محصولات تقلبی یک واقعیت غم‌انگیز در دنیای امروز هستند و مخصوصاً برای چیزهایی که گران و محبوب هستند رایج است. به همین دلیل است که محصولات اپل اغلب قربانی صنعت تقلبی می‌شوند. آیفون‌های تقلبی قبلاً یک‌چیز بودند و اکنون ایرپاد ها چشم تقلبی‌ها را به خود جلب کرده‌اند و اگر مراقب نباشید، ممکن است ایرپادهای تقلبی پیدا کنید. در این مقاله، ما در مورد برخی از راه‌های تشخیص ایرپاد تقلبی و نحوه محافظت از خود صحبت خواهیم کرد.


شماره‌سریال را بررسی کنید


چگونه ایرپاد تقلبی را تشخیص بدیم

اگر از صحت یک جفت AirPad مطمئن نیستید، می‌توانید از شماره‌سریال آن برای تأیید همان استفاده کنید. شماره‌سریال AirPods یا AirPods Pro را می‌توانید در زیر قاب محافظ یا قاب شارژ بی‌سیم پیدا کنید. علاوه بر این، در AirPods (نسل دوم) و AirPods Pro، هر ایرپاد دارای شماره‌سریال جداگانه‌ای است که روی آن چاپ‌شده است. از طرف دیگر، شماره‌سریال AirPods Max در گوش چپ چاپ می‌شود. برای دیدن آن، باید بالشتک مغناطیسی گوش را بردارید.

پس از در اختیار داشتن شماره‌سریال، به آدرس checkcoverage.apple.com بروید. این صفحه وب، گارانتی مربوطه و جزئیات پوشش AirPods را نشان می‌دهد. اگر ایرپاد های شما اصلی هستند، نتایج درستی را مشاهده خواهید کرد. اگر جعلی باشند، وب‌سایت پیغام خطا می‌دهد.


بسته‌بندی را بررسی کنید


چگونه ایرپاد اصلی را تشخیص بدیم


اگرچه کلاه‌برداران این روزها کاملاً هوشمند شده‌اند، اما بازهم اشتباه می‌کنند. این خطاها می‌توانند به شما در تشخیص ایرپاد تقلبی از ایرپاد اصلی کمک کنند. به بسته‌بندی جعبه ایرپاد ها با دقت نگاه کنید و اگر متوجه اشتباهات املایی شدید، فاصله دو، چاپ و مشکلات پیکسلی در عکس ها شدید، ایرپاد ها اصل نیستند.

حتی کیفیت مواد بسته‌بندی می‌تواند تقلبی بودن آن را نشان دهد. در مورد مقاله اصلی هرگز ضعیف نخواهد بود. اپل واقعاً توجه زیادی به بسته‌بندی دارد، بنابراین یک تجربه بد نشانه خوب جعلی است.


ایرپادها و قاب آن‌ها را بررسی کنید


ایرپاد فیک


طراحی ایرپاد ها همچنین می‌تواند در تشخیص تقلبی یا واقعی بودن آن‌ها مفید باشد. شما می‌توانید طراحی ایرپادهای موجود در دست خود را با لیست موجود در وب‌سایت اپل مقایسه کنید و اگر متوجه دریچه‌های اضافی، نامرتبی یا تفاوت شدید در شکل شدید، جعلی دارید. تقلبی‌ها اغلب توجه زیادی به شیرآلات و کوره‌ها ندارند، بنابراین این موارد می‌توانند تقلبی باشند. حتی چاپ فریم و AirPods مقاله‌ای درجه‌یک خواهند بود.
طراحی ایرپاد ها همچنین می‌تواند در تشخیص تقلبی یا واقعی بودن آن‌ها مفید باشد. شما می‌توانید طراحی ایرپادهای موجود در دست خود را با لیست موجود در وب‌سایت اپل مقایسه کنید و اگر متوجه دریچه‌های اضافی، نامرتبی یا تفاوت شدید در شکل شدید، جعلی دارید. تقلبی‌ها اغلب توجه زیادی به دریچه و کوره‌ها ندارند، بنابراین این موارد می‌توانند تقلبی باشند. حتی چاپ فریم و AirPods مقاله‌ای درجه‌یک خواهند بود.

در مورد AirPods و AirPods Pro، اگر رنگی غیر از سفید دارید، تقلبی است. اپل در حال حاضر فقط نسخه‌های سفید این مدل‌ها را می‌فروشد. ایرپاد مکس در پنج رنگ خاکستری، نقره‌ای، سبز، آبی آسمانی و صورتی موجود است.


عملکرد و پورت‌ها


ایرپاد اصل


یکی دیگر از راه‌های تشخیص ایرپادهای تقلبی بررسی این است که آیا آن‌ها ویژگی یا عملکردی را که باید در دسترس باشد از دست می‌دهند یا خیر. به‌عنوان‌مثال، پشتیبانی از شارژ بی‌سیم باید در AirPods Pro موجود باشد. اگر قاب شارژ این ایرپدها از شارژ بی‌سیم پشتیبانی نمی‌کند، جعلی است.

همچنین، هنگامی‌که قاب باز می‌شود، AirPods شما باید بلافاصله به iPhone شما متصل شود. معمولاً اپل توانایی اتصال فوری به جعل کننده‌ها را ندارد. علاوه بر این، هنگام اتصال ایرپاد به iPhone یا MacBook، تنظیمات بلوتوث نماد AirPods را در کنار نام دستگاه نشان می‌دهد. اگر نماد را نمی‌بینید، AirPods جعلی دارید.

همه ایرپادها همچنین دارای پورت تغذیه برای شارژ هستند و اگر جفت ایرپاد شما از پورت دیگری مانند USB Type-C یا Micro-USB استفاده می‌کند، جعلی است.


خریده‌ آنلاین


اگر ایرپادهای خود را به‌صورت آنلاین سفارش دهید تا زمان تحویل آن‌ها، آن‌ها را دریافت نخواهید کرد؛ بنابراین می‌توانید قبل از ثبت سفارش برای محافظت از پول خود، موارد را بررسی کنید - نظرات فروشندگان را بخوانید، نظرات کاربران را برای لیست بخوانید و از معاملات خوب مشکوک اجتناب کنید. همچنین همیشه بهتر است از فروشندگان معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند خریداری کنید.
امیدواریم این نکات به شما در جلوگیری از AirPods تقلبی کمک کند. اگر فکر می‌کنید نکته خوبی را از دست دادیم، در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.