دستگاه Android شما مشکل دارد؟ در این مطلب برخی از برنامه ها را معرفی میکنیم که به شما در تشخیص مشکلات گوشی های هوشمند کمک می کند.
اسمارت فون شما دارای تعداد زیادی اجزای داخلی است. اگر یکی از این اجزا به درستی کار نکند، می تواند کل تلفن شما را خراب کند.

اما چگونه می توانید بفهمید که مشکل دستگاه شما چیست؟ شتاب سنج ممکن است کمی خاموش به نظر برسد یا مرور وب از طریق تلفن همراه یا داده های Wi-Fi ممکن است کند به نظر برسد. اگر یک دستگاه Android دست دوم خریداری کرده اید و می خواهید بررسی کنید که آیا همه چیز خوب کار می کند؟

مشکل هر چه باشد، برنامه ای وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید مشکل گوشی اندرویدی شما چیست. حتی اگر مشکل خاصی ندارید، خوب است یک تلفن هوشمند را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی پیش می رود.

1. Phone Check and Test


بهترین برنامه برای چک کردن گوشی - موبایلتو
Phone Check and Test یکی از بهترین برنامه های بررسی سخت افزار Android است که می توانید دریافت کنید. این برنامه تا حدودی شبیه به برنامه (desktop) CPU-Z عمل می کند و ضمن افزودن طیف گسترده ای از گزینه های بررسی سخت افزار، مشخصات سخت افزاری کامل گوشی را به شما نشان می دهد.

گزینه های بررسی سخت افزار عبارتند از:

 • بررسی حافظه کم و پیشنهادات
 • بررسی باتری و تست سوکت شارژ
 • بررسی Wi-Fi و رادیو
 • تست های صوتی برای بلندگوها، میکروفون ها، جک هدفون و دکمه های تنظیم صدا
 • آزمایش های نمایش، مانند پیکسل های از بین رفته و سازگاری رنگ
 • ردیابی GPS و آزمایش مکان
 • تنش حرارتی
 • بررسی پردازنده، حافظه و ذخیره سازی


خوشبختانه استفاده از این برنامه ساده است. گزینه Monitor یک نمای کلی از وضعیت فعلی تلفن شما، از جمله بار پردازنده، شارژ باتریو سلامت کلی و اتصالات فعلی شبکه را ارائه می دهد.

سپس منوی Guided Test را دارید، قسمتی که به شما امکان می دهد یک سری آزمایش ها را اجرا کنید. لیست را پایین بیاورید و نظرات و آزمایش های موردنظر خود را انتخاب کنید (که مربوط به مشکل تلفن هوشمند شما است)، یا همه چیز را برای یک بررسی کامل در سراسر سیستم روشن بگذارید.

Phone Check توصیه می کند Wi-Fi، بلوتوث و NFC را روشن کنید، مطمئن شوید حداقل 30 درصد باتری دارید و آزمایش را با استفاده از قدرت باتری انجام دهید. وقتی آماده شدید، دکمه Test Phone را فشار دهید و ببینید چگونه جادوی آزمایش گوشی های هوشمند اندروید نمایان می شود.


دانلود رایگان: Phone Check and Test

2. Phone Doctor Plus


بهترین برنامه برای چک کردن گوشی - موبایلتو
Phone Doctor Plus مانند یک سفر کوچک به پزشک است ... اما برای تلفن شما. این برنامه به شما اجازه می دهد تا یک سری بررسی سخت افزاری سیستم را انجام دهید تا مطمئن شوید که هر قسمت از تلفن شما به درستی کار می کند.

بیشتر بخوانید: چگونهاپلیکیشنی را دو بار در تلفن همراه خود نصب کنیم 

آزمایشات بین Phone Doctor Plus و Phone Check نسبتاً مشابه هستند، اما رابط کاربری Phone Doctor Plus تجربه کلی بهتری را ارائه می دهد. حداقل، بصری انجام می شود. در زیر کاپوت، با استفاده از Samsung Galaxy S8 قدیمی و OnePlus One قدیمی برای آزمایش، همه نتایج یکسان بود.

Phone Doctor Plus دارای 30 تست سخت افزاری برای تلفن هوشمند اندرویدی شما است، مانند:

 • سنسورهای حرکت شامل ژیروسکوپ، شتاب سنج و سنسورهای مجاورت است
 • آزمایشات نمایش، شامل پیکسل های از بین رفته و پاسخ صفحه لمسی
 • تست اتصال به موبایل و شبکه
 • آزمایشات سنسور رطوبت، فشار و دما
 • حافظه، ذخیره سازی و معیار پردازنده


Phone Doctor Plus مطمئناً آزمایش دستگاه شما را آسان تر می کند. رتبه بندی ستاره ها به سرعت هر گونه مشکلی را نشان می دهد یا به شما در مورد چیزی که قرار است به یک مشکل تبدیل شود هشدار می دهد. بررسی سلامت باتری نیز مفید است و پیشنهاداتی را برای بهترین راه های بهبود و تنظیم مجدد باتری ارائه می دهد.

دانلود رایگان: Phone Doctor Plus

3. Dead Pixels Test and Fix


بهترین برنامه برای چک کردن گوشی - موبایلتو
دو برنامه قبلی پیکسل های مرده را پیدا می کنند، اما بعداً آنها را حذف نمی کنند. اگر Phone Doctor Plus یا Phone Check یک یا دو پیکسل مرده را نشان می دهد، می توانید به قسمت Dead Pixels Test and Fix بروید.

این برنامه رایگان مشابه سایر برنامه های عیب یابی اندروید اجرا می شود و پیکسل های مرده را تشخیص می دهد. برخی از پیکسل های گیر کرده اشکالات سخت افزاری هستند و توسط هیچ برنامه ای قابل رفع نیستند. با این حال، دیگران باید سه گزینه خود (قرمز، سبز و آبی) را به اندازه کافی دور بزنند تا آنها را تازه کنند. 


Dead Pixels Test and Fix سعی می کند عیوب جزئی زیر پیکسل، زیر پیکسل های گیر کرده، پیکسل های مرده، عیوب نقاط تاریک و روشن و تصاویر فانتوم را ترمیم کند. این روند بین چند دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد. توسعه دهنده توصیه می کند که اگر طی چند ساعت پیشرفتی مشاهده نکردید، متأسفانه برنامه نمی تواند مشکل شما را حل کند.


بارگیری رایگان: Dead Pixels Test and Fix

4. AccuBattery


بهترین برنامه برای چک کردن گوشی - موبایلتو
عمر باتری و خرابی آن یکی از ترسناک ترین جنبه های داشتن یک دستگاه تلفن همراه است. به نظر می رسد که باتری شما در یک لحظه خوب کار می کند و در لحظه بعد با 25 درصد شارژ باقی می ماند.


برنامه AccuBattery به طور جادویی مشکلات باتری شما را برطرف نمی کند. اگر باتری شما کم شده است، هیچ برنامه ای نمی تواند کمک کند. با این حال، AccuBattery لیستی از بررسی های خاص سلامت باتری را انجام می دهد تا دریابد که باتری شما در چرخه عمر خود در کجا قرار دارد.


این برنامه حاوی اطلاعات مفیدی مانند ظرفیت فعلی باتری نسبت به ظرفیت مورد نظر (و در نتیجه میزان سایش) است. همچنین خواهید آموخت که باتری شما با هر بار شارژ چقدر دوام می آورد و هر برنامه چگونه از انرژی استفاده می کند، همراه با میزان تخلیه کلی.

 بارگیری رایگان (نسخه برتر موجود است): AccuBattery

بررسی سلامت Android به پایان رسید

این برنامه ها برخی از بهترین گزینه های رایگان را برای بررسی سلامت اندروید رایگان به شما نشان می دهند. تعداد قابل توجهی برنامه در Play Store وجود دارد که ادعا می کنند دستگاه Android شما را بازرسی، تعمیر، به روز رسانی و تمیز می کنند. اکثریت قریب به اتفاق لزوماً برنامه های بد نیستند، بلکه مجموعه ای از پروژه های موجود هستند که نوآوری کمی یا طیف وسیعی از ابزارها را ارائه می دهند.به نظر شما کدام برنامه مناسب تر است؟ نظراتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.