انتقال فایل بین دستگاه‌ها یک کار بسیار رایج است. روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد. در این مقاله نحوه انتقال بی‌سیم فایل از ویندوز به اندروید ره خواهیم آموزش داد؛ با موبایلتو همراه باشید.

برای انتقال فایل بین دو دستگاه هوشمند روش‌های مختلف و زیادی وجود دارد؛ اما همیشه ساده‌ترین روش، روشی است که با آنچه در اختیاردارید، قابل انجام باشد. اگر کامپیوتر ویندوزی و دستگاه اندروید شما دارای بلوتوث هستند، می‌توانید بدون هیچ دردسری از آن برای انتقال بی‌سیم فایل‌ استفاده کنید.


انتقال فایل با استفاده از بلوتوث

برای انتقال فایل ابتدا لازم است دو دستگاه هوشمند را باهم جفت سازی کنید. با یک‌بار جفت کردن دیگر نیازی برای دفعات بعد این کار برای دفعات بعد نیست.
تنظیمات ویندوز را در رایانه هوشمند خود را بازکرده و به قسمت Devices> Bluetooth & Other Devices بروید. پیش از این کار مطمئن شوید بلوتوث روشن است و قابل‌کشف بودن کامپیوتر اطمینان حاصل کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث
سپس درگوشی اندروید خود به قسمت (Connected Devices) شوید یا (Bluetooth) بروید و روی (Pair New Device) ضربه بزنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 1
در لیست ظاهرشده نام رایانه خود را پیداکرده و برای جفت سازی آن را لمس کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 2
روی صفحه هر دو دستگاه اعلانی خواهید دید که از شما می‌خواهد تعیین کنید کد نمایش داده‌شده در هر دو دستگاه یکسان است. اگر این کد روی هر دو دستگاه مشابه بود، برای تکمیل فرایند جفت‌سازی، پیام را تأیید کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 3


هنگامی‌که دو دستگاه باهم جفت شدند، می‌توانید انتقال فایل با بلوتوث را آغاز کنید. فرایند ارسال فایل با بلوتوث زمان‌بر و وقت‌گیر است؛ اما یکی از بهترین روش‌های ارسال بی‌سیم فایل بین دو دستگاه است که به نصب برنامه‌های خارجی و اضافه نیاز ندارد.

به رایانه خود برگردید و دوباره وارد منوی (Bluetooth & Other Devices) شوید. در بخش راستی صفحه‌نمایش خود (Related Settings) روی (Send or Recieve Files via Bluetooth) کلیک کنید و وارد شوید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 4
حال یک پنجره جدید در ویندوز خود باز می‌شود؛ برای ارسال فایل رو (Send Files) کلیک کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 5
در مرحله بعد فهرستی از دستگاه‌های بلوتوثی که به رایانه شما متصل شده‌اند مشاهده خواهید کرد. دستگاه اندروید خود را از این فهرست انتخاب و روی Next کلیک کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 6
برای انتخاب فایلی که قصد ارسال آن‌ رادارید باید در صفحه بعدی گزینه Browse را انتخاب کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 8
پس از انتخاب فایل برای شروع انتقال آن روی Next کلیک کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 9
با این کار روی صفحه گوشی اندرویدی یک پیام پاپ‌آپ ظاهر خواهد شد. برای ادامه دریافت فایل باید آن را تأیید کنید؛ پس‌روی Accept ضربه بزنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از بلوتوث 10
پس‌ازاین فرایند انتقال فایل شروع می‌شود و بعد از مدتی فایل در دستگاه اندرویدی قابل‌مشاهده خواهد بود.


انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری

اگر ارسال فایل با بلوتوث را نمی‌پسندید یا یکی از دستگاه‌های شما فاقد بلوتوث است، روش‌های دیگری برای به اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین ویندوز و اندروید وجود دارد. یکی از روش‌های محبوب انتقال فایل، استفاده از سرویس ذخیره‌سازی ابری است که به کمک آن می‌توانید فایل‌ها را در کامپیوتر ویندوزی آپلود و آن را در دستگاه اندرویدی دانلود کنید.

گوگل درایو و مایکروسافت وان‌درایو، سرویس‌های محبوب ذخیره‌سازی ابری هستند که برای این کار مناسب به نظر می‌رسند. هردوی این سرویس‌ها به روشی مشابه کار می‌کنند؛ اما در این مطلب آموزشی، ما روش کار با وان‌درایو را به شما نشان خواهیم داد.

ابتدا از پلی‌استور، اپلیکیشن OneDrive را برای دستگاه اندرویدی دریافت کنید. مطمئن شوید که با استفاده از حساب مایکروسافت کامپیوتر ویندوزی وارد برنامه وان‌درایو می‌شوید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری
با استفاده از یک مرورگر دلخواه مثل گوگل کروم یا اج وارد وب‌سایت وان‌درایو شوید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری 1
روی منوی کشویی Upload کلیک و گزینه Files را انتخاب کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری 2
با این کار فایل منیجر بازخواهد شد و می‌توانید از طریق آن فایل‌های موردنظر را برای ارسال انتخاب کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری 3
اکنون از دستگاه اندرویدی وارد اپ وان‌درایو شوید و فایل‌هایی که به‌تازگی آپلود کرده‌اید انتخاب کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری 4
برای دانلود فایل‌ها در دستگاه اندرویدی روی Save کلیک کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری 5
اگر اولین باری است که از وان‌درایو استفاده می‎‌کنید، از شما خواسته می‌شود به برنامه اجازه دسترسی به عکس‌ها و رسانه‌های خود بدهید. برای ادامه روی Allow کلیک کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری 6
وان‌درایو به‌صورت پیش‌فرض، فایل‌ها را در فولدر Download درگوشی یا تبلت اندرویدی ذخیره می‌کند. برای ذخیره فایل‎‌ها در این فولدر روی Save و برای تغییر محل ذخیره فایل‌ها روی فلش سمت چپ (بازگشت) کلیک کنید.

آموزش انتقال فایل با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری 7
پس‌ازاین، فایل‌ها بعدازاینکه دانلود شدند در فولدر انتخابی ذخیره خواهند شد.شما از کدام روش ها برای انتقال فایل خود استفاده میکنید؟ سوالات خود را از ما بپرسین😊