظیمات سایه اعلان سریع استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که سازندگان گوشی های هوشمند می توانند عناصر UI را به این تجربه اضافه کنند. این اغلب به معنی جابجایی تنظیمات و گزینه ها در اطراف است. ما این دستورالعمل ها را بر اساس منوی تنظیمات Android در Google Pixel 3 XL در Android 11 تنظیم می کنیم. بسته به دستگاهی که دارید ممکن است کمی متفاوت باشد، اما روند باید تقریباً مشابه باشد.نقطه اتصال تلفن همراه خود را از طریق USB تنظیم کنید

هات اسپات با یو اس بی


همچنین می توانید با استفاده از اتصال USB تلفن Android خود یک نقطه اتصال تلفن همراه تنظیم کنید. فقط به خاطر داشته باشید که این مورد با هر دستگاه Android کار نمی کند. اگر دستگاه شما از آن پشتیبانی می کند، می توانید مراحل انجام این کار را در اینجا مشاهده کنید.

 1. از کابل USB تلفن Android خود برای اتصال آن به رایانه خود استفاده کنید.
 2. منتظر بمانید تا رایانه شما متصل شود.
 3. برنامه تنظیمات را باز کنید.
 4. روی شبکه و اینترنت (Network & internet) ضربه بزنید.
 5. نقطه اتصال (Hotspot & tethering) را انتخاب کنید.
 6. گزینه اتصال اینترنت USB را روشن کنید.


همین روند می تواند اتصال اینترنت بلوتوث را فعال کند، اما ما آن را از طریق Wi-Fi یا USB توصیه نمی کنیم زیرا بسیار کندتر است. اگر هنوز می خواهید این کار را انجام دهید، به جای انجام مرحله اول، دستگاه های دیگر را از طریق بلوتوث به اتصال خود وصل کنید.

بیشتر بخوانید: فرق بین اندروید وان و اندروید گو